6
-
kvp #6 Tudok angolul, ezert valamivel hamarabb olvasom az eredeti angol cikkeket. Viszont keszult magyar nyelvu cikk is:
"Új atomfegyvereket kap a B-2 lopakodó bombázó"
http://index.hu/tech/2017/01/02/evtizedekig_repulhet_meg_a_b-2_lopakodo_bombazo/
Meg afaik valahol kozoltek magyarul a regi Trump interjut is... (talan az is index volt) -
poiuztrewq #5 Honnan tudsz te ennyit az USA és Oroszország atomfegyvereinek állapotáról? -
kvp #4 Az usa atomarzenalja sokkal rosszabb allapotban van mint az oroszoke. Mara a foldi telepitesu fegyvereknel kb. egy keszlet szerszam es a hozza tartozo floppy lemezek maradtak csak es ezzel probaljak mukodokepes allapotban tartani oket. Valamit csinalniuk kell mert kulonben nem marad bevetheto hordozojuk a bombakhoz.
Trump tobbszor is mondta korabban, hogy nem bizik a raketakban, tehat egy hagyomanyosabb szallitasi rendszer idealis lenne, pl. lopakodok. Ezek az oroszok ellen semmit se ernek, de neki nem ok az ellenseg. Valoszinuleg kisebb taktikai toltetekben gondolkodik, amiket repulorol is be lehet vetni. Mindenki mas ellen ezek valok.
A nasa eseten inkabb arrol lehet szo, hogy azoknak a cegeknek adnak penzt akik el is ernek valamit, pl. spacex. Cserebe szabadon mehetnek az usa neveben. Musk pl. Marsraszallast igert es olcsobban es rovidebb ido alatt mint a nasa. Mi van ha meg tudja csinalni a nasa nelkul csak penzt kapva ra az usa kormanyatol? -
Sequoyah #3 A pozitiv forgatokonyv az lenne, ha Trump racionalizalna a NASA mukodeset, es az eredmeny nelkuli penzszorast produktivabb dolgokba forditana.
A negativ forgatokonyv pedig az, ha Trump a NASA-ra csak mint felesleges, profitot nem hozo szervezetre tekint, es leepiti, mert nem eri fel esszel a hosszu tavu hatasait. -
nkmedve #2 "Ebből többen arra következtetnek, hogy a jövőben nagyobb hangsúlyt helyeznek a magáncégekre"
Nekem ebből inkább az jön le, hogy a NASA forrásai még tovább csökkennek (ahogy az elmúlt évtizedekben folyamatosan), és csak a magáncégek maradnak. Azért igy nehezen lesz űrmeghódiccsa, annak akkor lenne valós alapja, ha a magáncégek együtt tudnának működni egy erős NASA-val, Oroszokkal, Kinával (Trump alatt kb. csak az Oroszok maradnak, és még velük is össze lehet rúgni a port nagyon hamar).
Nem bánnám ha újra beindulna valamiféle űrverseny, akár a magáncégek bevonásával, ami viszont aggaszt, az az ehhez hasonló dolgok:
http://www.telegraph.co.uk/news/2016/12/22/donald-trump-vladimir-putn-signal-renewal-nuclear-arms-race/
Putyin már számtalanszor bebizonyitotta hogy nagyon jól képes kezelni az ilyen játszmákat, Trump viszont újonc aki még amellett nagyon impulziv is (nem egy jó kombináció).
Utoljára szerkesztette: nkmedve, 2016.12.29. 16:18:37 -
fonak #1 Na a végén még Trump összehozza az űrmeghódíccsát.