6899
Egosoft X4
  • kisiku
    #295
    Sajnos beszélni már nem de, még nagyjából értem mit mond, mivel tanultam németül, meg egy időben elég sokat jártam ki hozzájuk. Manapság szuahéliül tanulok

    Az elején egy rövid történeti áttekintésről beszél, az 1999-es X-Btf-től, mennyit változott és fejlődött, illetve hogy az egyik legnagyobb területű sandbox játék ebben a témában. Majd rátér, hogy mennyire dinamikus, mennyi életet vittek bele, milyen hajókkal mehetsz, kezdve a kicsi vadásztól a fregatton át a gigantikus csatahajókig. Amelyeket vagy megveszel, elveszel vagy megnyersz. Majd ezekből építesz egy flottát, aztán egy nagy hajó gyomrába elhelyezed az egészet. Hogy építheted fel a birodalmadat, tehát kb ,mint az előző részeknél.
    Az új 3D-s építési térképnek köszönhetően az űrállomások építése minden eddiginél egyszerűbb lesz, teljesen testre szabható az építés.
    Majd folytatja, amiről a többi rész is szólt, a teljes szabadság, hogy megválasztható rendőr vagy kalóz leszel-e,stb,stb. A viszonyod a többi fajhoz ugyanúgy megvan, mint az előző részekben (reputáció), csakúgy mint a küldetések, hadjárat, háborúzás, stb. Mindennel irányítható lesz, stb. Majd a végén valamit rebesget a tervezett megjelenési dátumról is, hogy év végére vagy egy éven belül elkészül. Kérdés, hogy ezt a riportot mikor készítették, Nem az, hogy mikor töltötték fel.
    Ha rosszul értettem, szorri, aki tud németül, mondja meg.
  • kisiku
    #294
    A programozás megtanulható. A kreativitás még úgy ahogy, de tehetség a grafikához, modellezéshez kell és a zenéhez kell.
    Ezekben kell az emberi érzéseket, értékeket és érzelmeket képre vagy hangra "átfordítani". Én a zeneszerzőkkel vagyok így.
    Ahhoz valami olyan beleélő képesség kell, hogy nem is tudom megmagyarázni.
    Én megint csak Zakharov-val példálózok.
    Hallgasd meg ezt, és könnybe lábad a szemed.
  • tomonor
    #293
    Apropó, Gamescon-on kiadott egy videót az Egosoft, németül:


    Bár azt mondták a fórumon, hogy csak nagyon általános információk hangzanak el benne, amit már valószínűleg tudunk, de ha valamelyikőtök tud németül nyugodtan lefordíthatja :P
  • tomonor
    #292
    Igen, elképesztő, hogy nullákból és egyesekből egy ilyen játékot tudnak varázsolni. Próbálkoztam magam is programozással, de rájöttem, hogy nagyon nem nekem találták ki, így csak még inkább csodálni tudom a fejlesztőket.
  • kisiku
    #291
    Köszönöm, igazából arról akartam mesélni, jól ráéreztél,dúl a szerelem, csak nem akartam felhozni tök más témát, elvégre itt egy videojátékról beszélgetünk :) Hamarosan újra elutazok abba a világba, ami elképesztő erőt adott tavaly is.
    Tudod/tudjátok betöltöttem a 39-et is pár napja (tudom, többetek még idősebb) és néha azért megáll az ember és elgondolkodik, hogy mit ért el, mi van még hátra, majd legyint és marad a valóságban, a jelenben, aztán elmosolyodik.
    Igen, tudom, tartozom a fotókkal is tavalyról, de azért ez egy olyan hely, függetlenül attól, hogy jó emberek is vannak itt, ahol azért a fórumozók nem vállalják fel arccal, hogy kik.Tudom, van felhő is... :)

    Eredeti mondandómba kicsit belefűztem, hogy azért látszik, akik ezt az X sorozatot készítik, olyan emberek, akiknek vannak érzelmeik és érzéseik vagy csak szimplán a fantáziájukra van bízva, de akkor is fenomenális.
    Elkezdjek dicsérni valami mesterségeset? Miért ne? Munka, nem is kevés, művészet, kreativitás, stb,stb. Illúzió a játék, de olyan mint egy könyv.Beleéled magad. Én amikor magányos voltam, vagy arra vágytam, akkor bekapcsoltam a Rebirth-öt és "kimentem" a világűrbe Zakharov mester fenomenális zenéit hallgatni, és csak nézni a világűrt...olyan mint amikor leülsz egy tóparton és bámulsz ki a fejedből relaxálva és arra vágysz, hogy csend legyen.
    Remélem, az új részben is lesznek ilyen mélyebb érzések vagy helyek, ahol még ha csak virtuálisan is, de kieresztheted a gőzt. Sajnos, mi már nem érjük meg, hogy utasként részesei legyünk egy akárcsak hasonló űrutazásnak is vagy mindannyian már a botot és a húgyos zacskót fogjuk magunk mellett remegő térddel , ezért marad ez.
  • TokraFan
    #290
    Tartós az a szerelem látom! Ne is foglalkozz mással, egyszer, max kétszer van ilyen elsöprő izé az életben!
    Egyébként örülök neked, mert megmondom őszintén, sok horror sztorit hallani a távolkeleti csajokról, akik azért tapadnak rá a turistákra, mert csak így tudnak kitörni onnan. Jó látni a másik végletet is! Úgyhogy grat!

    Two Point Hospital cool, én is megvettem már. Bíztam bennük, mert az eredeti Bullfrog-os csapatból is dolgoztak rajta korábbi Theme Hospital fejlesztők.
  • kisiku
    #289
    Ott a pont.Csinálják csak, nekem most úgyis más terveim vannak. Arról nem beszélve, hogy (Off topic warning!): aki szerette a Theme Hospital-t, annak erősen ajánlom a Two Point Hospital-t megvenni, nem fog csalódni! S kell egy kis mosoly is! Háromszor töröltem ki eredeti hozzászólásomar, mert mindahányszor elmentem érzelgős és megható irányba. Majd egyszer kifejtem azt is, addig is, boldog vagyok és ti is legyetek azok!

  • tomonor
    #288
    Mondjuk valóban nem vettem számításba a nyári vakáció lehetőségét.
  • dimre
    #287
    Nyugodj le, hegesszék csak nyugodtan, kész játékkal szeretnék játszani, és nem azzal tölteni az időm nagy részét, hogy a hiányosságokat számba vegyem.
    Nyáron nem hiszem, hogy sokat dolgoztak volna, nem szokásuk, jövő hónapnál előbb ne várjunk semmi újdonságot, sem csodát. Az idei évi kiadáshoz majdnem kész állapotban kell lennie a játéknak, sztm még messze vannak a végétől.
  • TokraFan
    #286
    Ilyet ne is mondj, mert erről rögtön az XR ugrik be...Emlékszem, volt pár csodás video, de az gyanús volt, hogy a megjelenés előtt is alig jött valami info, gameplay konkrétan egy sem. Persze utólag kiderült, miért...Nem gondolom, hogy még egyszer meglépik ezt, mert akkor végük lenne. .
  • tomonor
    #285
    Még megjelenés előtt terveznek egy streamet és utána jöhet a megjelenési dátum. Nagyon nagy a csend, főleg ahhoz képest, hogy még idén tervezik a játék publikálását.
  • Jóózsf István #284
    Vagy inkább küldhetnének egy üzenetet, hogy fáradjunk a kasszához!
  • tomonor
    #283
    Jöhetne már az az új stream videó a hivatalos megjelenési dátummal
  • TokraFan
    #282
    Persze, lehet csinálni "fejlécet" és igazad van, ez valóban hasznos lenne. Köszönjük a linkeket is, amint lesz kis időm, foglalkozom vele!
  • dimre
    #281
    Egy kérdés, főként TokraFan-hoz, te vagy a témaindító, házigazda, lehetne háttérképet, linkeket kérni, gondolom az SG adminjaitól a főcímhez ?
    Ha szükség lenne valamire, gyorsabban megtaláljuk egy kattintással, mintha külön szörfözgetnénk az oldalak között.
    Pár link, ami hasznos lehet:
    EGOSOFT
    EGOSOFT X4 FÓRUM
    X4 WIKI
    ROGUEY X SITE
    ARGONOPEDIA
    STEAM X4
  • dimre
    #280
    Ha már kinek a lovánál tartunk, szívesen látnám (gondolom sokad-magammal) Arankát, és Icukát a X4-ben. Mindkét hajó mestermű, gyönyörűen, aprólékosan kidolgozottak óriási méretűk ellenére (nem győztem bámulni, mindig megfogott a szépségük), körbe repkedtem sokszor mindkettőt, ha foglalni akartam. Most elfogott a nosztalgia, azért a milliónyi bug ellenére, valamelyikkel szembetalálkozni mint célpont, és több mint egy órányi ádáz harc után megszerezni, az kellemes érzéssel tölt el, jó ilyenekre emlékezni. A kezdetekben többszöri mentés, visszatöltés után sikerült csak tulajdonba venni (főként az "I"-t).
    Meg merem kockáztatni az eddigi összes szériából e két monstrum viszi a szépségdíjat (nálam tuti), és a régi szép időkből a Paranid Odysseus volt a favoritom sokáig.

    tomonor: a korai hozzáférés jó lenne, legalább végre egyszer "közvetlenül" tudnának a játékosok igénye, és véleménye alapján javítani, tervezni. Nem bánom, hogy saját maguk kezébe vették a kiadást is, nem sietteti, molesztálja őket senki, kisebb a bukta esélye. Normálisan csinálják meg, az se baj ha csúsznak saját "ígéretük" ellenére, és akár jövőre jelenik meg, az XR-nél is hiányzott az a plusz egy év fejlesztés.

    TokraFan: eddig sem lehetett panaszunk a kinézetre, egy idő után messziről ránézésre tudtad milyen faj hajóját látod, jól megkülönböztethető az egyediségük. A Boron "kifinomult elegancia" nekem is hiányzik, de nem hiszem, hogy a közeljövőben viszont látnánk az áramvonalas hajóikat, hacsak nem lesz valami csodakezű modder(ek), aki kreál akár egy flottányit, a mai igények tekintetében, valami apró mellék, háttérsztorival.

  • TokraFan
    #279
    Én azért arra titkon számítok, hogy ha már több faj van a játékban, akkor nem mindnek "emberszerű" hajó designt adnak, mert az viszont nem reális. A sci-fi filmekkel is az a bajom, hogy még a karakterek is szinte mindig humanoidok, egy fej, két kéz, két láb, maximum hüllő-szerű a fej, vagy pikkelyes a test, néhol kilóg ez+az, de alapvetően teljesen emberszerű mindegyik (tisztelet az igen ritka kivételnek).
    Ízlésről szerintem felesleges vitázni, úgyis mindenki a magáét favorizálja, viszont az vitatható, hogy egy teljesen más fajnak miért van humanoid kinézete és a hajói miért néznek ki úgy, mintha nyilvánvalóan emberek építették volna? Éppen ezért volt nekem kedvencem a Boron design, annak idején X3-ban. Ott még volt némi logika abban, hogy egy vízben (v. folyadékban?) élő faj ilyen "bőrszerű", áramvonalas hajókat fog építeni magának és nem olyat, mint pl. az ember.
  • Pares
    #278
    Az, lehet, hogy részletesebb textúráik voltak, de kinézetileg nem nyertek meg. Mondom, kinek a pap, kinek a paplan, nekem a "sci-fi"-sebb, funkcionálisabb kinézetű hajók jönnek be, és szerintem az argon hajók többsége nem volt az. A Rebirth meg szerencsémre pont az általam kedvelt dizájn felé váltott, és úgy néz ki, ez marad az X4-ben is.
  • tomonor
    #277
    Pedig az Argon hajók voltak a legrészletesebben kidolgozva, rendes, humánus beütéssel. Az ATF hajók szépek voltak, de ha jobban figyelted őket alacsonyabb poligonszámmal voltak megáldva, mint bármely más hajó, némelyiken a textúra is el volt mosva, a USC hajók pedig mintha egyenesen az Apple gyártósorairól jöttek volna ki - lélektelenül. A split hajókat a Rebirthben jól jellemezték: "Némi köpet és a hitt tartja össze őket", talán azért se voltak számomra favoritok.

    De talán tényleg az volt a legnagyobb gond X3TC-től kezdve, hogy annyira sok hajókat tuszkoltak a játékba, hogy még ha választottál is magadnak egy kedvencet, még mindig ott volt belőle legalább 4 (Raider - Sentinel - Vanguard) variáns. A bőség zavara rendesen beütött.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.08.27. 13:09:43
  • tomonor
    #276
    Csak theóriák vannak, mert még semmi konkrétum nincs ahhoz képest, hogy 2018-at ígérik megjelenési dátumnak úgy, hogy még esetleges Early Access-es open bétáról is beszéltek stream alatt. Szerintem még maga Egosoft se tudja, hogy hogy lesz, főleg így, hogy nincs kiadójuk (Deep Silver), így teljesen saját magukra van bízva, hogy mikor jelenik meg.

    Én személy szerint úgy gondolom, hogy 2018-ban csak Early Access lesz, az is november-december körül.
  • Pares
    #275
    Ízlés dolga, nekem pont az argon vadászok és az azokhoz hasonló, mindenféle dudorral meg szárnyakkal megáldott dizájnok tetszettek legkevésbé, míg a Terran, ATF, Split hajók a legjobban, mint a Tokyo, Osaka, Tyr, Tiger, Raptor, Dragon, Vidar, Cutlass, és az ezekhez hasonlók...
  • dimre
    #274
    Én is akartam kérdezni, hogy esetleg valaki látott, hallott valamit a megjelenési dátumról a Gamescom alatt, a gőzben még mindig csak 2018 az elérhetőség.
    (Nem szabad sürgetni őket, még a végén elrontják )
  • TokraFan
    #273
    Megjelenési dátumról nincs semmi hír?
  • tomonor
    #272
    XXL nincs, csak XL. Több, mint valószínű, hogy XL-es méretű hajó, bár lehet, hogy sima L-es kategória, és vannak nagyobbak.

    De az is megeshet, hogy rosszul értelmeztem a videókat, és amiket látunk, azok a Cerberus/Minotaur hajók.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.08.27. 00:02:47
  • Caliph
    #271
    Én egyelőre még mindig ott tartok,hogy a behemoth egy xxl hajó létére kicsinek tűnik...
  • kisiku
    #270
    Köszönjük, király vagy!
  • tomonor
    #269
    Szerintem a Discoverer elég pöpec hajó volt. Mi több, talán a legergonomikusabb hajók az X3-mal jöttek ki.
  • TokraFan
    #268
    Én inkább a változatosságra céloztam. X:R-ben is nagyon egykaptafa volt a hajó design, tulajdonképpen egy lapos tepsi volt a 80%-kuk. Bár most kiesnek pl. a Boronok, akiknek az emberekétől gyökeresen eltérő építésű és kinézetű hajóik voltak, de azért maradt még pár faj, akik nem emberek. Viszont a hajó design egyelőre úgy néz ki, mintha mindet ember tervezte volna, ami szerintem nem reális.
    Ez nem egy komoly probléma, de olyan kevés az infó, hogy az érdemi részekről még nem igazán lehet beszélgetni, csak ami a trailerek alapján első látásra lejön.
  • Pares
    #267
    Nekem már a X:R-ben is tetszett az, hogy a valósághűbb, "sci-fi"-sebb kinézet felé mentek (az előző X-ekben néhány hajónak kifejezetten nevetséges dizájnja volt, pl.: Discoverer vagy Eclipse, pfej), az, hogy ezt a trended tovább viszik, nekem nagyon tetszik.
  • TokraFan
    #266
    Köszönjük a listát, nagyon jó!

    Egyelőre elég sokszor ismétlődik a kilapított design (mint pl. a Falcon), de vannak azért egyedibb darabok is.
  • Pares
    #265
  • tomonor
    #264
    Hali. Csináltam egy összesített hajólistát az eddigi forrásokból képekkel!
  • tomonor
    #263
    Thereshallbewings
  • kisiku
    #262
    Ööö, ez a játék C64-en elindul? Hány darab floppy kell? Vagy Datasette magnón is megy?
    Ha megy Action Replay Mk VII-es cartridge-el, akkor adjátok már meg légyszi az "örökélet" poke-okat is!

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.08.23. 19:24:48
  • TokraFan
    #261
    Szép az kétségtelen, és ahogy nézem, kicsit visszavettek a színes szagos giccsparádéból is ami a Rebirth-ben volt. A modulos építkezés zseniális! De azért óvatos duhaj vagyok, az XR-nél is leesett az állam a videok láttán, aztán meg ugye....
  • TokraFan
    #260
    Engem pont a TC effekje idegesített, be kellett csuknom a szemem, mert kiégette volna az a teljes képernyős full fehérség. .
  • tomonor
    #259
    Ahh, bocsi. Nem Colossus volt, hanem az új Behemoth. A colossus a másik, amelyik szürkés-kék színekbe pompázik a Behemoth robbanása előtt.
  • tomonor
    #258
    Szerintem a Rebirth-ben horribilis volt a robbanás effekt minősége. A legjobb talán eddig az X3TC-jé volt, de ott is csak azért tűnt megfelelőnek, mert elvakított a robbanás mindent.

    A nagy hajó ami felrobbant egy Argon Colossus volt amúgy, XL-es besorolású.
  • Jóózsf István #257
    Én a "lövedékek" becsapódásába akartam belekötni, de aztán rájöttem, hogy az legyen a legnagyobb bajom!!!!
  • Caliph
    #256
    és igazán nagy hajót nem igazán láttunk,engem az érdekelne,bár ez a romboló féleség sem volt rossz,főleg amikor nyílt a hangárajtó és kiköpött 3 vadászt(drónt? ) :)

    a grafikávak eddig sem volt gond,a bugokkal annál inkább :D