13
  • Tetsuo
    #13
    Oké, visszagondolva az utóbbi egy évtizedre pontosítanám azt a mondatot, de a 90-es évektől ahogy nőtt a fogyasztók (játékosok) száma, fokozatosan úgy csökkent a színvonal, ami mára a béka segge alatt van.
  • yamato41
    #12
    A lényeggel egyetértek. Szerencsére azért van néhány kivétel: John Tiller játékai igazán jók, de a legnagyobb kedvencem, a War in the Pacifi: Admiral's Edition is zseniális. A mainstreamtől ne várj semmit, de azért néhány jó cím még akad a mélyben.
  • ferenc001
    #11
    Elnézést, de évtizedEK? Ez azt jelenti, hogy legalább '96 óta összesen EGY darab indie játék volt ami elnyerte a tetszésedet? Mert ha ez nem csak túlzás akart lenni, akkor lehet nem a "mai" kor játékaival van csak a probléma...
  • Tetsuo
    #10
    Én már évtizedek óta nem láttam olyan játékot, ami említésre méltó lenne. (Talán egy indie azért akadt.) Csak a felszínes izlés- és agyromboló szemét özönlik az abnormalitás-uralta szórakoztatóiparban úgy, hogy sokszor a profitvadász marketingre többet költenek, mint a tartalomra.
    Ha egy szóval kellene jellemezni a mai kor videojáték kínálatát, a "hányadék" lenne arra az ideális.
  • yamato41
    #9
    "Skippeld, lépj tovább, nem kell téríteni."
    Ezt ugye magadra is vonatkoztatod, okostojás?
    A fifát én nem szidom, egyszerűen kimondom a minőségét: gyerekeknek való árkád vacak, látványos, csili-vili, de tartalma, mélysége nincsen. A pest szidom (illetve szidtam, mert a 2017 tetszik), mert adva van egy jó motor, amit nem tudtak rendesen kidolgozni, mert rengeteg bug, hiba maradt benne.
  • Amiga
    #8
    Szídod a pest, szídod a fifát, ennyi erővel kereshetnéd azt is bennük, ami jó, ahelyett, hogy itt puffogsz.

    Nekem a fifa jobban bejön, próbáltam mind a kettőt, ennek jobban elkap a hangulata. Mert én még azért játszom, hogy szórakozzak. Nem tetszik a fifa? Skippeld, lépj tovább, nem kell téríteni.
  • yamato41
    #7
    Nem vagyok pes rajongó. A fifát nem tartom említésre méltóan komoly focis játéknak, a játékmenete borzasztóan rossz. A pes alapból sokkal jobb, viszont kidolgozatlan. Nálam többet senki sem szidta a pest az itteni topikban.
  • MerlinW
    #6
    Ó jaj egy PES rajongó. Éreztem, hogy betéved egy:)
    (Aki nem lenne képben a PES is pont ugyanolyan árkád, mint a FIFA, csak sokkal butább kiadásban)
  • yamato41
    #5
    A piac két szereplős. A fifa gyerekeknek árkád, a PES focirajongóknak szimulátor. Más a kettő. Nyilván az igényteleneknek a fifa, igényeseknek a pes...
  • Evoluti0N
    #4
    Nem értek a focis játékokhoz. Van olyan, ami jobb, mint a FIFA?
  • yamato41
    #3
    Ki a faszt érdeke a gitárhíró? A fifa 12 éveseknek készült árkád vacak. Látvány van, a tartalom meg üres. Ennyi.
  • tigeroo
    #2
    nahát, egy elitista. akkor a guitar hero sem gitárszimulátor? biztos mókamester vagy bulikban :)
  • yamato41
    #1
    Baszhatják az ezerféle nyamvadt játékmódot, ha a gameplay, a fizika meg a taktika egy fos. A fifa egy árkádjáték. Kb. annyi köze van a focihoz, mint a CoD-nak a valósághoz...