10
  • ugh
    #10
    Jol lathatoan fingod sincs az egeszrol.
    Szerinted a jatek engine (exe, scriptek) foglal ennyi helyet?
    Nagy lofaszt.
    A sok kontent. Modellek, texturak, hangok zenek, animacio stb es a sok felesleges cutscene.
    Ha valaki sporol a texturakon meg megy hogy milyen gagyin nez ki ...
    Az mondjuk szareves mesterfok, hogy nem tudtak 2 lemezre tenni.
    Egy (mondjuk karakteren) 4096-os textura 50 mega cirka alpha nelkul,
    es akkor ott a normal a specular+gloss, ss es a tobbi map.
    Es akkor ez csak egy cucc texturaja.
    Utoljára szerkesztette: ugh, 2016.10.06. 15:28:50
  • nandoxxl
    #9
    Titkosítva lesz a merevlemezen mint a Horizon 3, pont ezért vannak teljesítmény gondok pc-én. Nem lesz crack.
  • Macropus Rufus
    #8
    tudod, pl. a textúrák. De nem hiszem, hogy 61GB-ból 59 ez lenne.
    De akkor is gáz, hogy 61GB a játék.
  • nkmedve
    #7
    Ennek semmi köze a programozáshoz, modern játékokban a bináris állományok egy nagyon kicsi töredékét teszik ki a teljes méretnek (kb. kevesebb mint 1%), általában a texturák azok amik rengeteget helyet foglalnak (+hangok, videók) és sokszor még a több 10GB textúra sem elég nagy felbontású (lásd RAGE, Wolfenstein - New Order, stb.).
  • hungi
    #6
    LOL "kódsorokat optimalizálni": pont hogy nem a programkód nagyméretű egy játékban, de ha te 2016-ban még mindig ezt gondolod akkor bele sem kezdek.
  • Macropus Rufus
    #5
    hát ezzel nem lesz kisegítve az akinek nincs elég sávszél egy 11GB-os állomány leszedéséhez. :)

  • Macropus Rufus
    #4
    "Kinőtte a Blu-Ray nyújtotta kereteket a Gears of War 4"
    azért az gáz, hogy egy játékprogram 61Gb-os... Szerintem ez már valahol programozási hiba. Mivel baromi sok hely van ezért nem kell a kódsorokat optimalizálni. Még anno a 90-es években olvastam egy újságban (ebben az időben jelentek meg itthon a CD adattárolók), hogy tök jó ez a 650MB mert így a programozó nem lesz rákényszerítve arra, hogy rövid kódokkal dolgozzon. És így előbb vagy utóbb de egy print screen rutin is legalább 20MB lesz.
    Egyébként meg van a bdxl formátum ami 100GB szóval nincs kinőve a BD.
  • Ender Wiggin #3
    Majd lesz hozzá off-line crack azt jóvan.
  • xido
    #2
    Aki dobozost vesz,jó eséllyel pont azért teszi,mert otthon korlátozott a net vagy nincs is..roppant nagy + költség lenne még egy lemezt berakni a dobozba a teljes offline tartalommal...csak a felesleges szivatás megy
  • Gab0523
    #1
    "A Battlefield 1 október 11-én jelenik meg."
    Hol?