2
  • Kara kán
    #2
    Nemrég vettem egy Xiaomi Mi 2 okoskarkötőt kb. 30$-ért. Ez egy továbbfejlesztett kütyü, mert előtt ugye volt az Mi 1, amelyet most 15$-ért dobnak a vásárlók után.
    Mit tud ez a fitneszpánt?
    OLED kijelzője van, amely kevés áramot fogyaszt, kb. 2 hétig bírja a pici elem.
    Kijelzi az időt, a megtett lépések számát az adott napon, és a pulzusszámot (amelyet csk akkor méri, ha rálépek a forgómenüben, amúgy nincs mintavétel megadott időközönként).
    Van benne egy olyan funkció, amely ha sokat ül az ember, akkor megrezzenti a pántot, hogy mozogjon már egy kicsit. Érdekes módon ez alvás közben nem rezeg.
    Mert tudja figyelni az alvást. Hogy miként van ez megolva, nem tudom. Gondolom, ha sokáig nem mozog valaki, és alacsony a pulzusszám (akkor mégiscsak van mintavétel rendszeresen?), akkor tudja, hogy alszom. Igenám, de megkülönböztet felületes és mély alvást. Hogy csinálja ezt, nem tudom.
    Ja, és az appja kijelzi a napi kalóriafogyasztást.

    Amivel nem vagyok megelégedve:
    1.) Ha már kijelző, miért nem tettek e-papírt? Erre a célra tökéletes lenne.
    2.) A másik: a lépésszám nem minden. Lehet 5000 lépés sétálva vagy futva, és akkor nem ugyanaz a kalóriafogyasztás.
    3.) Miért nem tud figyelmeztetni futás vagy más sporttevékenység közben, ha a számomra megengedett maximális pulzusszámot túllépem?

    Szóval, lenne ezeken még fejlesztenivaló, mert ebben a formában g-a-g-y-i-k!
    Utoljára szerkesztette: Kara kán, 2016.09.30. 00:55:44
  • Skylake
    #1
    Érthető a dolog, ki akarják szorítani a többi fitneszkütyüt a piacról, mert ebben a piaci szegmensben leginkább erre lehet fejlődni.

    Nem volna rossz azonban levédetni az Apple részéről, az iCondom-ot, amely a CondomOS oprendszert futtatná, nyilván. Az Apple így jobban tudná gyűjteni az adatokat a felhasználók erekciójának létrejöttéről, az erekció hosszáról, a pénisz vérnyomásáról, illetve hogy mennyi idő kell az ejakulációhoz. Mindennek segítségével jobban lehetne következtetni a szexuális teljesítőképesség alakulására, és az adatok alapján releváns gyógyszer és orvosi kezelések hirdetéseit tudnák mutatni a felhasználóknak.