85
  • UUUU
    #85
    Uj feature :D https://mobilarena.hu/hir/nem_lehet_az_iphone_7-tel_kesztyus_kezzel_banni.html
  • M2 #84

    Utoljára szerkesztette: M2, 2016.09.19. 18:04:26
  • adam46
    #83
    Te nem érted, amit mondok, alapjaiban ez a baj. :D
  • M2 #82
    Vízálló 1m-ig, 30 perc időtartamon belül. De ha te azt tervezed, hogy minden nap sokszor fél órákat búvárkodsz vele a gyerekmedencében pár perces szünetekkel, akkor lehet egyszercsak megunja a működést. Garis cseréd meg teljesen jogosan nem lesz. Senkinél se lenne.
    Csak ezért szóltam, hogy az IP67 miatt átmenni Apple fikázásba tök fölösleges haterkedés. De ha ennyire jól esik, nem akarom elrontani az élevezeted, folytasd csak nyugodtan - leszarom.
  • adam46
    #81
    "De ember! A szabványnak az a lényege, hogy meg kell neki felelni. Különben nem kapja meg a minősítést."

    Akkor miért nem vízálló 1m-ig?
  • M2 #80
    "Tök mindegy, hogy akkor hülyeséget írtam."
    Nem csak akkor, folyamatosan. :-)

    De ember! A szabványnak az a lényege, hogy meg kell neki felelni. Különben nem kapja meg a minősítést.

    Mellesleg a 6S is védett volt, de inkább semmilyen minősítést nem szereztek rá, védve a saját seggüket. Most is védik: vízkár esetén nincs gari. Mint a többi gyártónál sincs.
  • adam46
    #79
    Tök mindegy, hogy akkor hülyeséget írtam. Az IP67 vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig (0,15–1 m között 30 percig). Ezzel szemben az iphone 7 csak cseppálló és vízlepergető, szóval a szabványnak nem állja meg a helyét. Puszi.
  • M2 #78
    "Azt irta, hogy az IP67-nek tobb fokozata van ? :DDDDD"

    Egész konkrétan, igen, így:
    "Az IP67-nek is több fokozata van"

    Olvasás megy?
  • UUUU
    #77
    Na az Apples bohoc.
    Ne akard megmagyarazni, amihez nem ertesz.
    Azt irta, hogy az IP67-nek tobb fokozata van ? :DDDDD
    Meg csak hasonlot sem irt, ellenben leirta, hogy mit jelentenek a szamok.
    Tudod van am IP65,IP67,IP68 is. :D
  • M2 #76
    Magadat kérdezd.

    "Az IP67-nek is több fokozata van"?

    Az IP67 az IP67, sötétke!
  • adam46
    #75
    Oké:

    IP67:

    "Az első számjegy a szilárd anyagok, a második a vízzel szembeni védelemre, az esetleges harmadik a szilárdságra vonatkozik."
    - 6: Teljes mértékben védett por ellen
    - 7: Vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig (0,15–1 m között 30 percig)

    Wikipédián fent van. Ott van leírva feketén-fehéren, nehéz felfogni?
  • M2 #74
    Az iPhone7 pontosan annyira vízálló, mint az összes IP67-es besorolású telefon. Ez a besorolás lényege. A garit is ugyanúgy kezeli minden gyártó: vízkár esetén nincs garis csere. Senki nem akar menteni semmit, te görcsölsz itt tök feleslegesen.

    Az IP67-nek meg nincs több fokozata, mert az már nem IP67.

    Valóban ilyen nehéz ezeket felfognod?
  • adam46
    #73
    Nem ugyan az, mert az apple most bekajáltatta, hogy vízálló a telefon, majd kiderült, hogy mégsem és most akik bekajálták, próbálják menteni a helyzetet. Tessék itt egy vízálló telefon. Az IP67-nek is több fokozata van, de attól még IP67, amivel meglettetek etetve.
  • M2 #72
    Próbáltalak rávezetni, hogy minden gyártónál ugyanaz a helyzet vízállóság terén, mint az Apple-nél: kicsit bírja a vizet, de ha egyszerre csak mégsem, akkor ott maradsz egy beázott készülékkel, garancia nélkül. Ezt vagy tudatják veled előre, vagy utólag hivatkoznak az apró betűs részre.

    Ha anno nem kezdték volna el a vékonyítást, akkor a 20 mm vastag, 3-400 grammos készülékeken semmilyen Gorilla Glass nem segítene - úgy törne szilánkosra, mint a huzat.
  • Tikal #71
    Újabb magas szintű érvelés :D
    Megfigyelted azt is, hogy az idióták az első pofon után rögtön személyeskedésbe csapnak át? Nyilván másba nem tudnak, hiszen az érveik kimerülnek az 1 bites frázisok pufogtatásában. Te is egy ilyen pufogtató vagy.
  • T2k
    #70
    Már eddig is túltoltad a bicajt kis, mindennel bebuktál amihez csak hozzászóltál és még te pattogsz továbbra is? Gondolom azt sem vagy képes felfogni, hogy ennél nagyobb hülyét már nem tudsz csinálni magadból akárhogy is erőlködsz.
  • esemve
    #69
    Bár nem mai teló szóval már nem releváns, de Motorola Defy -t nyírtam így ki fürdőkádba ejtve :( IP67 volt :(
  • Tikal #68
    Egy kicsit fogd vissza magad, mert a nagy hülyézésben pont magad állítod be hülyének és ostobának méghozzá jó nagynak. Olyan szépen leírtad a viselkedésed, hogy nem is érdemes többet hozzáfűznöm :)

    Lentebb TokraFan megválaszolta bővebben. Ajánlom nézz utána jobban annak amiről beszélsz mert láthatóan fogalmad sincs mi újság.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2016.09.08. 23:18:39
  • adam46
    #67
    Te már beáztattad őket? :D Amúgy a mai telefonok masszívabb ellenállása a leejtésre főleg a fejlődő előlapi üvegnek köszönhető. (Gorilla Glass) Mutogathatod itt a kis képleteidet, meg akár segget is törölhetsz vele :D
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.09.08. 23:02:36
  • M2 #66
    "Van a piacon vízálló telefon. (Csak szólok)"

    Áztasd be, aztán vidd gariztatni, aztán ess pofára...
  • M2 #65
    Azok a fránya kihagyott fizika óráid!

  • adam46
    #64
    Van a piacon vízálló telefon. (Csak szólok)

    "Vékonyabb készülék -> kisebb súly -> jobban bírja az üveg és az alu felület a leejtést -> jobban ütésálló."
    Ezt a butaságot ugye te sem gondoltad komolyan? Ugyan úgy rongyosra törik az üveg, ha leejted, plusz kényelmetlenebb kézben is tartani.
    Utoljára szerkesztette: adam46, 2016.09.08. 22:01:14
  • T2k
    #63
    Maradjunk annyiban, hogy neked fogalmad sincs semmiből. De nyugodtan nyomjad a rizsát onnan a mátrixból, hozom is a pattogatott kukit.
  • T2k
    #62
    Gondolod, hogy a foshalmaz kémprogram lagdroiddal szopatom magam? Fáj, hogy ennyire idiótának nézel.
  • T2k
    #61
    Te magadtól vagy ekkora hülye vagy segítenek is benne? Ha nem jók a törvények akkor hogy büntethetik éppen azokat akik iratták azokat?
    Amikor a gondolkodást osztották elfelejtettél sorba állni igaz?
    Itt egyedül te vered magad, de csak annyit értél el vele, hogy betonhülyét csináltál magadból.
    Hogy hogy jön ide az én telefonom azt nem tudom, de megfigyeltem, hogy az idióták az első pofon után rögtön témaelterelésbe szoktak menekülni, általában teljesen reménytelenül. De hát legyen. Te lángész, lehet hogy az 1 bites világodban csak venni lehet ezeket a készülékeket ezáltal kizárólag támogatni tudod az adócsalókat de a valóság ennél pöttyet bonyolultabb. Persze téged ez nem érint, a te képességeiddel még a vásárlás is határeset lehet.
  • kvp
    #60
    Regen a magyar telefon az az itt osszerakod Nokia volt, helyben fejlesztett szoftverrel. Na ilyet ma mar nem kapni.

    Egyebkent vizallo telefont keszitett pl. a Sony is es az tenyleg vizallo, mert akar medenceben, viz alatt is lehet vele filmezni. (aqua sorozat) Utesallo telefont meg az olyan noname kinai cegek mint az alcatel is tudnak kesziteni, amik nem tornek el attol, ha naponta 4x lenduletbol betonra ejtuk oket. (ezt akar eveken at kepesek toleralni, teszteltem mar par ilyet tartos hasznalatban, kello ugyetlenseg mellett) A lenyeg, hogy szinte minden kaphato, ebbol az apple inkabb a markanevre koncentral, mert az hozza szamukra a nagy bevetelt. (az olcso termek, magas ar kombinacio) Ebben az egyben biztosan ok a legjobbak az elektronikai iparban.
  • TokraFan
    #59
    Ő bizonyára SzittyaPhonet-t vásárol, az alcsúti böcsület kft-től...
  • TokraFan
    #58
    Fogalmad nincs az adótörvényekről! Utálom az Apple féle üres brand-gyárakat, de tényszerűen nem csalt adót! Írország lehetővé tett számára -és még ezer másik cég számára-, olyan adózási lehetőséget, mellyel élt! Ahogy élt hasonlóval pl. magyarországon számos multi, amikor 5évig adómentességet kaptak, miközben a magyar cégeket ott fejték meg ahol csak tudták! Amit te adócsalásnak vélsz, az valójában pusztán Írország vs EU kérdéskör, ahol talán azon lehet rugózni, hogy sértett-e EU-s törvényt Írország, amikor és ahogyan az adórendszerét kialakította.
  • fgyorgy
    #57
    A világot teljesen átlátó, tisztességes emberrel beszélsz. Ő az a típus, aki szerint az a pár millió ember aki az érintett termékért pénzt ad, mind tudatlan sznob. Látszik a megfogalmazásaiból, hogy Ő a valaki. Szánalmas.
  • MerlinW
    #56
    Audiophil cuccok mindig megmaradnak, ahogy a bakelit is megmaradt. Senki sem mondta hogy halott a jack:)
  • Tikal #55
    Szerintem magyar telefonja van, amit egy kormány közeli tisztességes cég gyártott.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2016.09.08. 17:21:37
  • M2 #54
    Ilyen alapon kerüld messziről az Androidos telefonokat is. Sőt a Microsoft cuccai is kiestek. Nagy bajban lehetsz, ha nem veszel semmit, aminek köze van bármilyen "adócsaló" multihoz! :-)
  • Tikal #53
    Senki nem mondta, hogy jók ezek a törvények, ha figyeltél volna akkor épp mostanában büntetett meg pár céget az EU, köztük az Apple-t is.

    De hogy te is megértsd, lefordítom neked: az összes multi ezt csinálja, mert megtehetik. Semmit nem változtat a tényeken az hogy itt vered magad. A telefonod gyártója valószínűleg ugyanezt teszi, és te támogatod őket. A laptopod gyártója szintén. Őket is támogattad. Adócsalókat támogatsz, ha akarod ha nem :)
  • M2 #52
    Vékonyabb készülék -> kisebb súly -> jobban bírja az üveg és az alu felület a leejtést -> jobban ütésálló.

    Nem akartam ezt így leírni, mert gondoltam nem kell ennyire szájbarágni. Tévedtem.
  • M2 #51
    "az iphone 7 nem vízálló, csak csepp és por álló"

    Mint a piacon létező _összes_ telefon - csak szólok.
  • T2k
    #50
    Akkor ezt lefordítom neked magyarra, hogy jobban megértsd:

    ADÓT CSALT és most is ezt csinálja. Ezt a csak kihasználta az adott ország törvényeit süket libtard mellédumálást meg inkább tartogasd azoknak az agymosottaknak akik meg is eszik. Szóval azoknak a törvényeknek felelnek meg magas térdemeléssel amiket pont a adócsaló multik irattak meg a lefizetett politikusnak nevezett báb bohócaikkal?
  • Tikal #49
    Szerintem nézz utána jobban, hogy a nagy multik hogyan és hol fizetnek adót, illetve csalnak lásd Samsung korrupció, adócsalás

    Mellesleg az Apple nem adót csalt Írországban, hanem kihasználta az ország adta törvényeket, teszi ezt még sok más cég is ott.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2016.09.08. 16:06:36
  • BenedekFeco
    #48
    Ezt még csak most olvastam :-)
    Szerintem elég ha csak annyira vízálló, mint a 6s+ (ami ugye hivatalosan nem az) Nem ezekkel a telókkal kell búvárkodni, aki meg kipróbálja annak hajrá! :-)


    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2016.09.08. 15:59:44
  • adam46
    #47
    https://mobilarena.hu/hir/mennyire_vizallo_az_iphone_7.html
  • T2k
    #46
    Ez a szappantartó külalak nagyon megfáradt már. Belül sincs számottevő újdonság a jack elhagyása meg olyan szokásos almás tökönlövés. Ez a hetes kizárólag iSheep-eknek készült csillióért.
    Az agyatlan iSheep-eken kívül amúgy ki vesz szívesen bármit is egy olyan koszos multitól, ami baszik adót fizetni és a vezetője is csak egy buzi?