2
-
Zoliz #2 Ha így folytatják Kína lesz a legbiztonsâgosabb nagyhatalom, mert se ki se be, az MI lepattan a tűzfalaikról. A globalizmus veszélyforrás ha központi hatalom vezérli, nem lehet minden entitást a földön hâlózatba kötni, mert garantált lenne az összeomlás. A különbözőség adja az élet színét. -
Skylake #1 Ha, ha, ha, ilyen amikor egy totalitárius rezsim – amely joggal félti hatalmi monopóliumát – és egy olyan médium csörtézik egymással, amely esetében az információáramlás totális és központi kontrollja a rendszer logikájából adódóan elképzelhetetlen.
Kardozzanak csak! Jogi szintre emelt technológialopás? Mekkora már! Persze, ha a szelfigenerációnak kell olcsón előállítani az aktuális kütyüket, lehet hogy még ez is belefér a nyugati cégeknek? Vagy, nem? De hát ez sz*pás, hiszen mindent ott állítanak elő olcsón! De értem mögötte a stájszt – ez aféle fordított COCOM lenne a kínai elvtársak részéről. Nagy ötlet, és jól meg is mutatja, hogy a nyugati fogyasztói társadalmat gründoló gazdaság milyen szinten ki is van szolgáltatva annak az államnak, ahol ezen javak jelentős részét előállítják. Túlmenően az ICT szektoron, persze.
Sajnos a vén komcsik túlmozogják a szerepüket. Nem jutott még el a roggyant agyukig, hogy a kínai kommunizmusnak abban a formában, ahogy Mao papa kitalálta, vége. Lehet persze patch-elni, ez történik kb. a 90-es évek eleje óta, de minek. Recseg ropog az egész eszmei tákolmány mögötte. Ezért ideje megcsinálni / magasabb szintre emelni a maguk úgynevezett „rendszerváltását”, azaz politikai hatalmuk gazdaságivá konvertálását. Ehhez, meg kell csinálni az úgynevezett demokratikus intézményrendszert, aminek persze eszmeiségét tekintve tök kiüresítettnek kell lennie, hogy hatalmi monopóliumuk más formában megmaradjon. Én olyan infomókusként, aki korábban társadalomtudományi szakon tanult, garantálom, hogy társadalomtörténeti előképeik okán, a konvertálást még simábban meg fogják tudni oldani, mint egy bizonyos közép-európai országban. Ahol azért a valahai elit, és leszármazottai szerintem igazán nem panaszkodhat hatalmi kontinuitás megszűnése okán, nem volt durva elitcsere: a sok hülye „választó” ezzel szemben meg még mindig örömmel marakodik, hogy az egykutya melyik fejét tegye meg maga fölé, és melyik ad(na) neki többet.