12
  • UUUU
    #12
    Aztan nem jon, majd par honap mulva kapunk egy ujabb cikket, ahol mar mas uberfasza aksi jon, ahogy ez mar megy evek ota.
  • MsUser
    #11
    Nekem a családban használt e-járművek tapasztalatából kiindulva, 3év alatt az egyik 500w- os robogó a LiFePo4 900 töltés után hazavágta a BMS- t hibás cellák cseréje új BMS stb. Ez 158000.-Ft 60v akupak+32000 új cellák +12000.-Ft az új BMS +16000 az egyszer ez idő alatt tönkrement töltő pótlása ez nagyjából 218000.-Ft.
    - A gondozás mentes savas aksipakk heti 170km állandó megtételével 2014 óta megy több mint 600 ciklus, sajnos most megy tönkre 48000.-Ft ért a héten ujjat rendeltem, ennyi idő alatt sajnos ennek a pakknak is 1x tönkrement a töltője de összesen akkor is csak 102 ezer és ha nem is bírná sokáig ez a másodikkal kibírja az 1000 ciklust!
    Az árkülönbség nem csak az én tapasztalatom alapján több mint 2 x-es!
  • barret
    #10
    Ha a kép nem csak illusztráció,akkor kiba drága lesz,több macerával...
    A képen 2,5V-os cella látható,a mostaniak meg 3,6-3,7V-on üzemelnek.
    Ki lehet számolni,hogy egy 180-200V-os pakk mennyivel több cellából épül fel.
    Arányosan több fémet tartalmazva.
  • Caro
    #9
    Ez már régen nem igaz. Az ólomakksi nagyon drága! Ugyanis érdemes azt is figyelembe venni, hogy hány töltés-kisütés ciklust bír el.
    Így már rág a LiFePO4 a legjobb (2-3000 vs. 500 ólom).
  • MsUser
    #8
    Még ha tényleg +faragtak a litium aksikhoz, ha egyszer kereskedelmi szintre ér akkor olyan drága lesz a bevezető ár hogy a savas ólom aksi jobban megéri majd :) Mint most is jelenleg az összes használt csúcs technológiájú aksi ár-érték aránya nem vetekszik a normál gondozásmentes ciklikus ólomaksikkal!
  • molnibalage83
    #7
    És megint a hír és megint nem lesz semmi. Megszoktuk. Mint a fúzió....
  • pistike81
    #6
    Lehet ez olyan mint a lottó, csak egyszer kell bejöjjön :)
  • Kara kán
    #5
    n+1. forradalmian új felfedezés, amiből 10 múlva sem lesz semmi.
  • pistike81
    #4
    Már hiányoltam az augusztusi világmegváltó akkus hírt. Kb. 10 éve minden hónapban megjelenik egy ilyen hír, de valahogy sosem akar konkrét termék születni egyikből sem.
  • kvp
    #3
    A cikkben leirt megoldas 50%-al konnyebb mint az azonos kapacitasu litium ion aksik, viszont csak az anyag 50%-at teszi ki a litium oxid, a tobbi egy kobalt alapu keramia. Azaz nagyjabol ugyanazt tudja teljesitmeny/tomeg aranyban mint a mostani litium ion-os megoldasok, bar lehet hogy valamivel gyorsabban tolheto. (cserbe nagyobb a tarolo enegiavesztesege)

    Az olomaksis fejlesztesrol meg csak annyit, hogy sima froccsontott olom elektrodakrol van szo, ami a mai legmodernebb, nano meretu elektrodaracsos olomaksikhoz kepest oskori technologia. Le van maradva a 'feltalalo' kb. 30 evvel.
  • Mentol
    #2
    Arról a magyar emberről hallottatok, aki az ólom alapú akkut fejlesztette tovább?
  • arty
    #1
    szép jövőt sugalló akkus hír, de 10 év mulva még mindig nem látunk belőle semmit :)