11
A nintendo új generációs konzolja és kézikonzolja
  • zola2000
    #11
    Nos ez belegondolva inkább wiiu+ps vita+3ds egyben.

    tehát mondjuk a ds szerű phoenix wright ace attorney/youkai watch/pokemon ami tvn is játszható vagy épp assassins creed/dragon quest 11 szerű nagykonzolos címek amik handheldként is játszhatók.

    - Akinek csak nagykonzol kell annak ps4 sokkal jobb mindenképp (hacsak nem feltétlen kell neki a nintendo hangulat is) akinek jól jönne a hordozhatóság az szerintem mindenképp elgondolkozhat ezen.
  • Zozo76
    #10
    "Jó erős kézikonzol lett :)"

    de asztalinak milyen? mert mar megint nagyon wiiu szaga van a dolgonak.
  • zola2000
    #9
    A végleges neve nintendo switch lett, és igen kb a nagygép-handheld összevonása lett, kb handheld wiiu ez alapján:



    Jó erős kézikonzol lett :)
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2016.10.20. 16:45:26
  • zola2000
    #8
    Én azon gondolkodtam hogyha a 2005ben kiadott psp majdnem ps2 szinten volt, a 2011ben kiadott ps vita majdnem ps3 szinten volt, akkor talán 2017ben lehet kiadni olyan handheldet amit mai konzolszintnek lehet mondani (főleg ha dokkolva kaphat extra enerigát és esetleg extra hűtést) végülis a mai konzolok valami majdnem 30nanométeres gyártástechnológiáról indultak, jövőre meg 14-10 nanométeres lesz.

    Persze a nintendotol az erős handheld szokatlan, de a gyenge konzol nem annyira, és ez meg a hírek szerint kettő az egyben lesz ... meg lényegében nem a nintendotol kapjuk hanem az nvidiától a vasat.

    De mivel ennyire kapom az oltást én néztem el valamit nagyon? (nem jövök rá hogy mit)
  • arty
    #7


  • grebber
    #6
    Ott a youtube tele van nvidia shield videokkal hogy mennek rajta a cuccok.Az biztos hogy jóval szebb dolgokra lesz képes mint a régi.Csak használják is ki. Mondjuk engem egy nintendo game se érdekel csak nézelödök és drukkolok nvnek.
  • Moby
    #5
    5Wattos SoC. Reális elvárásokat kell támasztani.
  • zola2000
    #4
    Passzolok, de akkor netszerte írnak hülyeségeket:
    http://nintendoenthusiast.com/news/rumor-nintendo-nx-to-use-more-powerful-tegra-chip-than-previously-stated/
    http://m.neogaf.com/showthread.php?p=212013963

    (Szeptemberig nem lehet biztosat tudni)
  • Moby
    #3
    >amivel erőben elvileg párban van az eredeti xbox1el



    A mondat helyesen: amivel erőben elvileg párban van az eredeti xbox1el, amikor az standby üzemmódban van.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.31. 16:37:44
  • zola2000
    #2
    Egyébként érdekes belegondolni a nintendo helyzetére: a 3DSből 60milliót adtak el, az ázsiai piacra inkább handheld kell, a nyugatinak inkább TVs konzol, a mobil chipek ezek szerint gyorsan beérték a nagygépes chipeket (még mindig nem térek magamhoz hogy az nvidia chip xbox1 erejű? ) , nehéz egyszerre két platformra csinálni játékfelhozatalt

    Ilyen szempontból logikus lépésnek tűnik egy ilyen gép, még akkor is, ha mire ez kijön már rég lesz ps4 neo meg xbox1 skorpio.
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2016.07.31. 15:28:19
  • zola2000
    #1
    Már egy jó ideje bejelentették a gépet, annyit lehetett tudni róla hogy lesz rá a ps4es dragon quest 11 átirata és Zelda U szebb grafikával. Mostanában kiderült hogy kézikonzol lesz, amit bedokkolva elvileg extra erőt is kap (?) és most kiderült hogy az nvidia tegra kepler chipre fog épülni, amivel erőben elvileg párban van az eredeti xbox1el

    http://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/nintendo-nx-will-use-a-pascal-nvidia-tegra-chip-33307298/

    Ha ez igaz akkor nem rossz dolog egy kézikonzoltól (vagy csak bedokkolva lesz olyan erős? Ilyen infók szerintem csak az ősszel fognak kiderülni)
    Utoljára szerkesztette: zola2000, 2016.07.31. 13:04:31