9
  • Cefet
    #9
    Nem hittem, hogy lesz ilyen, de osztom véleményed...
  • gforce9
    #8
    nemhogy ökörség, de fizikai képtelenség is
  • molnibalage83
    #7
    És amikor a világ elkezd majd fejlődni, akkor az a cirka 1-2 mrd ember, akinek 0 áramfogyasztása van, akkor szerinted PC-vel dobja majd meg fogyasztást vagy világítással, mosógéppel, légkondival, HŰTŐGÉPPEL - ez a modern társadalom alapja, mert tárolhatóvá teszi az élelmet - vagy mással növeli? A fejlett világban a kérés az, hogy kinek nincs okostelefonja. A szerverpark már most is ott van mögötte.

    Borzalamsan nagy ökörség kell azt leírni, hogy a számítógépek energia igénye elérje azt, amit az írás sugall.
  • VolJin
    #6
    Az informatika jelenleg az áramfogyasztás 10-15%-a. Ebben a hálózatok és a szerverparkok is benne vannak, nem csak az asztali pc-d.
  • TSImike
    #5
    Na igen... Anno mikor megvettem a Core 2 Quad után a Core i7-et, nem csak a teljesítmény nőtt, de emellett a fogyasztás is csökkent. Tervezgetem a videókártya cserét is, és ahogy nézem ott is ez a tendencia. Szóval még ha több gép is lesz, nem biztos hogy az többet is fog fogyasztani.
  • Akva
    #4
    Baromság! A fejlődés lehetősége soha nem ér véget, legfeljebb más irányt vesz. A rádiócsövek pl. úgy fejlődtek tovább, hogy tranzisztor lett belőlük.
  • gombabácsi
    #3
    na de akkor hogy lesz 8k-s vr headset, 120 fps-el futó realisztik grafikás játékokkal? :D
    amik most vannak azok szánalmasak
  • msnforever2
    #2
    Már évek óta nem fejlődnek amúgy se, felesleges faszságokat pakolnak a procikba, mint pl. GPU meg hardware-es kémprogramok mint pl. Intel ME, AMT, stb. AMD esetében szintén, az intel csak egy példa.
  • molnibalage83
    #1
    Végül, van még egy szempont, amely komoly kihívást jelent, ez pedig a fogyasztás. Könnyen eljöhet ugyanis az az időszak, amikor a számítógépek globális áramigénye meghaladja majd a világ energiatermelését.

    Ez a része az írásnak szerintem ökörség.