18
  • Madve
    #18
    A processzor meg a ram alapján ez már majdnem egy iphone. :D
  • hungi
    #17
    Mindenki nyugodjon le, indiai szakértők szerint kb 25-28 usd a gyártási költség. Ez kb olyan projekt állami támogatással mint a sulinet vagy mint nemrég a laptoposztás.
  • BladeW
    #16
    Telerakják backdooral, kémprogrammokkal, és az adataiddal kereskednek. Mint a kínaiak. Bár a 4 dodó még így is durva.
  • gombabácsi
    #15
    pár dolcsiból tuti nem lehet ilyen telefont csinálni, bármennyit is rendelnek meg

    szerintem kimaradt pár infó a cikkből, pl lehet, hogy kötelezően reklám van benne
  • Cat #14
    Indiában él másfél milliárd ember. Ha leadnak tizmilliós rendelést, nyilván más az ár.
  • Cat #13
    Azért a top telefonokon van mit, nem véletlenül csapnak hatalmas győzelmi jelentéseket minden egyes tizedmilliméteres vastagságcsökkentésnél. Csak az LG-nél látsz görbe kijelzőt (pl. G4), csak a Samsungnál oldalt lekerekítettet (edge), csak a Huaweinél hátlapra helyezett ujjlenyomatolvasót, stb.

    Középkategóriánál és lejjebb egyetértek, hogy nagyrészt összeszerelési munka, itt a szoftverben próbálnak hozzáadott értéket csempészni a készülékekbe a gyártók. (TouchWiz, Sense, stb.)
  • tom_pika
    #12
    értem én, de egy akkut se lehet ennyiért beszerezni, vagy egy kijelző panelt, vagy 1GB memóriát...
    azt se hiszem, hogy egy 8 mpixeles kamera kijön 30 centből, mert több nem marad rá ebből az árból...
  • VolJin
    #11
    Őszintén mi a faszomat kell fejleszteni egy iphone vagy galaxyS telefonon?
    Össze kell buherálni a mások által gyártott alkatrészeket. Egyszerű legózás a fejlesztés.
  • VolJin
    #10
    Nem tudom ki szedett már szét okostelefont, de egy kijelzőpanelből, egy akkumulátorból, egy öngyújtó méretű NYÁK-ból áll összesen.
    Kb, mint a 80-as évek kvarcjátéka.
  • Cat #9
    Nincs fejlesztési költség, több éves technológia, olcsó indiai munkások által összerakott műanyag izé.
  • VolJin
    #8
    úgy hogy a csúcstelefon 20 ezer, a mindenkinek az van, de menő az 10 ezer, a pár éves technokógia meg ennyibe fáj önköltségi áron. Meg itt nincs benne az árban a copertinoi és souli központ 50 ezer főjének a bérköltsége, mert egy ilyen telefont három végzős diák is megtervez diplomamunkaként.
    Meg gondolom mivel nonprofit, mentesülnek mindenféle liszenszdíj fizetése alól. Vagy csak simán leszarják perelj be alapon. Szerinted melyik cég vállalná fel, hogy perekedik egy 4 dolláros nonprofit telefon gyártójával?
  • Kara kán
    #7
    Ez csak reklám.
  • ElonMusk
    #6
    Lehet egy nullát kihagytak az árból? 40-60 dollár nagyjából korrekt lenne.
  • ElonMusk
    #5
    Szerintem nem lehet 6 dollarbol ezt osszerakni. Ez a hir szerintem csak atveres.
    Az egyik legolcsobb okostelo ma 10eFt-ert:
    https://edigital.hu/okostelefon/alcatel-pixi-3-szolgaltatofuggo-okostelefon-black-android-telenor-praktikum-asz-express-kartya-p421474

    És ez is gyengebb, mint a fenti specifikáció.
  • tom_pika
    #4
    hogy a p-ba lehet 1200 Ft-ból ilyen telefont összerakni???????
  • errorista
    #3
    Ma meg egyáltalán nem lehet 4 inches és 1gb-s telefont kapni.
  • zola2000
    #2
    Eközben magyarországon: http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/

    Ha 10ezerért behoznák már akkor siker lenne, pedig 4 dollár az 1200 forint sincs.
  • wraithLord
    #1
    Nem néz ki rosszul. 4 dollárért pedig egyáltalán nem is rossz. Ennél nem sokkal jobb telefont 3 éve 50k körül lehetett venni, nem 1000-2000 forintért. :D

    Amúgy nem 8 Mp és 3.2 Mp, hanem 3.2 és 0.3 Mp-esek a kamerák rajta.
    Utoljára szerkesztette: wraithLord, 2016.06.30. 17:20:53