21
  • shakwill
    #21
    Egy újabb hamuban sült faszság...
  • wraithLord
    #20
    Hogy akadályozzák meg, hogy lezuhanjon a Földre? Atomgombákat robbantanak a Hold mellett, hogy az visszatérjen a pályájára? Utána a csapat űrruhában szalad a lökéshullámok elől. :D (A csapatból itt legalább egy ember meg fog halni, mert elkapja a lökéshullám, mint a Day after tomorrowban a hideg... :D).
  • gaszton421
    #19
    Ez addig igaz minden törmelekdarabra amíg csak különálló részecskének tekintem. egyébként az az erő amiszétdarabolná kizárt hogy csak a köztük levő kölcsönhatást szüntetné meg, bizonyára kapnának egyes darabok olyan sebességvektort ami a Föld felé irányulna. másrészt az olyan gyűrűk mint akár a Szaturnuszé, kozmikus skálán szemlélve stabilak, lassan szétszóródnak a pályályukon, konkrétan a Szaturnusz esetében ún terelőholdak tartják olyan szép sima pereműnek meg. De mondjuk pár 100 millió év múlva nem lesz ottt semmi, a részecskéi nagy része a szaturnuszon végzi.
  • NEXUS6
    #18
    Niburu!? Nubira! Annak van értelme, valami kocsit is elneveztek róla! XD


    Amúgy szerintem meg a Hold minden egyes atomjának megvan az a mozgási energiája, ami lehetővé teszi, hogy a Föld körül keringjen. Ha így egy csomóban vannak se és a ha gyűrű alakban vannak se akarnak lejönni a Földre.
  • Zombee
    #17
    380 ezer kilométer... tartok tőle, hogy a Hold felrobbanása ennél jóval nagyobb károkat okozna sokkal gyorsabban, a földi civilizációnak még aznap vége lenne. Egy ilyen robbanásban már rögtön utána olyan mértékű törmelékeső zúdulna a Földre, hogy a Holddal szemközti oldalon semmi sem maradna életben. A légkörbe viszont olyan mennyiségű hamu és por kerülne, hogy nagyon hosszú ideig a Napot se lehetne látni, de valószínűleg a légzést is megnehezítené. Maga a Föld is megsínylené, mégis csak negyedakkora a Hold, valószínűleg szerkezetileg is súlyosan sérülne.
  • cylonflatus
    #16
    A valóságban pont fordítva van: a Hold -bár nagyon lassan, de - távolodik. Szóval a realitás az, hogy elvesztjük a Holdunkat. Az már más kérdés, hogy a Nap hamarabb fog minket kicsinálni, mire ez valós problémát jelentene. Már ha addig egyáltalán húzza még az emberiség...
  • Ender Wiggin #15
    Ha felrobban a Hold, akkor lesz gyűrű. De mivel közel van és a törmeléknek kicsi a tömege (darabonként), a Föld gravitációja vonzza azokat (nem maradnak állandó pályán), így aztán a közvetkező többezer évre folyamatos meteoresőben dőlne romba a civilizáció. Plusz megszűnne az ár-apály, ami a nyilván az áramlatokat is befolyásolná, tömeges kihalás lenne a vége és lassú kínhalál az emberiségnek.

    @nexus: Nibiru?
  • gombabácsi
    #14
    az alfa holdbázis talán az egyetlen valódi scifi sorozat
    amellett még jó is volt :)
  • NEXUS6
    #13
    Következő meg az lesz, hogy a Nubira ráesik a Földre.
    XD
  • dyra
    #12
    A Jupiter jobban hangzott volna. A Hold kicsi.
  • NEXUS6
    #11
    Kúl! Imádtam.
    XD
  • kvp
    #10
    Anno a Space 1999 sorozat is igy indult, csak ott a Hold nem leesett a Fold felszinere, hanem elhagyta a naprendszert. Az ok pedig egy nuklearis hulladektarolo felrobbanasa volt.

    ps: nallunk a 80-as evekben Alfa holdbazis neven ment a teveben...
  • NEXUS6
    #9
    Sokkal valószínűbb, hogy Csáknorrisz rúgja szét nem!? XD
  • molnibalage83
    #8
    Nem zuhant a földre, csak az árapály átrendeződésével magyarázták az emberiség kihalását és évszakváltozást. Ami persze ökörség, mert a pályáján széteső Hold nem okozna szerintem kihalást idelent.
  • SupraMKIII
    #7
    Jah, szerintem nem kell aggódni a magyarázatok és okok miatt.

    Jön majd a szokásos, általános iskolásokat is sírásra és/vagy dühöngésre késztető értelmetlen, szak és hangzatos szavak random egymás után pakolásából származó magyarázat :-)

    És akkor jön a profi, aki hálózati kábelt a HDMI portba dugva hackeli meg a fizika lokális törvényeit.
    Pl.

    Vagy B tervnek ott van még Chuck Norris :-) Már ha ráér az összes párhuzamos világ párhuzamos megmentése közeben :-)
  • KoLaMan
    #6
    Lehet rajta gúnyolódni, de ezerszer inkább az Ő filmjeit nézem inkább, mint mondjuk egy Neon démont...
  • Dewri
    #5
    Pofonegyszerű. Felküldik az antiszociális csapatot, azok megfúrják a Holdat, atomot tesznek bele, egyikük ottmarad meghalni, a másik hazajön a lányhoz, robbantás, örülés... Ja hogy már volt ilyen film...
  • Zombee
    #4
    Én arra vagyok kíváncsi, hogy miután letért a pályájáról, hogy akadályozzák meg az összeütközést. :)
    A letérést okozhatja egy hatalmas meteorit vagy üstökös is.
  • grobs
    #3
    Roland Emmerich filmről van szó, úgyhogy bármi is mozdítja ki a filmben a facepalm már bekészítve :)
  • Wittgen
    #2
    Pont tegnap néztem meg az Időgép c. filmet. Nem volt valami nagy durranás, de ott is a földi élet majdnem teljes kipusztulását az okozta, hogy a Holdon robbantásokkal akartak terepet formálni, és az egyik jó nagy bummra sikeredett, a Hold meg széthullott és a jó része a Földre zuhant.
  • CRMessen
    #1
    Kíváncsi leszek, hogy magyarázzák meg, hogy a Hold letér a pályájáról. Nem semmi energia kell ahhoz. Remélem, nem a zufók lesznek a ludasok ;)