17
  • csicso82
    #17
    Ha az LG 3 dolgot meglépne akkor a TELJES kijelző piacot letarolhatná kvázi kinyírhatná az összes versenytársát:
    1. ALACSONY ÁR - a LED kijelzős megoldásoknál minimálisan lenne drágább
    2. MENNYISÉG - el tudja látni a piac igényeit - gyárak építése stb.
    3. SZÉLESEBB méretválaszték - jelenleg 55" alatt NINCS OLED panel

    Ha ezt a 3 dolgot meg tudná lépni az összes gyártó bezárhatná a boltot addig ameddig épkézláb alternatívát nem hoznak össze az OLED ellen.
  • Tetsuo
    #16
    kvp pont arról beszél, hogy az ún. fehér LED is gyakran három színből áll:



    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.06.10. 22:38:36
  • Jackal
    #15
    LG WOLED-et gyárt csak, fehér oled. Népbutítás a rendes oleddel keverni, mert annak vannak szín gyengülési problémái. Ennek max a fényereje csökken 10 év múlva
    Utoljára szerkesztette: Jackal, 2016.06.10. 17:54:24
  • kvp
    #14
    Van olyan OLED kijelzo, ami 3 retegu RGB ledeket tartalmaz minden pixel mogott, aztan a szinszuro ebbol a fenybol takarja ki a 2/3-at. Ez egy nem tul szerencses technologia, mert kb. annyit fogyaszt mint egy LCD, cserebe a fenyere sem jobb, viszont a szinhusege magasabb, mert a szuro hatarozza meg a pontos szint. A komopnenses OLED-ek egymas melle teszik a szines led-eket, mint a nagymeretu kulteri LED kijelzok. Ezenek kb. haromszor jobb az energiahatekonysaguk az LCD-hez kepest.

    Mindketton el tud halvanyulni a gyengebb (jellemzoen a zold) szin, a cikk szerint 30 ev utan. (folyamatos hasznalatnal ez 10 ev amire 50%-osra esik az adott szin fenyereje) Szoftveresen persze kompenzalhato ha 50%-ra allitjak gyarilag a max. fenyerot es ez maszik fel szep lassan csatornankent a romlas kompenzalasara a nevleges 100%-ra, igy csak ez utan lesz lathato a jelenseg. A profibb kijelzok esten lehetoseg van csatornankenti kalibraciora is, ami a megadott tartalek tartomanyban megoldja a szinromlas problemajat. (mellekhatas: minel oregebb a kijelzo, annal tobbet fogyaszt azonos fenyero mellett)
  • BeLac-007
    #13
    " olednek nincsenek szinei"

    Ezt kifejtenéd bővebben is?
    Mert az OLED is LED dióda, és annak is csak egy hullám hossza van. Vagyis a szivárvány bármelyik színárnyalata lehet, de mondjuk fehér, nem mert az több hullámhossz keveréke.
  • Tetsuo
    #12
    Tudod, az emberek rendelkeznek információkkal bizonyos dolgokkal kapcsolatban, amik vagy igazak vagy hamisak; ezeket felhasználva beszélgetnek pl. fórumokon.
    Az információk nagyon nagy hányadát valakitől, valahonnan csak hallották vagy olvasták. Beszélgetnek az ókorról, Churchillről, zulukról, a Tádzs Mahalról, Bugatti Veyronról, a Déli-sarkról... a legtöbb ember ezeket soha nem tapasztalja testközelből, ahogy a fizikai (és egyéb tárgyak) ismereteit sem ellenőrzi maga.
    Természetesen valakinek jóval több gyűjtött ismerete van, utánajár dolgoknak; míg valaki naivabb, valaki forráskritikusabb, valaki észrevesz összefüggéseket, valaki nem, valaki fantáziál róluk stb... de a kiindulás az, amit írtam.
    A beszélgetések vagy viták pedig - optimális esetben - tisztázzák az összevetett információk helyességét és komplexebb képet alakítanak ki az adott témáról a vitapartnerekben.

    Konkrétan itt ha valakinek van egy kijelzője, amiatt talán elfogult is lehetne, ami tinédzsereknél pl. gyakran fennáll amellett, hogy egy laikus nem is tudná mindig pontosan értékelni a látottakat.
    Ráadásul egy darab kijelzőből vonna le messzemenő következtetéseket. Nexus6 legalább egy kezdetleges (többelemű) statisztikára utalt. Az internet tele van a technológiát érintő információkkal, igazzal, hamissal és elavulttal egyaránt. Könyvekben, tévéműsorokban, adott boltokban, no meg a reklámokban is egyre népszerűbb a téma stb.
    Tehát rosszul érveltél, egyáltalán nem kell ilyen kijelzővel rendelkeznünk ahhoz, hogy beszélhessünk róla, akár kritizálva.
    A lényeg inkább az lenne, hogy megbízható és friss információkat gyűjtsünk az OLED-tévé technológiáról. Szerintem ilyet sem nehéz találni az interneten. A felmerült hibák angol (vagy dél-koreai) kulcsszavaira kell rákeresni, majd a szakmai(nak tűnő) oldalakon kutakodni, reklámmentes tanulmányokat illetve azok értékelését olvasgatni, a személyek megbízhatóságát vizsgálni stb. de elsőre - felületesen átfutva - megállapíthatjuk, hogy annak ellenére, hogy sok cikk foglalkozik az OLED hibáival, "még" nem sok a vásárlói, felhasználói panasz van tévék esetén képek beégésére. Ennek több oka lehet.
    Az LG magabiztossága és agresszív marketingje is arra enged következtetni (csak óvatosan :-) ) hogy valószínűleg már nincs efféle gond az OLED-del - de ez így a fentiekhez képest gyenge információ. Sajnos még senki nem jött igazán friss és szakmai eredményekkel; te, én vagy a többiek sem. ;-)

  • Unlimited2
    #11
    Kérdezem azoktól a fórumozó kollégákról, akik minden ilyen és hasonló cikknél megjelennek, hogy "elveszíti a színeit, beég, 3x többet fogyaszt, stb.stb." hogy használtak már ilyen kijelzőket? Akár monitort, tv-t, vagy bármi mást? Vagy honnan veszik ezeket? Mert olyan jó ezeket elolvasni, de valamivel alá is tudják ezeket támasztani? Tapasztalat, vagy barátod, ismerősöd használ ilyet már évek óta és láttád, vagy valami hasonló? Vagy csak olvastál róla valahol és azt fújod? Mert az is egy óriási nagy zöldség, hogy az LCD az jobb! Az Lcd nem való mozgó kép megjelenítésére! Okkal gyártják. Lehet belőle nagyot, lapos, dizájnos, olcsó az előállítása, filléres tétel, nagyot lehet vele kaszálni mind a mai napig! Kinyírta a piac a plazmát, mert nem lehetett ilyen olcsón gyártani és a technológiából adódóan voltak "betegségei", az lcdhez képest. Hozzá teszem én sem használtam még Oled kijelzőt, de nem is írok fórumokra róla!
  • fade2black
    #10
    LGnél magának az olednek nincsenek szinei így azok a szineiket se tudják leveszíteni.
  • Tetsuo
    #9
    "...Ezután pedig a már becsomagolt termékeket ismét előveszik és a vásárlók szemszögéből is ellenőrzik. Utóbbi folyamat során a kicsomagolt készülékek 72 órán át működnek szobahőmérsékleten, hogy így szűrjék ki az esetleges problémákat. Az új modelleknél ez az idő hosszabb, 168 óra, majd 2-3 hónap elteltével újra 72 órára rövidítik le."

    Hát ez k*rva jó! Használt tévét veszek ennyiért?!
    :-D
  • R0n1n
    #8
    Szeptemberben lesz két éves a Note 4-em, semmi minőségbeli romlást nem látok a képernyőjén. Igazán nyílván egy új képernyő mellett látszódna rendesen, ha volna bármi problémája, de én nem vettem észre semmi változást. Azt mondjuk hozzáteszem, hogy állandóan fél fényerőn van, mert még úgy is tökéletesen látni, akár napfényben is.
  • NEXUS6
    #7
    Őööö, ismerem én is ezeket az elméleti hátrányokat. De
    1. Volt már valakinek a kezében olyan OLED kijelzős teló, ami mondjuk 3 év használat után elveszítette a kék színeit?
    2. Ua kategóriás 2 telóban az LCD 3x addig bírta ua akksival mint az OLED-es?
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2016.06.09. 17:43:09
  • Macropus Rufus
    #6
    sajnos ezek még most is aktuális hibák. Bár az UV-t lehet árnyékolni. De az oled ugye saját fénnyel dolgozik (nem átvilágítva mint az lcd) ezért a színenkénti kiégés igen valós.
    Azért kissé sarkosítod :)
    Ha veszek egy tévét ami nem olcsó (oled) akkor elvárom tőle, hogy jó is legyen. Az élmény meg - a hibáiból adódóan - nem fog sokáig tartani. A fogyasztás akkor lesz érdekes, ha valaki webezik a cuccal, és ezért a képernyő nagy részén fehér szín jelenik meg. Azért a 3x energia zabálás nem kevés! Gondolom idővel megoldják ezeket is, de amíg nem addig ez egy olyan eszköz lesz, ami drága, szép képet ad, de közel sem bírja addig mint egy vele egy árban lévő lcd. Ez így nem versenyképes dolog.
    Az emberek nem az olcsósággal foglalkoznak, hanem az ár érték aránnyal. És ebben - jelenleg - az lcd verhetetlen. A plazma is azzal bukott, hogy drága és sokat zabált, de arányaiban ennyivel jobb képet nem adott. (+ bele is éget az infó rendesen a panelba. Volt szerencsém látni... Egy span így bukott le, hogy ValóVilágot néz :D ott volt a logó beégve a tévé sarkába :D :D)
  • tom_pika
    #5
    Biztos vagy benne, hogy ezek az aktuális technológiai szinten is igaz kijelentések?

    De végül is mindegy, hiszen a plazma is azért halt ki, mert mindeféle baja volr egyet kivéve: sokkal szebb képet adott, mint az LCD. Dehát kit érdekel ez egy TV esetében? A piac bebizonyította, hogy senkit. Az átlagember bőven megelégszik az LCD minőségével, és a kevesebbet fogyaszt + nem ég be szlogenekkel. Ezen az alapon az OLED is csak akkor lesz életképes, ha tényleg lecsökken az ára akár az LCD alá is, hogy a sokat fogyaszt+beég+elkopik+bármimás támadásokkal versenyezni tudjon. Hogy élmény rajta a képet nézni? Az ugye nem érdekes, csak legyen olcsó...
  • Macropus Rufus
    #4
    azért még nem kell - sztem - nagyon lelkesedni. Az OLED képes elveszteni a fényerejét színenként ami érdekes végeredmény hozhat. Továbbá a fehér felület megjelenítés közel 3x több energiát igényel az oled esetében mint pl. egy hagyományos lcd-nél. Az oled esetében valós probléma továbbá a beégés mint olyan. (lásd plazma tévék)
    Aztán az oled simán tönkre megy ha uv sugár éri. Persze ez utóbbira lehet mondani, hogy a nappaliban nincs, de van. Az ablakon át bemászik az uv is, igaz erősen szűrve de bejön. És ez szépen lassan hazavágja a kijelzőt. Szóval azért van még mit fejlődni. Egyenlőre - sztem - az lcd technológia jobb.
    Utoljára szerkesztette: Macropus Rufus, 2016.06.09. 14:58:03
  • SupraMKIII
    #3
    Azért meglepődnék, ha neked már három fajta oled monitorral lett volna dolgod. De mindenesetre RETTENTŐEN irigyelnélek :-)

    Ettől függetlenül ha végre leesik az áruk (ami egy gyártó esetén kevésbé valószínű), azért az beveri (azt a jól megérdemelt) szöget az LCD koporsójába.
  • NEXUS6
    #2
    Az LG évek óta a legjobb képminőséget adja alacsonyabb/közepes árkategóriában.

    Erre ha ráfejel az OLED-del az dúrva lesz!
  • Whysper
    #1
    Én csak LG meg Benq kijelzőt vennék... DELL-en dolgozom és volt Samsungom is ,de az LG-nek a legszebbek a színei