11
  • coolpet
    #11
    hmm, fenysorompo hangjelzessel?

    Lelep tilosnal akkorat visit egy kurt a fulebe, hogy masik oldalrol kapja a parjat :)
  • kvp
    #10
    Le vannak maradva... Ilyet telepitettek pesten a 4-es metron a peronszegelyekbe a fizikai kapuk helyett.
  • Szefmester
    #9
    Nehogy azt hidd. Míg Pesten melóztam, naponta futottam össze a metróból feljövő sztereotip geeket (puhos, pattanásos, hosszú cpofba kötött haj, kopaszodó folt, szemüveges, szájtátós) nagy zárt fülessel a fején, tabletet bámulva zombizni. Egy alkalommal meg is botlott a lépcsőknél de két lépés után már ismét a sorozatát nézte...

    Az ilyeneknek az lenne a kínzás ha nem lenne kijelző, és csak hangvezérléssel lehetne irányítani. Mert akkor a trolloktól akik bekiabálnak a "chatelésbe" valammi furát, leszoknának hogy az utcán beszéljenek "magukban".
  • NEXUS6
    #8
    Tiltsuk be a 6" alatti telókat, amivel kényelmesen lehet az utcán hesszelni, 1 kézzel telózni. Egy phablettel meggyűlne a gondja és talán nem venné elő.
    XD
  • wraithLord
    #7
    Hát most, ha nincs bennük semmiféle létfenntartó ösztön, hogy ne mászkáljanak vakon és süketen a telefonba bújva az utcán, akkor evvan...
  • TBWarrior
    #6
    Nekem is ez jutott eszembe először.

    Egy humánusabb megoldás lehetne, hogy a telefonba beterveznek egy olyan vevőegységet, ami az átkelőhelyen lezárná a telefont és emellett egy kis áramütést is mérne a telefont bámuló személyre (ezt csak forgalmasabb csomópontoknál). Valamint kiírná, hogy a következő alkalommal jobban figyeljen, mert erősebb adagot fog kapni :D
  • dregnarr1 #5
    Vagy kisgyermekek módjára újratanulják a barmok önszorgalomból a gyalogos közlekedés tematikáját, és 0 pénzt kell szánni a dolgokra.
  • Szefmester
    #4
    Telefonos díjcsomag walkereknek, baleset esetén felhívja a mentőket, értesíti a családot, kiposztolja fészbúkra, majd lemondja az előfizetést halál miatt. Gyorsítaná a dolgot, és a rokonságnak is egyszerűbb lenne a hírt feldolgozni.

    "Tisztelt Ricsi.Király23!

    Az ön ismerőse PlázaCiccah17 a mai nap folyamán balesetet szenvedett melyben előfizetése szükségtelenné vált. "
  • SupraMKIII
    #3
    +1!!!!
    Én is pont ezt akartam mondani :-)

    Egyébként sokkal értelmesebb megoldás lenne pl. egy mobil app, ami figyelmeztet, ha éppen a pirosba gyalogolsz bele.

    Felárért ugyanez a progi rögtön a mentőket is kihívhatná :-) Vagy lemondhatná, ha már úgy is mindegy...
    Utoljára szerkesztette: SupraMKIII, 2016.06.08. 13:17:17
  • ostoros
    #2
    Én rendőr lánykát értettem...
  • Szefmester
    #1
    Nem kell lámpa. Győzzön a természetes kiválasztódás.
    Utoljára szerkesztette: Szefmester, 2016.06.08. 12:06:44