18
-
T2k #18 Te magadól vagy ennyire ostoba vagy segítenek benne? -
Caro #17 Az államnak ez nem lenne feladata, hanem az, hogy olyan szabályozási környezetet teremtsen, ami a szabad versenyt elősegíti.
A németek, angolok, többiek sem kötötték ki, hogy mennyibe kerülhet a telefonálás, hanem a verseny megoldotta.
Lehet mutogatni a gonosz telekom cégekre, magas profittal, de ők csak kihasználják a monopóliumukat, amit pedig maga az állam adott nekik.
Ugyanez a helyzet a bankokkal is, még rosszabb, ahol állami monopólium van: MÁV, posta, stb.
Persze van olyan ország, ahol az állam tud normálisan üzemeltetni, de azok nem mi vagyunk, és ezt meg kell érteni. -
#16 "A cikkünk alatti kommentekben felmerült a távközlési adó, mint ok, de az a szektor minden szereplőjét érinti, és egyáltalán nem magyarázza, hogy miért változatlan egy évtizede a szolgáltatók piaci részesedése."
Azt nem is, de a cikk címét azt magyarázza! ;-) -
jozsi031 #15 Szerintem amit a harom multi csinal nalunk,akar kartelezesnek is nevezhetnenk. -
#14 Nem régen egy cikkben még sok okos védte a szolgáltatókat... Magyarországon nincs verseny már, mind a hárman beszedtek annyi ügyfelet, amivel el lehet üzemeltetni a hálózatot és annyiba kerülne átcsábítani másik ügyfelet, hogy inkább nem teszik.
Ez ilyen ki nem mondott kartell-helyzet. -
BCs design #13 egészen konkrétan ez a fidesz hibája, a fidesznek az lenne a dolga, hogy minimum annyit követeljen meg a nagy multitól, hogy bazdmeg ne legyen drágább nálunk az ára mint a világszinten -
bdzsana #12 Abszolút egyetértek. Lehet szidni a politikusokat, de amíg a nép szemében az adócsalás nem bűn, sőt már már dicsekvés tárgya, addig nem is lesznek jobb vezetők.
Mi magyarok megoldjuk "okosban", megoldjuk "ügyesen". Érted?? Az az okos és ügyes aki adót csal! Mi külön ilyen kifejezést használunk rá.
A vezetőink csalása, lopása is csak akkor fáj, ha a mi saját imádott pártunk konkurenciája csinálja, egyébként pedig megbocsátható.
Hogy őszinte legyek, szerintem ezt csak az idő oldhatja meg. Még vagy két generációnak el kell tűnnie, hogy javuljon a helyzet. Tapasztalatom szerint az idősebb korosztály a legmakacsabb. -
who am I 7 #11 szerintem egy egészséges (ismétlem, egészséges) társadalomnak ki kell dobnia
a férgeket a gazdatestből (vezetőségből), h némi képzavarral éljek. de úgy gondolom, hogy a lényeg átjön.
ha a társadalom ugyanolyan korrupt és léhűtő, mint a vezetői, akkor ugye nincs semmi teendő, nem fog történni semmi, max akik nem hasonló beállítottságúak, egyszerűen elhagyják az adott országot és ennyi. (a kritikus dolgok a többség/nagyátlag akaratán múlik)
gondolom, nem kell ecsetelnem, hogy magyarország gazdaságilag miért az unió legutolsója majdnem....idestova jó sok ideje.
szokás köpködni természetesen a vezetőkre (részint jogosan, hisz náluk van a "labda"), de ne felejtsük, h azok is szimpla pornép, közülük választódnak ki, nem a marsról hozzák őket.
ha a nép megváltozik és tudja mit akar, akkor lesz változás. amig gőze sincs, hogy mit akar, addig semmi nem lesz itt, csak mutyizás a zavarosban (a jelenlegi párt felhozatalon ez tisztán látszik) és egy balkáni ország, balkáni mentalitással. a magyar nép nincs megérve szellemileg és összetartásilag sem...lehet ez van megírva a nagykönyvben nekik :)))
mert azért, ha azt nézzük, a tisztesség és átláthatóság nem ördögtől való hozzáállás, északi államokban már van ilyen, tehát nem lehetetlen, hogy tisztességesek legyenek az emberek és ne b@sszák át mindenhol egymást és korrumpáljanak mindig...lehet agyilag még kell a magyarnak 50-100 év ehhez, ha lesz még akkor MO....
Utoljára szerkesztette: who am I 7, 2016.05.09. 17:21:34 -
M2 #10 Mi legyen? Forradalom?
Ki csinálja? A tettrekész, aktív fiatalok, akik úgy érzik elveszik tőlük a jövőjüket?
Azok megcsinálták a saját "forradalmukat" és szépen leléptek az országból. -
M2 #9 Véletlenül se vedd észre, hogy általánosságban beszéltünk.
Ha a szolgáltatókról kérdezel, ott meg csak a korrupció számít: le van zsírozva minden, minden szinten. Piac felosztva, politikusok kifizetve. Így volt ez a Matáv idején meg így van most is. -
#8 Miért nincs állami telekommunikációs cég?
Stratégiai partneri szerződés? Minek? -
Whysper #7 Én azon röhögök,hog y mondják csökkentik ennek meg annak az adóját,de mivel ez töb bmilliárdos kiesést jelent ezért emeleik az üzemanyag meg stb. adóját 8) -- VICC ,) -
Skylake #6 Hogy mered a verseny szót akárcsak elgondolni is?! Nem hogy leírni! Nem ismered bölcseink véleményét a versenyről?!
https://youtu.be/qSLqyNysNRY
# :-) -
Skylake #5 Nem baj, jó ez nekünk! A magyar mindent kibír, elég megnézni a nemzeti init forráskódját, az un. Himnuszt, ez ars poetica, amely szerint a magyar néplélek működik! A magyarok hátán bőségesen lehet fát vágni, akármennyi ideig, és közel akármekkora mértékben! Ki kell ezt használni, emelni kell tovább a díjakat!
Távközlési piac? Ugyan, ez már túl jó nekünk! Államosítani kell azt is, fullra! Nemzeti rezsicsökkentett internetet, nemzeti hátsóajtózott végberendezéseken, és nemzeti mobiltelefonokon és nemzeti tableteken!
Egy a lényeg, az alapelv: biztosítani kell nemzeti arisztokráciánk mutyira éhes tagjainak további gazdagodását, hiszen még olyan kevesük van! Az OECD pedig jobb ha nem ugrál, és nem ugat nekünk, holmi hülye tanulmányokat lobogtatva, hiszen a mocskos kapitalista finánctőke legelső szálláscsinálója és korifeusa, és nincs helye sem neki, sem a tanácsainak egy ilyen fényes szelek által átfújt, hazaffyasság és népnemzeti szellem által áthatott magyar nemzetben!
#Szarkazmus üzemmód vége. -
Cat #4 jajmár, ha a szolgáltatóknak feleennyi adót kéne fizetniük sem biztosan csökkentenének árakat, ezt tökéletesen mutatja bármilyen egy adott szegmenst érintő egységes adó vagy áfacsökkentés. Pl. amikor Gyurcsány 25ről 20ra vitte le az áfát a kereskedők szinte az egészet lenyelték. Vagy a Fidesznek sem véletlenül kellett "kommandókat" felállítania hasonló célra.
Itt A VERSENY HIÁNYÁRÓL van szó. Ezt pedig az NMHH vagy a GVH tudná kikényszeríteni. Vagy perelni kellene őket, vagy beengedni új szereplőt a piacra. De szerintem előbb oldja meg ezt az egészet az EU: nemsokára mindenki simán előfizet majd egy román vagy osztrák csomagra, ahol 3ezer forintért kapja meg ugyanazt, amit itthon 12 ezerért adnak. -
Cat #3 Azért nagyon nem mindegy, hogy "eddig is tudtuk", vagy az OECD mondja ki egy hivatalos országjelentésben. Erre nagyobb eséllyel figyelnek fel a politikusok. -
M2 #2 Tökéletes példa vagyunk arra, amikor a túlzott állami elvonás megfojtja a gazdaságot. -
aru #1 Ezt eddig is tudtuk. Szinte mindenütt 2-3-4-5-6-szoros bérek vannak, de nálunk a legrágább szinte minden.