13
  • gybfefe
    #13
    Már vártam mikor kezdik osztani a hülye neveket az űojettumokra. Makimaki! Hajrá! A versenyt ezennel megnyitottnak tekintem. :)
  • gforce9
    #12
    "Ha az űrállomások is ilyen tartósak lennének, talán olcsóbb lennének az űrprogramok."

    Ezzel nyitottál. Ennek a mondatnak kb semmi értelme. Mondhatnám akár azt is, (mert úgyis trollnak tartasz), hogy nettó baromság.

    Valóban, nem értettem meg a lényeget, mert az nincs is benne.
  • ostoros
    #11
    Nem szóltam be, balfasz. Neked viszont most igen.
    Egyszerűen nem értette meg a hozzászólás lényegét. És nem, nem fogom még egyszer elmondani.
  • molnibalage83
    #10
    Ez epic beszólás annak fényében, hogy lövésed sem volt arról, hogy hányszor mentek fel a Hubblehoz. Vannak annál sokkal régebb óta működő műholdak, amihez soha nem mentek fel. Gforce9 megértette, hogy miről van szó és nagyon jó példát hozott fel. Erre te még be is szólsz neki. Ehhez kell igen vastag arcbőr...
  • gforce9
    #9
    ?
  • ostoros
    #8
    Köszönöm.
  • ostoros
    #7
    A lényeget te sem értetted meg.
  • gforce9
    #6
    A technikai összetettsége, szervizigénye és ellátmányigénye lényegében nulla a Hubble-nak az ISS-hez képest. Én sem értem, hogy lehet az ISS-hez hasonlítani. Miért nem egy távközlési műholdhoz hasonlítod? Ahhoz közelebb áll, csak más a funkciója. És rögtön nincs is gond a költség összehasonlítással sem.
  • Chob
    #5
    4 szerviz volt.
    Utoljára szerkesztette: Chob, 2016.05.06. 21:35:36
  • ostoros
    #4
    Hány volt? Én egyről tudtam.
    És nem keverek semmit.
    Nem mindegy, hogy 15 év után lehet csinálni egy újat, vagy kibír esetleg 30 évet. Kevesebb kilövéssel jár, ha nem kell újat építeni, és ha ritkán kell szervizelni.
    Látod? Végig sem gondoltad.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2016.05.06. 19:16:32
  • molnibalage83
    #3
    Hány szervíz küldetés is volt a Hubble-hoz...?

    Az űrpogramok költségének semmi köze ahhoz, hogy mi az ISS élettartama. A LEO pályára jutás költsége az, ami a döntő tényező. Kevered a szezont a fazonnal
  • globint
    #2
    A Hubble-n nem laknak emberek, azért bírja sokáig! :)
    Utoljára szerkesztette: globint, 2016.05.06. 16:04:08
  • ostoros
    #1
    26 éve működik! Ez azért nem semmi. És még mindig új dolgokat fedeznek fel vele.

    Ha az űrállomások is ilyen tartósak lennének, talán olcsóbb lennének az űrprogramok.