25
  • TokraFan
    #25
    Elemek egyértelműen, hiszen a "fiction" jelző ezt mutatja. De a science résszel mar komoly gondok vannak, azert sem sorolható be ide. Inkabb fantasy tech mesék ezek.
  • Katalizátor
    #24
    Persze vannak sci-fi elemek a szupehős filmekben is, habár inkább csak azért mert kockáktól van kockáknak.
  • esztyopa
    #23
    Nem egészen világos,hogy a magyar sci-fi minőségét miért határozzák meg a *ballibsik*
    De elfelejtve ezt a*konyhai*,politikai beszólást,azért nincsenek jó magyar sci-fik,mert Nálunk a sci-finek nincsenek hagyományai,tájékozott rajongótábora.
    A mai napig az olvasók /és a kritikusok/ a sci-fit valami olcsó,himi-humi - gyenge próbálkozásnak tartják.Amiben MINDEN kezdő író belevághat,mert ezzel a *limonádé műfajjal* talán meg tud birkózni.
    És ezért a célközönség tudatlan,/a müfaj ismerete hiányában/ tévesen itéli meg,és nem is igen igényeli a magyar sci-fit./Pedig van jó egy pár,ami igen figyelemreméltó !/
    De elővehetjük a Pirx pilóta kalandjai c. zseniális,játékos ,Lem novella gyűjtemény
    csapnivaló adaptációját.
    A rendezőnek,az operatőrnek,a díszletezőknek,és főleg a szereplőknek fogalmuk sem volt,hogy hogyan,és mit kéne csinálniuk,mert könyv mondanivalóját,hangulatát,
    szellemiségét fel sem tudták fogni !
    Nem tudtak azonosulni a művel.És ez az előbbiekre vezethető vissza.
    Hozzájön természetesen ehhez még az előzménynélküliség,és a korlátozott pénzügyi lehetőségek,amiért nem tudták megteremteni . - eleve-a megfelelő,hiteles környezetet
    /És a *ballibsiknek*ehhez az égvilágon SEMMI közük.

    Utoljára szerkesztette: esztyopa, 2016.04.27. 13:43:54
  • TokraFan
    #22
    "bezzeg ha tökéletes testű izmos felnőttek gumiruhában verik egymást (szuperhősfilmek) azt scifinek tartják"

    Egyrészt, a szuperhősös filmek tipikusan nem scifi filmek!
    Scifi pl. a "2001 Space Odyssey", az "Interstellar", a "Matrix", a "Prometheus", az "Oblivion", a "Blade Runner" stb.
    Másrészt, tetszik vagy sem, a scifi műfaj _minőségi_ filmes megvalósításához egyedi látásmód kell a rendező részéről, és hihető játék a színészektől, mivel el kell tudni hitetni a nézővel, hogy amit lát az akár valóság is lehetne. És ebben a színházhoz szokott, kamera előtt általában hihetően beszélni képtelen magyar színészek nem jók.
  • TokraFan
    #21
    Filmekről beszéltem!
    Jó magyar scifi _filmet_ azért nem képesek csinálni, mert:
    1. Látványt nem igénylő film esetén nincs olyan magyar színészgárda, akik képesek a kamera előtt hihető mdon szerepet játszani.
    2. Látványt is igénylő film esetén, lásd 1.-es pont+nincs egyetlen magyar rendező sem, aki a CGI technológiát értő módon képes lenne alkalmazni.

    A végeredmény mindig egy hiteltelen katyvasz lesz, ahol egy percig nem hiszem el amit látok és hallok. Művészfilmekben, nagy magyar nyomort bemutató nézhetetlen drámákban ezek az alakítások elegendőek, egy komoly scifi-ben semmiképpen sem.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.04.25. 00:56:18
  • fonak
    #20
    A magyarországi filmes szakma jórészt "szélsőlibsi" egyébként, mondjuk nem is a közönségnek csinálták a filmeket, hanem egymásnak, meg a fesztiválok "értő" kritikusainak. Vajna bácsi "uralma" ilyen szempontból (ha másból nem is) pozitív változás.
  • Katalizátor
    #19
    Sztem nem erre gondolt.
  • gombabácsi
    #18
    miért, mi a baj ezzel? persze, van eltúlzott magyarkodás, de mi a baj azzal hogy szeretném hogy legyen jó magyar film?
    ez ilyen szélsőlibsi baromság, akik azt terjesztették el, hogy az igazi nagy nyugati demokráciákban nincsenek ilyen nemzetieskedések. és a magyar nép meg jól el is hitte.
  • Laza
    #17
    "... nagyszerűen elfedi az a tény, hogy a néző egy magyar időutazós filmet láthat. Márpedig ilyesmit pár éve nem hittük volna, hogy megérhetünk. "

    Sosem értettem az ilyen megjegyzéseket ... ha amerikai lenne, akkor kuka, de egyébként azért nézzek meg egy ilyen filmet a moziban, mert magyar?
  • gombabácsi
    #16
    a nyevigák az nagyon komoly és _valódi_ scifi, csak sokak lenézik meg ifjúsági

    bezzeg ha tökéletes testű izmos felnőttek gumiruhában verik egymást (szuperhősfilmek) azt scifinek tartják XD
  • sárkánylovag
    #15
    Én is olvastam nyevigákat :) tizen éves fiúként tetszett, izgi.
    De ez a film gyenge...
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2016.04.23. 19:17:32
  • Montanosz
    #14
    így van!!!!!!!!!!!!!!
  • Katalizátor
    #13
    Én azon csodálkozom, hogy Viktor megírta végre ezt a cikket. Kb másfél hete találkoztam már a címmel az oldalon üres lapként, aztán törölték.
  • Papa01 #12
    Köszi, elolvasom. :) Szintén nagy kedvenc A leghosszabb éjszaka · Pápay Kálmántól.
  • gombabácsi
    #11
    a legjobb magyar scifi tőke péter: nyevigák c. novellás kötete
  • Papa01 #10
    Ha ez a véleményed, akkor Zsoldos Péter könyveit nem ismered... :)
  • gombabácsi
    #9
    nekem nagyon bejönnek az ilyen filterek
    játékokban is. mondjuk játékokban igazán megcsinálhatnák, hogy a játékos választ filtert. persze a művészeti vezető biztos a haját tépné :D
  • hungi
    #8
    Miért kell lófasz filter minden képkockára?
  • dyra
    #7
    Nincs mozi a közelembe ami vetítené. Sajnos.
  • Aldo Moro
    #6
    Hogyan érti pontosan a szerző a zsánerfilm fogalmát?
  • zetortraktor
    #5
    Egyetértek, nagyon jó volt, több ilyet kéne csinálni.
  • TokraFan
    #4
    Magyar scifi?? Viccnek is rossz...
  • Palinko
    #3
    nekem is tetszett, de látom nem jelent meg csak fórum módban, ezért beteszem egyszerű szövegként is

    https://youtu.be/hEFAfhr31rA
  • gombabácsi
    #2
    nagyon jók az interjúk vele :) szakmailag is nagyon tanulságos, főleg hozzá hasonló autodidakta emberkéknek

    amúgy a film külföldi sikerére leszek kíváncsi. valszeg ez sokkal eladhatóbb mint a többi magyar film
  • Palinko
    #1
    akit érdekel, tartalmas beszélgetés a készítővel


    Utoljára szerkesztette: Palinko, 2016.04.22. 22:07:15