17
  • gaszton421
    #17
    Melyek azok a legnagyobb orosz űrbeli reaktorok amik tudnának 15MW elektromos teljesítményt? akárhol keresem még nem találtam nagyobb tesztelt példányt mint 100 kw, hangsúlyozom elektromos teljesitményt mert a termalis teljesitmeny nem ér, azzal nem lehet nagyfrekvenciás jelet generálni ami a VASIMR rendszerhez kéne. Minden 100 kw elektromos teljesítmény feletti űrbéli reaktor csak papíron létezik. minél nagyobb annál nehezebb hozzászoktatni a közvéleményt hogy ilyeneket lőnek ki a fejük fölé. Már az izotópos termoelektromos generátorral ellátott szondák indításakor is tüntetéseket szoktak szervezni zöld szervezetek.
  • kvp
    #16
    "Azt hiszem ven egy 15 MW-os megoldás is VASIMR rendszerrel, de az ezzel szerelt nukleáris űrhajó is 165 t, és nem 1,5 hanem 3 hónap alatt jutna a Marsra."

    Az nagyjabol 3 falcon heavy inditas es a 3 honap az mar vallalhato. A legerosebb szovjet tervezesu urbeli reaktorok pedig nagyjabol tudjak is a szukseges teljesitmenyt. Csak kell hozza egy lehetoleg nemzetkozi urallomas alacsony foldkoruli palyan, ahol az egeszet osszeszerelik. Ha a leszalloegyseg es a marskoruli platform kulon megy egy-egy lassabb jarattal, akkor meg ekkora tomeg sincs a szemelyszallito egyseg.
  • jovokutato
    #15
    A Falcon Haevy rakétája lesz a következő lépcső a terve megvalósításában.
    Arra építve már lehetséges nukleáris meghajtású mélyűri jármű indítása.
    Ha komoly az a szándéka,hogy a Marsra eljusson,akkor ő hajlandó és képes fizetni érte ..
  • NEXUS6
    #14
    Csak ugye kell hozzá egy 200 MW teljesítményű áramforrás is.
    Az oroszok, akik vezetők ebben a technológiában jövőre mutatnak be egy 1 MW-os űr atomreaktort, ők is a rövid Mars utazással propagálják ezt az eszközt.

    Egy megfelelő teljesítményű nagytesó, viszont még további 10-15 év fejlesztési idő.

    Ezen technológiát, plusz a LEO pályára állítást nem igazán fogja tudni semmilyen magáncég finanszírozni, még az újrafelhasználható rakéták jelentette alacsonyabb indítási költségek mellett sem, hiszen itt akár több 100 t-ás cuccosokról és azok feljuttatásáról beszélünk.
    (Azt hiszem ven egy 15 MW-os megoldás is VASIMR rendszerrel, de az ezzel szerelt nukleáris űrhajó is 165 t, és nem 1,5 hanem 3 hónap alatt jutna a Marsra).
  • kvp
    #13
    "Az ő újító szellemét figyelve mikor fogja megvalósítani a Mars utazáshoz szükséges újgenerációs űrhajtóművet?"

    Mar letezik:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Variable_Specific_Impulse_Magnetoplasma_Rocket

    Csak az a kerdes, hogy hol talalnak egy maganceget aki hajlando es kepes is fizetni erte es van hozza valahonnan alacsony bolygokoruli palyara allitasi kapacitasa...
  • jovokutato
    #12
    Ez szép teljesítmény tőlük.Mozgó platformra jóval nehezebb letenni a visszatérő fokozatot,mint szárazföldi landolási zónára.

    Ha jól tudom,az álma a Marsra jutás.Az ő újító szellemét figyelve mikor fogja megvalósítani a Mars utazáshoz szükséges újgenerációs űrhajtóművet?
  • Tauri
    #11
    Általában mindig maxra töltik üzemanyaggal az első fokozatot, egyébként nem lenne jó a hatásfok.Ha spórolni akarnak az a további fokozatoknál lehetséges.
  • Blacktom
    #10
    Több kép és videó egy helyen: http://everythingspacex.tumblr.com/
  • Imremagdi
    #9
    Nem lépcső! Fokozat!
    Utoljára szerkesztette: Imremagdi, 2016.04.10. 19:23:14
  • Glutamin
    #8
    Ha leszállhat a tengerre is vagy bárhova ahova éppen sikerül, akkor kevesebb üzemanyag kell a rakétába (majd aláúszik a drón-platform), így több hasznos terhet tud felvinni.
  • panoz0
    #7
    Sajnos a Kennedy űrközponttól keletre már csak a végtelen Atlanti-óceán terül el. A rakétának döntenie kell, vagy leszáll arra az úszó izére, vagy a halakkal alszik.
  • Ahoy
    #6
    Ja meg is van: "About half of SpaceX missions will require landing at sea. Any missions going to Geostationary orbit or to escape velocity are likely to need to land on the ship.[5]"
  • Ahoy
    #5
    Amúgy miért kell egy háborgó tengerre lerakni? Vagyis miért nem egyszerűbb egy szigetre, vagy sivatagba... (amit már meg is valósítottak). Erre valaki tudja a választ?

    Szabályozástechnikából zseniális teljesítmény amúgy.
  • Ironman2
    #4
    Ez nagyon jó! Gondolom újrahasznosítható is lesz a rakéta
  • MerlinW
    #3
    Meg nem csak az hogy kicsi, de ugye mozog is a platform, szóval komoly matek kell a pozicionáláshoz / leszálláshoz. Ügyesek.
  • cylontoaster
    #2
    https://en.wikipedia.org/wiki/Autonomous_spaceport_drone_ship

    Nem olyan kicsi, bár nem tudom mekkora számítana nálad nagynak. Azért ha kézzel irányítva kéne eltalálni az finom lenne..

    Ja és gratula nekik, mostmár nyugodtak lehetnek a foteltudósok is, működőképes a koncepció. Reméljük felpörgeti lassan az ipart.
    Utoljára szerkesztette: cylontoaster, 2016.04.09. 11:25:35
  • TomecK
    #1
    Elég durva. Jó kicsi az a platform. Vagy a rakéta nagy ?