8
  • jkedzs
    #8
    A10 5800K még kitart nekem vagy jó 2 évig. akkorra jönnek úgyis az új gen AMD procik. veszek majd egyet* olcsóért a következő 5 évre, azt csá. nem szarozok ilyen kis integrált miniatűr szarokkal.

    * vagy egy intelt, ha már olcsón át fog tudni melegedni a kupakja addigra és nem főzi meg magát... :'D
  • zola2000
    #7
    5-6 éves okostelefonnal is ugyanúgy fut az opera mini, facebook lite, youtube app 360p-vel mint a maga korában, 6 éves gép már nehezen viszi a 4K 60fpst meg a VRhez is kevés :)
  • zola2000
    #6
    A külön cpu-gpu eladások is ugyanígy csökkennek.
  • arty
    #5
    hp meg a menőség... lol
  • paby88
    #4
    hát én meg sose vettem előre összerakott pc-t, mindig magam rakom össze. nem kell félteni a pc-s ipart rengetegen így csinálják és szerintem ezek ugye nem szerepelnek a statisztikában
  • Ender Wiggin #3
    Hát ez az, hogy a PC-ket is úgy értelmezik, hogy a mobil eszközökkel hasonló dinamikával cserélgetik az emberek...
  • Whysper
    #2
    Inkább azzal tenné menőbbé ,hogy megfelelő alkatrészekkel gyártana kellő telejsítményt.
  • Macropus Rufus
    #1
    "Tavaly a Gartner piackutató cég szerint 8, az IDC szerint 10,4 százalékkal kevesebb PC kelt el 2014-hez képest"
    az meg ne zavarja őket, hogy egy 2011-es géppel is tökéletesen lehet dolgozni, amennyiben nem nagy számolás igényű programmal dolgozik az egyorrú.
    Ez 5-6 éves géppel egy átlag user (aki filmeket néz, meg netezik meg levelezget/twitterezik stb) simán el van még 1-2 évig. És ők képviselik a mennyiséget nem a célorientált gépek használói, pl. a gémerek vagy a tervezők. (ez utóbbi kategória is egyre több esetben vékony klienst használ és a számolásokat grafikus munkaállomásokkal végeztetik el)

    Régen még megérte váltani, mert 1-2 éves gépen az új programok egyáltalán nem futottak le megfelelően, de most akár még játszani is lehet 4-5 éves gépeken. (akár úgy is, hogy nem kell feltétlen hót buta grafikát beállítani.)