11
  • Glutamin
    #11
    Na akkor mostantól vízre is megy a spacex-nek.
  • Tauri
    #10
    drágább a logisztika mint a drónos megoldás
  • Blacktom
    #9
    Nem jó a logikád. Ha a földre jön vissza akkor olcsón össze tudják szedni, a drónhajókat viszont üzemeltetni költségesebb, ami űripari mértékkel mérve azért nem nagy falat.

    A tengeri landolás nem teszi olcsóbbá a rakétát, kilövést, ellenben megenged landolást olyankor is, amikor már nem lenne az első fokozatban elég dV hogy szárazföldre visszatérjen. Legjobb példa erre a SES-9.
  • Blacktom
    #8
    Volt már tengeri leszállás. Tengeri állás viszont... az még nem tartott sokáig.
  • Blacktom
    #7
    A te készülékedben lesz a hiba
  • philcsy
    #6
    a videónból úgy tűnik az álcázóberendezést is sikerült üzembe helyezniük, mert 1:08 körül rövid időre teljesen eltűnik a képről XD
  • Sequoyah
    #5
    Ezzel egyutt is, a space x raketaja ha nem is orbitalis, de meg mindig joval nagyobb sebessegrol pottyan vissza.
  • Palinko
    #4
    igaz, így már értelek
  • Tauri
    #3
    Teljesen jogos amit írsz :)
    Úgy értettem a két összehasonlítást, hogy a Blue Origin szinte csak függőleges elmozdulást végez és egy kis mikorgravitációs lebegést, majd vissza potty a Földre, addig a Space X vízszintes gyorsulást is kezd az Orbit miatt, és pont ezért nem tudnak visszajönni fellövési pozícióba.
    Egyébként nem is kellene összehísonlítani a kettőt, én csupán a cikkre reagáltam és nem tesztett hogy mások is össze vetik.
    A Blue Origin túrista járat , még a Space X kereskedelmi ellátó.
  • Palinko
    #2
    izé, ha a space x nél nézzük szigorúan csak az első fokozatot ami ugye visszatér akkor az is szuborbitális pálya... persze sokkal komolyabb rakéta az mint a videóban szereplő, várom már az első tengeri leszállást.
  • Tauri
    #1
    A Space X eddig 1 ből 1 szer meg is oldotta a földre való visszatérést, méghozzá egy orbit pályára indított startból...és csak azért hogy megmutassák a szponzoroknak meg a népnek hogy Ők is megtudják csinálni.
    De pont nem ez a cél a Space X től hanem hogy olcsón dronokkal hozzák haza az egységet a tengerről, ami sokkal nehezebb mint szárazföldre.

    Továbbá egy szuborbitális pályáról való visszatérés nagyságrendel könnyebb