6
-
end3 #6 Kár, hogy mindenki a technológia fejlődésén csodálkozik, ahelyett, hogy hatástanulmányokat készítenének, mielőtt elkezdenek kifejleszteni valamit és elterjeszteni. Az ember tervezheti a jövőt, nem csak csodálkozó szemekkel várja a bekövetkeztét. Meg persze kutat, kifejleszt és elterjeszt minden marhaságot, ami végül kinyírja a Fölgolyót alattunk, mielőtt még az optimizmusunk végkifejletét megérhetnénk.
Az, hogy az emberiség nagy tömegei termelés helyett "gitrágásba", "tapicskolásba" fulladnak, az éppen a "hozzáértő" szakemberek bűne és felelősége.
Egy olyan világot, egy normálisan gondolkodó ember sem szeretne, amelyben a gépek "fullszervizes" kiszolgálása, de még a gondolkodása is helyettük folyik. Ezt mindenkinek ajánlott jó alaposan átgondolni, mielőtt örömködne a technológia csodáin.
Utoljára szerkesztette: end3, 2016.02.29. 13:13:22 -
ostoros #5 Ilyen nem lesz. -
overseer-7 #4 szerintem a szingularitás exponenciális "könyökét" olyan 20 év múlva fogjuk elérni. Amikor kifejlesztjük az erős MI-t. és akkor a mostanihoz képest robbanásszerű lesz az átalakulás. A társadalom őrült módon fog átalakulni. Napról napra hatalmas lépéseket teszünk előre a fejlődés terén.
Érdekes lesz végignézni. Átélni. -
#3 egy párhuzamos univerzumban akár dobhatott volna, de a miénkben sok a hülye. nem nem csak arra gondolok, hogy a terroristák kezébe kerül, hanem arra is, hogy nekieesik pista bá a flexxel, hogy "megnézem azt a ku atomot akkor is" felkiáltással. -
#2 A jövőt utólag látjuk meg. Előre meg nagyokat tévedünk. Itt egy japán jóslat:
http://www.mfor.hu/cikkek/minoseg/Hazi_atomreaktort_dobhat_piacra_jovore_a_Toshiba.html -
gombabácsi #1 ezt pont most találtam, pont ide illik XD
https://www.youtube.com/watch?v=vcsDOH7rjSw