5
  • czihaki
    #5
    Üdv nektek. --Ezt tartom igaznak ebben a kérdésben; "két lehetőség áll fenn: az egyik, hogy a gamma-kitörés és a gravitációs hullámok egy időben történő jelentkezése tényleg csak a véletlen műve volt, és nem állnak kapcsolatban egymással." ehhez hozzátenném-továbbá a gamma sugarak, energia részecskék szintén, és kitörése is más, mint a gravitációs erőé. Valamint a gravitációs energiának a mozgása és ezzel egy időben a kisugárzása is más.

    A gravitáció nem Tér-idő görbület, csupán a Tér-időt egyik megteremtő energia. Amely ha jelen van egy égitestben akkor annak tömegét körbe rajzolja", ---mivel a tömegből úgy sugárzik ki, mint egy tóba dobott kő által alkotott hullámok rajzolatai a víz tetején. ---Ha viszont nincs jelen a másik (Fehér energia) Tér-időt megalkotó energia, akkor már nem keletkezik Tér-idő se! A gravitáció tehát nem Tér görbület, hanem egy égitestben keletkezett energiának egyik pólusa-töltése csupán- E két különböző töltésű energiának egymást keresztező, ellenkező irányú mozgása, illetve a gravitációnak csak a kisugárzása is, részt vesz ebben-- -- teremti meg a Tér-IDŐT.
  • Astrojan
    #4
    Ez egy nagyon homályos képzelődés amit a szakértők sem vesznek komolyan: "két lehetőség áll fenn: az egyik, hogy a gamma-kitörés és a gravitációs hullámok egy időben történő jelentkezése tényleg csak a véletlen műve volt, és nem állnak kapcsolatban egymással."

    De ha valaki megnézi milyen egy gammakitörés akkor ezt az "egybeesést" nem tekintheti sem egybeesésnek, sem pedig gammakitörésnak.

    http://www.urvilag.hu/tavoli_vilagok_kutatoi/20150728_gamma_sugar_esocseppek

    A videón a gammakitörés / kifényesedés egy fél napon keresztül látszik, itt egy egymásodperces esemény az égvilágon semmit sem jelent, ezek lennének az esőcseppek.

    A Fermi által észlelt egyetlen "esőcsepp" semmiképpen nem köthető a LIGO által észlelt eseményhez, már csak azért sem, mert a gravitációs esemény fénye majd csak ezer millió év múlva érkezik el hozzánk.
    Utoljára szerkesztette: Astrojan, 2016.04.29. 22:04:37
  • cylonflatus
    #3
    Igen, de nem magától indul el egy hullám a térben, hanem egy gravitációs erő hatására. A tér közvetítőként van jelen, mint mondjuk a víz, de a tenger hullámaira sem azt mondod, hogy vízhullám, csak mert a víz hullámzik.
  • gforce9
    #2
    Lényegében az áltrelben egyáltalán nincs is gravitáció (úgy értendő, hogy klasszikus értelemben vett vonzó hatás nincs). A gravitáció mint téridőgörbület van megfogalmazva, annak felel meg. Szóval tökugyanazt jelenti ígyisúgyis. A probléma inkább amiatt van, hogy sajnos ez kevéssé ismert, nem "alapműveltség" az emberek fejében, így keverhetik a dolgot.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.02.26. 09:37:27
  • duke
    #1
    "LIGO-csapat szerint az észlelt gravitációs hullámok"

    A gravitacios hullam kifejezes, az nem lehet pontatlan ? Mert oke, hogy a gravitacio hatasara, de hat vegulis, a ter az ami hullamzik, periodikusan osszemegy es kitagul.
    Nem kene inkabb terhullamnak nevezni ?