7
-
stoppos #7 Én emlékszem rosszul, vagy már ott helyben belemártották valami szarba, azt le is lett tudva a probléma? -
ostoros #6 Így igaz. Számtalanszor resettelték már a képregényes univerzumokat. -
BrockSamson #5 Elviekben bejatszhatjak azt, hogy Az eljovendo mult napjainak idoutazasa ujrairta a jelent, es a masodik Farkas (bleh) film meg se tortent, vagy maskepp zajlott le.
Amugy elozo ket filmnek gyalazat volt a forgatokonyve, szoval azon kene javitani. -
Ender Wiggin #4 Ahogy elvesztette az óriái baromság volt, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy valami még ennél is nagyobb baromsággal kapja vissza. De lehet, hogy csontot növeszt és bont, amennyi esze van a forgatókönyv íróknak... -
#3 Kiváncsi vagyok, hogy a 2. részben elvesztett adamantium karmokat hogy "szerzi" vissza. -
kalapos01 #2 Az isten szónak létezik tulajdonnévi és köznévi használata is. Tulajdonnévként nagy kezdőbetűs, a zsidó és keresztény/keresztyén vallás Istenét jelenti, köznévként általános jelentésű, ilyenkor kisbetűs. Ezt az alapelvet persze nem könnyű mindig megtalálni, mert a jelentések összefonódnak. A mindennapi írásgyakorlatban, így pl. a szólásokban, állandósult szókapcsolatokban, köszönési formulákban, egyéb frazeológiai egységekben is általában köznévként kezelendő, így kisbetűvel írandó az isten, pedig gyakorta tulajdonnévi értékű.
Az adjisten, adjonisten például köszönésformák, lexikalizálódott szókapcsolatok, amelyeket írásban is jelölünk, egybeírással. A ne adj’ isten (adjon isten!) esetében ez a lexikalizálódási folyamat még kevésbé erőteljes, itt még a különírt formát tartalmazzák a szótárak is. Ez utóbbiakban az Isten nagy kezdőbetűs írásmódja is indokolt lehet.
További példák a kisbetűs köznevekre, szólásokra: biz’ isten, édes istenem!, hála istennek!.
innen: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/blog/show/isten-tuladonnev-koznev
Utoljára szerkesztette: kalapos01, 2016.02.19. 13:28:02 -
tomboy013 #1 Az Isten szót ebben az értelemben nagy betűvel kellene írni. Szomorú, hogy ennyit sem tud a cikkíró.