4498
  • Myselor
    #1936
    vajon a tekken7 fel lesz törve?ha már az Injustice 2 nem jött pcre és ez igen :D
  • paj01
    #1935
    Nem egészen ua az a koncepció mint amit írtam de valóban hasznos lehet. Bár a saját Origin Access + EA region lock-os kellemetlenségeimről tudnék mesélni:) Nem tartott sokáig az előfizetésem náluk maradjunk annyiban.
  • yossarianHUN
    #1934
    Manapság milyen negatív kritikát nem divat fikázásnak hívni? Nem lehet negatív kritikát megfogalmazni, mert mindig lesz valaki, aki azzal fog jönni, hogy fikázás, haterkedés, divatköpködés.

    Hát kinek mi, ízlések és pofonok persze, ezzel együtt az én értékítéletem szerint például a ME:Andromeda egy világrekord nagy fosrakás volt, mondom ezt úgy, hogy végtelenül hidegen hagy, mit mond róla a tömeg, tesztet se olvastam róla egy árva darabot se. Meg azért azon érdemes elgondolkodni, hogy ha valami ellen széleskörű utálkozás, "divathaterkedés" alakul ki, az általában nem véletlen. Nem mindig tükrözi a valóságot, az tény, de az esetek többségében sokat elárul, hogy egy játékról mit gondol a többség.
  • grebber
    #1933
    Ilyen már létezik. EA Access és most Xboxon a MS is ezt csinálja havi 5$ azt tolhatsz rengeteg game-et.
  • paj01
    #1932
    Egyszerűen az emberi természetbe, meg igazából minden élőlénybe, mélyen bele van valahol kódolva, hogy úgymond a könnyebb utat válassza. Ha megkaphatom ingyen minek fizetnék érte?
    Nyilván az értelmes embernél bejön a hosszabb távú, tudatos gondolkodás meg a moralitás stb de az alapvető ösztön akkor is ott van.
    Mondjuk azt, hogy valaki átlagon felül keres és megengedheti magának akkor is felmerül, hogy hasznosabb dologba is fektethetné a pénzt, vagy simán a számláján tartja mert a pénznek vagy egy olyan természete, hogy sosem elég.

    De kicsit magamból kiindulva gyanítom a warezolók jelentős hányada gyerek/tindézser akinek nincs is keresete de játszani meg szeret és kurva sok ideje is van erre. Átlagos magyar család nem nagyon tudja szponzorálni a nyugati piacra szabott kiadásokat, úgy hogy a leleményes gyermek megkeresi az alternatív utat mert nem igazán hatja meg ennek a gazdasági hatása. Hibáztatható? Jó kérdés.
    Nekem annak idején pl. ez fejlesztette a számítógépes ismereteimet:D Egy-egy crack alkalmazása trükkös tudott lenni.
    Felnőtt kereső ember már nem tud annyit kockulni ha meg véletlen úgy alakul szerintem nagy többség simán megveszi ami tetszik, nem szenved a törésekkel meg az online funkciok hiányával.

    Am egy időalapú fizetéses játékszolgáltatás jól működhetne szerintem. Játszol, pörög a taxióra ha 1 óra után rájössz, hogy nem kell, került mondjuk 1-2 dollárodba, tehát a fejlesztő mindenképp kap valami kis pénzt. Óradíj kéne játékonként egyedi tarifával plusz ha mondjuk 10+ órát tolod levonja a teljes árat. Ennyi kéne. Ez a fejlesztőket is arra sarkallná, hogy ne 5 órás single kampányokat szarjanak össze meg minőséget csinájlanak és szerintem a vásárlóknál is több buksza nyilna ki így. Talán beüt egyszer a gamestreaming és akkor láthatunk ilyesmit de pl. a steam refund is már egész jó megoldás.


  • ntex
    #1931
    Manapság mit nem divat fikázni? Nem lehet tökéletes játékot alkotni, mert mindig lesz ami nem tetszik majd úgysem pár embernek.
  • Bandicoot
    #1930
    Nem és kifejezetten élveztem a sok fika ellenére.
  • lammaer
    #1929
    ROFL... tök jó hogy ilyen egyszerű világképed van, az biztos hogy ez a boldogság kulcsa!
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.05.31. 15:53:05
  • Lokker
    #1928
    Akkor én megúsztam.
  • msnforever2
    #1927
    Jézusom mennyit veritek itt a nyálatok.
    Megmondom én mi a bajotok: nem tanultatok eleget az iskolában, csórók maradtatok, aztán most nincs pénzetek játékra.
    Nem kell itt megideologizálni a dolgokat!
    Utoljára szerkesztette: msnforever2, 2017.05.31. 15:17:48
  • yossarianHUN
    #1926
    És végül nem mondtál le róla? Részvétem
  • Bandicoot
    #1925
    Épp ezaz nem derül ki.
    Ismerős is belefutott a bf4 mikrolagolásba máig nem lett megoldás míg másnál ugyan olyan konfiggal jó, nála akadt. Kismillió netes megoldást néztünk annó végül új vga-nál elmúlt. Holott amin jelentkezett nála másnál nem. Na most akkor? És máig vannak hasonló témakörben topikok rengeteg játéknál.

    Te nem érted az eladást én igen. Neked lehet minden amit megveszel jó de épp ezaz számtalan játéknál xy óra után jössz rá hogy ez mégsem annyira tuti.
    Tudatos vásárlás....A játékvilágban ahol kismillió ismeretlen tényező van. Ok.:)

    A nagy tömeg visszajelzése miatt a ME:A-ról is majdnem lemondtam. Köszi de kösz nem.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.05.30. 12:41:13
  • yossarianHUN
    #1924
    Hát a Steamnek nem érdeke, hogy a felhasználó ne tőle vegye a játékot, hanem egy másik Steam felhasználótól, másodkézből. A kiadóknak, és a Steamhez hasonló platformoknak is érdeke, hogy ne virágozzon a másodkézi játékkereskedelem. Minden ilyen megkötött biznisz az ő zsebükből veszi ki a pénzt.
  • NEOreg3
    #1923
    Multis játékokon kívül kb. minden rohamos tempóban elértéktelenedne, ha szabadon lehetne csereberélgetni a digitális játékokat. Ez nyilván nem érdeke a kiadóknak, ezért is kötnek szinte mindent accounthoz.
  • lammaer
    #1922
    "Ezek tökéletesek a félkész, bugos játékok kiszűrésére, mert ezek a videósok rendszerint elég komoly vason futtatják a játékokat 0 day (főleg a külföldiek). Ha náluk akad, lefagy, stb. garantálhatod hogy nálad is fog."

    Az érem másik oldalát kifelejtetted valamiért... ugyanis ha nálunk NEM akad, az még nem garancia hogy nálad se fog, pont azért mert ők rendszerint elég komoly vason futtatják... :)

    Amúgy én is hiányolom a PC second hand piacot, az sztem is sokat segitene a játékosoknak ha el tudnák sózni a használt játékaikat ami már nem érdekli őket - mert ez is ám a tudatos vásárló egyik ismérve, hogy nem harácsol és spájzol, sok játékom van steamen amit már tudom hogy nem fogok elővenni, és szivesen elcserélném másra. És utambocsá ha később mégis kéne, megvehetem bármikor a gogon fillérekért...
    De ez már a steam hülyesége, nem a játékgyártóké.

    Meg sztem az is a tudatosság része, hogy nem feltétlenül a tömeg által képviselt értékitéletet teszed magadévá. Pl IMDB-ben én már rutinosan csalódok, vmiért rngeteg 8+os film NEM szórakoztat, mig nemrég volt egy rakás 6-os ami nekem meg a feleségemnek bejött...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2017.05.30. 12:16:21
  • Lokker
    #1921
    "Hány olyan játék van ami optimalizáció tekintetében egekig van emelve megveszi a user aztán pislog mert mondjuk framedroppokat kap amire rákeres a neten rátalál hivatalos fórumon userek ezreire hasonló gonddal."

    Ez nem derül ki 1 héttel a megjelenés után? Nincs tudatos vásárlás, csak az eszetlen költekezés.

    " Hanem azért mert ha a kiadók/fejlesztők aljasmód köpnek az én jogaimra, én miért tartsam tiszteletben őket - főleg ha az utóbbi években rendszerint szemetet raknak az asztalra?"

    Tehát te azt is lewarezolod ami nem is tetszik és szerinted szar. Értem.

    Ezt az eladogatós témát még mindig nem értem, amit megveszek játékot azt nagy valószínűséggel azért teszem mert tetszik és később is elő fogom venni.

    "Review-ek? Gameplay videók?"

    Ezek tökéletesek a félkész, bugos játékok kiszűrésére, mert ezek a videósok rendszerint elég komoly vason futtatják a játékokat 0 day (főleg a külföldiek). Ha náluk akad, lefagy, stb. garantálhatod hogy nálad is fog.
    Tudatos vásárlás, kész. Vársz a nagy tömeg visszajelzésére és döntesz.
  • Bandicoot
    #1920
    Még annyi: Alapvető jogod hogy egy megvásárolt terméket továbbadhasd, cserélhesd eladhasd. Igen a szoftvereket is (nem kell a bullshit rizsa a szellemi termékről). Ám ettől a jogodtól az EU szabályok ellenére (is) hosszú hosszú évek óta szépen megfosztották a pc-s játékosokat.
    Akkor miről beszélünk?

    Ps4-re megveszem a játékokat - és ha nem tetszik vagy kitolom de többé nem érdekel elcserélem vagy eladom.
    Pc-n maximum az olyan játékokat veszem meg ami érdemes rá - például Witcher 3, vagy Doom. De a legtöbbet warezolom. És nem azért mert nincs rá pénzem. Hanem azért mert ha a kiadók/fejlesztők aljasmód köpnek az én jogaimra, én miért tartsam tiszteletben őket - főleg ha az utóbbi években rendszerint szemetet raknak az asztalra?

    Lehet rám köpködni hogy aljas warezmatyi vagyok - nem nem vagyok. Ott a ps4 játékgyűjteményem vagy a pc játékgyűjteményem az arra érdemes címekkel. A többi meg bekaphatja amíg a vásárlók jogait nem tartják tiszteletben miközben szemetet gyártanak.
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.05.29. 23:46:17
  • Bandicoot
    #1919
    Vagy nem. A ME:A pont jó példa arra hogy sokan lehúzták fikázták. Nem is vettem meg. Majd közel 1 hóval megjelenés után behúztam ps4-re. És tetszett bejött beletettem közel 100 órát.
    Review-ek? Gameplay videók? Szart sem érnek rendszerint. Eléred velük hogy xy játék megtetszen vagy megutáld.
    Aztán jön a csodálkozás amikor az agyonsztárolt videókban tetsző játék 5-10 óra után sótlanná válik és végig se viszed vagy letolod de többet elő sem veszed. Napjaink játékainak java ilyen alig akad 1-1 gyöngyszem évente ami megéri az amúgy irreálisan magasra emelt árat. Nem beszélve az ilyen 5-10 órás szarokról amikért van pofa ugyan annyit elkérni mint a 100+ órás tartalommal tömött alkotásokért.

    És akkor még mindig ott van az a tény miszerint a Denuvo a rendes modolást megöli. Valamint pc-n a játékokat bérled és eladni cserélni nem tudod maximum nyögvenyelősen accounttal ami ugye tiltott...

    Lehet itt köpködni a warezra. De vastagon van létjogosultsága egy olyan platformon ahol nincs lehetőséged a megvásárolt termék eladására vagy cseréjére. Egy olyan platformon ahol sokszor az is lutri hogyan fog futni a vasadon. Hány olyan játék van ami optimalizáció tekintetében egekig van emelve megveszi a user aztán pislog mert mondjuk framedroppokat kap amire rákeres a neten rátalál hivatalos fórumon userek ezreire hasonló gonddal. És nincs megoldás csak a pislogás mi okozhatja - rendszerint rá se jönnek. A megvett terméket pedig ugye nem adhatod el ismételten...
    Aki pc-n a warez ellen drukkol miközben csepnyi intelligenciákról áradozik annak igen erősen el kéne gondolkodni honnan is hiányzik az az intelligencia...persze bólogató birkák mindig is voltak és lesznek....
  • Lokker
    #1918
    Vagy csak tudni kéne várni plusz 1 hetet a megvétellel és kiderülne mennyire hulladék a játék. Toxic a pc piac jelenleg mind a két oldalról, ugyan úgy hibás a játékos és a játékfejlesztő/kiadó.
  • Bandicoot
    #1917
    Ezt mond azoknak akik megvették az ME:A-t és nem jött be végül.
    Egy csepp intelligencia talán kéne annak belátásához is hogy manapság esélytelen vagy a legtöbb játék kipróbálására, ráadásul a pc használtpiac el van lehetetlenítve így amit megveszel az a nyakadon is szárad.
    És a Denuvo továbbra sem más csak a vásárlók szopatása, nem több nem kevesebb. Ennek belátásához persze gondolkodó ember kéne....Ahogy annak belátásához is miszerint a denuvo ne növelte a pc eladásokat...sőt...
    Szurkolj csak. Attól még kifektetik hála az égnek ezt a szart. Nem Denuvo-val kell eladásokat produkálni.

    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2017.05.29. 21:17:45
  • Although
    #1916
    Bárki aki csepp intelligenciával rendelkezik felméri, a warez ellopni mások munkáját, mindegy az szar vagy jó nem segít. Továbbra is szurkolók a denuvonak mert a lopás nem megoldás. Nemet mondani a szarra ahogy pl. tettem az ME:A esetén, nem megvenni, bojkottálni, az a megoldás. Ehhez persze gondolkodó emberek kellenek. :)
  • Kandurex
    #1915
    A lúfasz kis címeknek a warez éppen, hogy segít, mint árt.
  • NEOreg3
    #1914
    10000 darabot sem adtak el belőle, megérte beruházni a védelemre

    ennyi vásárlót akkor is szereztek volna, ha rommátörik day1
  • Ironman2
    #1913
    RIME-Kiszedik a Denuvot ha sikerül feltörni a játékot
  • Kadarhun
    #1912
    ha nem hinnél akkor nem lennél ember....te paraszt :)
  • Kadarhun
    #1911
  • Bandicoot
    #1910
    Még ünneplik a csapatok az összeállást...
  • grebber
    #1909
    Még több aki elhísz minden baromságot...
  • Kadarhun
    #1908
    Mindenkitől elnézést kérek! Sajnos nagyon sok a hazug ember....
  • Kadarhun
    #1907
    Hát hallod egyszerűen át baszták a fejem.... pedig nagyon úgy tünt hogy lesz végre valami... elnézést kérek!
    Utoljára szerkesztette: Kadarhun, 2017.05.28. 11:57:49
  • Lokker
    #1906
    Nem látom azt a másik 5 db játékot, vagy még mindig jön? Pedig reménykedtem egy TW: Warhammer-ben. :(
  • Palinko
    #1905
    Nekem így nézne ki a hármas kívánság listám Uncharted, Last of us, Horizon
  • Kongy
    #1904
    Meg az Uncharted, Heavy Rain, Bloodborne... a lista végtelen :P
  • Lokker
    #1903
    Jaja, nekem is meg volt x360-ra. Elsők közt vettem meg és nem csalódtam, jó kis játék. Már csak a Gears of War 2-3 kellene meg ps-ről a God of War 1-3. Tudom, ne legyek telhetetlen. :D
  • trabantos82
    #1902
    A Vanquish egy 2010-es játék eredetileg. Akkor jelent meg Xbox 360-ra és PS3-ra. DX9-es grafikával fut, szóval nem csoda ha jól megy a mostani gépeken..:) Amúgy tényleg jó játék, nekem is bejön. X360-on sokat toltam annó.
  • Palinko
    #1901
    Na ne már, adjuk meg neki a sikerélményét, hogy de jól átvert minket a jól informáltság látszatával :D
  • Szeret6996
    #1900
    Az én ezeréves gépemen se kellett vele szarakodni, nem hogy 15 percet. Semennyit se........lehúztam már indíthattam is.
    Amúgy skacok Don't fed the troll :)
  • Ainz
    #1899
    Baromságokat beszél, de már előbb is láthattátok.. :D
  • Kadarhun
    #1898
    Menjetek inkább aludni! jó éjt!
  • Myselor
    #1897
    egy igazi vérbeli pc-s?mi köze ennek ahhoz hogy te itt vered az asztalt mert nem felel meg valamilyen játék törése.majd lesz jobb belőle vagy ha nem akkor ez van más még ilyet se tudott.