95
  • Szefmester
    #54
    Nekem is van pár kérdésem.

    A jedik/Sithek évekig, ha nem évtizedekig tanulják az Erő használatát, Rey-nek mégis sikerül percek alatt ráérezni a trükkökre, lásd JB-007 dominálását, vagy a fénykard magához ragadását. Az elmeolvasás elleni védelmet egyfajta Erős makacsságnak is be lehet tudni a tudatalattijából, de a többi tudatosan alázza az -általa is- ismert fizikát!

    Miért szólította Fin-t Finnek mielőtt megkérdezte volna a nevét a Falconon?

    Miért Érzi egy Jedi mester (noha Luke-ot a filmekben senki sem avatta mesterré, hiszen csak egy Erő érzékeny kis takony volt híres felmenővel, és a tanulmányait igazán korán befejezte, és a továbbiakban is kapkodhatott csak) kötelességének azt hogy ha elront valamit, vagy szar a helyzet akkor remete lesz? Kenobi? Irány a sivatag. Yoda? Irány a Dzsungel. Luke? Irány egy szirt... Még csodálkoznak az SW fanok amiért a sitheket szerethetőbb karaktereknek tartom, és amiért megkönnyezem Maul, Vader, Palpatine halálát...

    Kik az első rend? Miért alakultak, és mi van a köztársasággal hogy lettek ellenállók is? Pláne hogy a köztársaság egyik vezető egyénisége volt Leia is... most meg csak egy rebellis mocsok.

    Mi történt az ellenálló flottával? Egyáltalán miféle flottával? A filmben láthattunk pár Xwinget és sanyi..

    Hogy jutott ki Csuvi a támaszpontról, mikor jó pár emelettel lejjebb volt Reyékhez képest mikor robbantották a kócerájt? Ők sem éppen egy délutáni szunyókálásnyi idővel korábban jutottak ki onnan.

    Ki Snoke? Mi a kapcsolata az első renddel? Miért nem ismeri el a katonai vezető Rent vele egyenrangúnak, mint anno Tarkin?

    Miért követi el ugyanazt a szellőzős hibát valaki újra és újra? Hogy hogy hagyják centralizálni az ultimét vepön energiáját? Csak hogy jöhessen valaki felrobbantani?

    Hogy lehet hogy nem szúrják ki az árulás lehetőségét sem valakinél a rendben? Nincsenek pszichológiai tesztek? Nem mosták az agyát eléggé? De ha egyszer gyerekkorától kezdve tréningezik arra hogy egy ártatlan falut is lemészároljon ha kell, akkor miként jutott el az első éles bevetéséig egy ilyen nyámnyila áruló?

    Oké, Finnt kiképezték vívni.. hurrá. De azoknak a kardoknak van súlyuk, a fénykardnak nincs. Teljesen más technikát igényel. Pont mint ahogy a szablya vs katana. Egy Erő használó -pláne egy Sith, vagy sith kezdemény- még ha el is cicázik a célpontjával ahogy Ren tette, egy képzetlen fegyverforgatót több módon is megölhet még mielőtt az megsuhintgathatná a kardját. Rennek be sem kellett volna kapcsolnia a sajátját, ha nem akart volt játszadozni is vele. Erő fojtás, Erő lökés, Erő lebegtetés majd leejtés, Erő kábítás (ha már képes volt ájulást okozni), Erőfénykardozás (nem ő fogja hanem Finn, vagy csak lebeg a kard), és tuti lenne még pár technika az eddigi filmekből.

    Ha Ren annyira táp hogy a wookie lézervetőből bekapott haslövésre csak megbillen, ellenben a többiekkel akik messzire szálltak tőle. Akkor egy képzetlen fegyverforgató hogy a viharba tudott neki nehézséget okozni?

    Már megint -bár ez inkább csak az új előzményretekség miatt állt elő helyzet- mitől lett az Erő és a Jedik csak mese és legenda? Alig 40-50 év telhetett max el a hírhedt 66-os parancs óta. Addig meg a Jedik mindenfelé "nagy" számban előforduló jelenség voltak.

    A végére pedig R2D2.. ha Luke eltűnése óta energiaspóroló állapotba kapcsolt, akkor miként "találhatta" meg a végén a térképet? Mármint... ha számítgatta a valószínűségeket hogy merre lehet és mi útvonalon haladt, akkor az nem energiaspóroló tevékenység. Ha meg végig tudta akkor valóban felmerül a kérdés: Miért nem nézték meg a memóriáját a film végéig? Lerakják a sarokba és letakarják? Ennyi?

    Tetszett a film, de annyi kérdést vetett fel amit két trilógiában is nehéz lenne megmagyarázni. Szinte üvölt róla hogy nem csak folytatások lesznek, de a folytatások megjelenése után (kétlem hogy előtte), jön a kibővített rendezői változat űrcsatával (flotta), kimaradt? jelenetekkel a trailerekből. Ez pedig nekem nem bejövős. Az első SW film magányosan úgy ahogy volt érthető és élvezhető volt. nem kellett előképzettség a teljes élvezethez. Ezt, ez a film nem volt képes hozni.
  • Nos
    #53
    Nálam olyan 6/10 a film. Inkább csalódás, és nem sokkal jobb (vagy nem is jobb), mint az előző (I-II-III. rész) triológia. Komolyan, az I-II-III a IV-V-VI-hoz képest legalább új tájakat és új design-t hozott, történetileg is más volt. Most meg kaptunk egy másolatot. Ugyanazok a tájak, ugyanaz a történet. Még Maz kocsmája a dzsungelbolygón is ugyanaz a hangulat, mint a korábbi a Tatooinon. Egy bolygón belül nagyobb kulturális sokszínűséget valószínűsítek, mint itt az egész galaxisban. Ebben pl jobb volt az I-II-III. Ráadásul amellett, hogy nem sok újat kaptunk, még a világ aktuális erőviszonyai is túl homályosan bontakoztak ki. Solo szerintem pár helyen alul/túljátszotta a szerepet. Kicsit olyan érzésem volt, mintha Ford még beugrott volna egy utolsó haknira, és a túlzott tisztelet miatt senki nem merte neki megmondani, mit hogy. Valójában nekem a két fiatal főszereplő játéka sokkal természetesebb volt, és jobban tetszett. JA, nagyon remélem több halálcsillagszerű képződmény már nem fog felrobbanni, mert ez Qva unalmassá kezd válni. Szóval nem szerettem annyira az I-II-III-at, de a VII kicsit felértékelte nálam őket.
    Szóval a Rogue One remélem messze elrugaszkodik majd a 3x3logiától, mert úgy látom itt már csak a saját tengelye körül forog a történet.

  • cateran
    #52
    Valojaban epic fail nr 28 volt, foleg amikor berepulnek a Falconnal..A Falcon a halalcsillagban is nehezkesen mozogott es 1 csillagrombolo lepkefing meretu a halalcsillaghoz kepest. Remlik, amikor kilovik a szuper-csillagrombolot es az belezuhan a halalcsillagba? Remlik, hogy az hogy nezett ki? legy vs focilabda...
  • cateran
    #51
    Nem, nem tanulhat meg. Miert? Mert a fenykard nem olyasmi, ami minden sarki boltban kaphato volt...a jedik es sithek maguknak csinaltak, egyfajta mestervizsga volt. Ren kb azon a szinten van, ahol Luke volt a Birodalom Visszavag elejen, erre utal a "fenykardot magamhoz rantom a hobol" a la Luke a Wampa barlangjaban. Szar jedi meg sith volt? De azert a film elejen ropteben elkapja a plazmalovedeket....sot, ott is tartja egyfajta sztazisban percekig...ja, tok gyenge...Az akademian kivul? Szerinted ki oktatta, miutan attert a sotet oldalra? A netrol tanult? Jo latni, hogy aki itt pozitivan all a filmhez, annak lila fingja sincs sem a kanon, sem a legend, sem ugy altalaban az SW univerzumrol..aztan pislog nagyokat, hogy mas miert "haterkedik", pedig milyen klafa film, van benne sok robbanas, meg minden...Az egesz filmben nincs 10 perc, ami ne az elozo 6 reszbol lett volna atemelve, neha 1 az 1-ben...
    Nincs olyan, hogy pancser sith...a gyenge meghal...ezen alapszik a sith filozofia...de mint mondtam lila gozod sincs az egeszrol...
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2015.12.29. 10:54:22
  • Soundmaker
    #50
    A sok csalódott hang annak szól, hogy a sötét oldalon lévő erőhasználókat mindenki úgy képzeli el mint valami megtestesült gonoszt aki 2-t suhint a karddal és mindenki halomra dől. Nekem már az előzmény trilógiában sem tetszett hogy minden sith egy badass túlképzett gyilkológép. (ettől függetlenül a kardpárbajok tényleg csodálatosan voltak kivitelezve), szóval kifejezetten üdítő volt látni egy pancser sith-et is. Snoke nem hiába mondta hogy be kéne fejezni Kylo kiképzését...
  • Soundmaker
    #49
    Oké kardpárbajhoz még egy kicsit: Mégegyszer... A Fénykarddal vívás nem Jedi privilégium! Bárki megtanulhat vívni akármilyen fegyverrel... mellesleg Finnek semmi esélye nem volt a filmben sem mert Ren elverte mint a taknyot. A Jedinek annyi előnye lehet fénykard vívásban hogy előre megérzi ellenfelei csapásait, illetve az erőt segítségül hívva segítheti mozdulatait. Ren-t oldalba lőtték és bár nem látszik rajta, végig le volt gyengyülve... ráadásul mint mondtam nem fejezte be az akadémiát és a frusztrációja is arra irányul a filmben, hogy neki semmi sem jön össze, nem érhet a nagyapja vagy Luke magasságába. magyarul pocsék jedi volt, ezért uccu át a sötét oldalra ott majd jó leszek.. hát ott se lett. Egyértelműen gyenge karakter, akit Finn pár csapás erejéig megszorongat utána meg hazavágják. Rey is csak az erő felidézése után tud vele mit kezdeni, ráadásul olyan technikát (kard hegyének használata, ami kicsit az uralkodó pengehasználatát jutatta eszembe) alkalmazva ami szokatlan volt Rennek... (szerintetek az akadémián kívül hol tudott volna máshol fénykard használóval való párbaj során tapasztalatot szerezni?)

    A másik meg ne JJ-t blamáljuk nem ő írta a forgatókönyvet, max ötletelt az írókkal. Kasdan és a Disney fejes nő bólintott rá mindenre. JJ csak leforgatta, szóval max a cgi hibák, vagy a hangulat elpuskázása miatt lehetne blamálni, de az meg rendben van. És a vágáson látszik hogy rengeteg jelenet kimaradhatott. Remélem lesz egy extended verzió, vagy rendezői változat is a filmből.
    Utoljára szerkesztette: Soundmaker, 2015.12.29. 10:18:50
  • lammaer
    #48
    "Csak azt nem tudom, hogy ez miért jó, miért nem lehet a dolgokat a helyükön kezelni"

    Na, a posztodat olvasva ezt kérdezem én is.. miért nem tudod a filmet a helyén kezelni :)
  • lammaer
    #47
    +1, a lezuhant csillagrombolók tényleg ütősek voltak, végre lehetett látni hogy emberi léptéken valójában mekkorák is.

    A storit hagyjuk, lényegében újravágták a régi részeket. Gondolom elment a pénz a robbanásokra meg a CGI-re, igy írógárdának frissen diplomázott emberekre futotta csak...
  • kékherceg
    #46
    Én gyengére számítottam és végül is közepes lett. Igazából a barátaim miatt mentem el megnézni, mivel elrángattak. Szerintem sokaknak a nosztalgia miatt tetszik ez a film. Ez volt valahol a cél, és ez a manipuláció végül bejött a rendező részéről. Ha levesszük a nosztalgiaköntöst, egy közepes akció sci-fit kapunk történet nélkül, meg egy rókabőrt a régi három részről.
  • bunny
    #45
    Én úgy tudom, hogy deklarálták, hogy az új filmeknek SEMMI köze nincs a könyvekbeli folytatás vonalhoz. Ezesetben kár keresni a párhuzamot még a "hivatalosnak" mondott könyvekkel is, mert nincs. Így aztán Han és Leia ebben a világban lehet csak egy gyereket hozott össze, nincsenek ikrek, Luke nem jött össze Mara Jade-del, stb. Gondolom ezt azért lépték meg, hogy bármit megléphessenek, nincs megkötve a kezük a szereplőkkel, story line-nal. Mondjuk ehez képest - ahogy kb. mindenki mondja is - a story borzasztóan sekélyes lett, de mindegy.
    Számomra egy ütős dolog volt a filmben: A sivatagba zuhant űrhajók. Na az odaba** rendesen, állat jól meg van csinálva, fantasztikus ötlet - bár vannak benne azért döccenők, pl. mint keres egy lépegető a sivatagos bolygón, kiesett egy űrhajóból? Ennek ellenőre az nálam 10/10, de azt meg pont ellőtték az összes előzetesben. Meg még esetleg a darth vader sisak ... esetleg.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2015.12.29. 08:55:26
  • Cyberdog
    #44
    S ki lenne az anya, Mara Jade?
    Szinte senkit nem hagytak benne a Endor utáni történésekből. Sem Talon Karrde, sem Mara Jade, sem Ben Skywalker, sem pedig az ikrek. Ben-ből Solo lett. Annyi közös van benne Jacen Solo-val (Darth Caedus) - Legends szerint Han fiával, - hogy mindketten a Sötét Oldalra álltak át.

    Sajnálom, hogy Legendsbe kerültek át ezen karakterek. De a SW reformáció után ketté választották a történetszálakat. Az egyik a Canons (Kanonok) a másik a Legends (Legendák) lett. A Disney és Lucas nyitva hagyta a Legends-t, ami azt jelenti, hogy készülhetnek és jelenhetnek meg játékok, könyvek, sőt filmek is a Legends szereplőivel. (Bár a filmet igen valószínűtlennek tartom)
  • ostoros
    #43
    Egyébként a kardpárbajhoz:
    http://trollfesz.cc/i/294691.jpg
    :D
  • ostoros
    #42
    Ő... nem egészen. Az eredeti univerzumban még az unokájukat is nevelni kell egy kicsit, mert az apja Sith lett, stb. Csak ugye addig húzták a filmek készítését, míg Harrison Ford megöregedett.
  • cateran
    #41
    30 ev telt el..Solo aktiv szerepe megvolt....
  • cateran
    #40
    De pont az volt a lenyege, hogy ha nem vgy erohasznalo, jo esellyel magadat kaszalod le. A fegyvernek ugyanis (tobbek kozt) a markolatan kivul nincs sulya....De nem is ez a lenyeg..kapj fel 1 kardot, 1 normal kardot es probald harcban hasznalni 1 kepzettebb ellenfel ellen..ugy levag, mint a huzat...Ez olyan, mintha azt mondanad, hogy csak mert okolbe tudom szoritani a kezem, van eselyem mondjuk Koko ellen boxban..hat nincs...
    Masreszt a midichlorianos faszsag miatt minimum ki kellene vegezni az osszes emberket, akik az 1-2-3 torteneten agyaltak Lucasszal az elen..
    Grievious erdekes baromsag..egyreszt cyborg, tehat vannak elo szovet reszei, masreszt vertranszfuziot kapott 1 jedimestertol, harmadreszt mivel cyborg, igy a kardokat nem egeszen csak o, hanem segedprocesszorok es nagy pontossagu hidraulikus meghajtas mozgatta...
    Az, hogy Kylo gyenge meg sebesult nem sokat szamit, mert mihez kepes? A fent emlitett peldamnal maradva, mondjuk Koko csak a bal kezet hasznalhatja es be kell csuknia az egyik szemet...gondolod az kompenzal barmit is?t
    A lightsaber vivas az alapkikepzes resze, mind a jediknel, mind a sithnel..megismetlem..barki, aki 5 percnel tobb idot toltott a kepzesben, vegtelen elonnyel indul 1 teljesen kezdo ellen..igy az egesz 1 netto baromsag.

    Szerk, az viszont igaz, hogy 1 kepzettebb fegyverforgato le tud gyozni 1 jedit vagy sithet (mar esetleg, pusztan a vivasra utalva) csakhogy nem lightsaberrel, mert mint emlitettem, az teljesen mas, mint barmilyen ismert vago vagy szurofegyver, hanem az SW univerzum ugynevezett vibropengeivel.
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2015.12.29. 00:45:45
  • Ahoy
    #39
    Egy barom állat szokás szerint kiposztolt egy képet és Copy paste-re szólít fel. Sajnos egy kulcsjelenet. Azonnal beleégett a spoiler az agyamba, kikerülhetetlenül :(

    Miért jó ez másoknak? így már teljesen máshogy fogom nézni a filmet sajna :( Vigyázzatok nagyon, bár én is egy teljesen más utcai jediharc videó alatt futottam bele facebookon
  • nkmedve
    #38
    Lehet, hogy pont a Közepes opcióra szavazók a leghangosabbak a fórumon, ezt nem tudhatom, de sok komment alapján én inkább azt érzem hogy a nagyon csalódott emberek kommentálnak, akik jóformán semmi jót nem találtak a filmben. Ezért én a Gyenge opciót vettem külön.

    Alapvetően csak arra próbáltam rávilágitani, hogy az utóbbi időben mindenhol nagyon lesujtó véleményeket lehetett olvasni a fórumokban, pedig az osztályzatok teljesen más véleményeket mutatnak. Pl. IMDBn az emberek 91%-a adott 7-nél magasabb pontszámot, és mégis a fórumot az a 9% uralja, sokszor értelmes thread-eket is eltéritve.

    Egyesek úgy tűnik kötelességüknek érzik, hogy bebizonyitsák, hogy a hype nem volt megalapozott (anti-hype :) ). Csak azt nem tudom, hogy ez miért jó, miért nem lehet a dolgokat a helyükön kezelni. A film jó (még ha nem is minden idők egyik legjobb filmje), az egyetlen gond az elvárásokkal volt egyeseknél. Sajnos nem lehet mindenkinek az elvárásait teljesiteni, itt most egy olyan irány kellett ami a nagy többségnek bejött, ezzel egy új löketet adva a szériának. Amint meg van alapozva az SW univerzum jövője, úgy lehet mélyebb történeteket belevinni.

    Azt se felejtsük el, hogy ezelőtt néhány évvel úgy tűnt, hogy semmi esély nincs egy újabb filmre, főleg nem olyanra ami visszahozza a régi szereplőket. Az, hogy ezt igy ennyi idő alatt összehozták, és sikerre vitték, anélkül, hogy olyan baklövéseket kövessenek el, mint Lucas az előzmény-trilógiában, szerintem önmagában hatalmas teljesitmény.
  • aru
    #37
    Azért ha megnézed az állást akkor 50-50% a rossz/közepes, és a jó/nagyon jó aránya.
  • nkmedve
    #36
    Nagy valószinűséggel csak ezt a filmet akarta vállalni. Ford erdetileg már A Jedi Visszatér-ben ki akarta nyiratni a karaktert, de azt Lucas nem engedte. Ezt a videót azért ajánlom, vicces a magyarázkodás és JJ reakciója:

    https://www.youtube.com/watch?v=itoKF_GNaJw
  • nkmedve
    #35
    Először is remélem senki nem olvasgat itt, aki még nem látta a filmet, esetleges SPOILER ALERT....

    "Mellesleg az erőt nem silányították le... :) Pont ez az hogy végre ismét misztikum lesz."

    Én különösen örültem, hogy nem vették megint elő a midikloriános hülyeséget, remélem nem is fogják. Egyetértek, hogy a fénykardot bárki tudja használni, egy párbajban az erő teljesen opcionális. Egy kardmester jobb technikával simán le tudhat győzni egy Jedit, a Jedi viszony használhatja az erőt, hogy javitsa az esélyeit.

    "Ja igen és van egy tippem hogy ő Luke lánya :D"

    Nekem is van ilyen gyanúm, de még ha nem is ilyen közeli, akkor is valamilyen kapcsolat van köztük. Nem véletlen az, hogy Rey-t csak úgy elhagyták egy bolygón, úgy hogy még neki sincs fogalma a családi hátteréről, és pont ő kellett megtalálja Luke kardját. Nekem az a véleményem hogy Luke régebbi tanitványa lehetett (ezért fejlődik annyira gyorsan miután megérinti a kardot) és ezeket az emlékeit valamilyen módon elnyomták amikor kirakták Jakku-ra (akörül amikor Luke önkéntes számüzetésbe vonult). Talán ő az egyetlen túlélő Luke tanitványai közül.

    Én nagyon várom a folytatást. Felvetett a film néhány kérdést amire nagyon jó lenne választ kapni.
    - ki Rey, és miért hagyták hátra?
    - ki Snoke, és milyen kapcsolata lehet a régi császárral? Darth Plagueis esetleg? A filmben nem kapott sok időt, és a kivitelezése (CGI) nem tetszett tulságosan, de van benne potenciál. Az szinte biztos, hogy egy nagyon erős erőhasználó, talán a császárnál is erősebb.
    - miért kereste Luke az ősi Jedi templomot, és mit talált benne? Miért annyira fontos ez, hogy magára hagyja a családját, és esetleges még élő tanitványait (Rey?). Valószinűleg Snoke-nak lehet nem kevés köze ehhez.
    - Kylo Ren fejlődése hova vezet és milyen tervei vannak vele Snoke-nak? Szerintem érdekes karakter, nem olyan egysikú, mint a többi SW film rosszfiúi.
    - Phasma még él, és mi lesz vele a továbbiakban? Ebben a filmben elég nagy csalódást keltett, talán van még több a karakterében.

    Nekem tetszett, hogy ismét van egy bizonyos misztikum a történetben, ami szerintem az előzmény-trilógiában nem volt jelen. Ez nálam teljesen ellensúlyozta a bolygók felrobbantásának vagy Han halálának az enyhe súlytalanságá, sőt még a helyenként döcögős humort is. Aztán a további filmek láttán kiderül, hogy mennyire kapunk kielégitő válaszokat.
  • ostoros
    #34
    Közben eszembe jutott, hogy talán nem véletlenül nyírták ki az eredeti univerzumot. Abban ugyanis Solo még évtizedekig aktív szerepet játszott. Harrison Ford viszont már nincs formában ahhoz, hogy a következő tíz filmben szerepeljen amit a Disney nyilván betervezett.
    Lehet hogy nem is vállalta volna, nem tudom.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2015.12.28. 21:43:37
  • Soundmaker
    #33
    Mellesleg az erőt nem silányították le... :) Pont ez az hogy végre ismét misztikum lesz. Aki az erőből csak a fénykardozást látja az pont nem érti az erő lényegét. Igen segíthet a harcban intuitív módon, de csak akkor ha tökéletesen eggyé tud válni az illető az erővel. A Régi köztársaság idején is voltak erő használók akiknek hosszú évek kellettek ahhoz, hogy úgy érzékeljék az erőt ahogy azt a nagy hősök tették, Mace Windu, Anakin, Yoda, Obi-Van... ezek mind hősök voltak, jedi mesterek tehát az elit... a közrendes jedik sokkal szarabbul teljesítettek.
    Reynek ez ösztönösen megy miután felfedezi magában az erőt. (A jedi látomásban)
  • Soundmaker
    #32
    Nem értek egyet... A régi filmekkel pont ez a baj, hogy a fénykard bárbajt mindenki az erőhöz köti. Nem azért tud valaki fénykarddal vívni mert használja az erőt. Finn ugye rohamosztagos volt, és mint a rohamosztagosokon láthattuk kiképezték őket közelharcra is. miért ne suhinthatott volna vele párat? A Lucas féle előzménytrilógiában Griveous tábornok is tudott párbajozni annak ellenére hogy nem erőhasználó. És hogy Rey miért tudta mégis megszorongatni Kylo-t? 1. Kylo sebesült volt. 2. Az erő használatában nem volt túl jártas, a filmben is említik hogy elhagyta Luke akadémiáját, tehát még Jedi sem volt mikor sithnek ment. Egyszerűen gyenge. Nincs is ezzel baj, sőt ! végre kaptunk egy olyan főgonoszt aki még csak próbál azzá válni aki lenni szeretne. Ez a későbbi karakterfejlődés miatt kifejezetten tetszetős. Ami egem jobban zavart az Han halálának ennyire puritán kidolgozás. A lázadás hőse még egy megemlékezést sem érdemelt ebben a részben (a köv. filmben lehet lesz rá utalás), de lezuhant és slussz, nekem ez így kicsit egy ikonikus karakter lekicsinylése volt. Leia szerepeltetése tényleg feleslegesnek tűnt., Luke-ot pedig ugye majd a köv részre tartogatják. Finn karakterének szerepe még nem világos a filmben, amolyan erkölcsi iránytű-féleség lesz, ugyanis arra tippelek, hogy Rey vadsága miatt pont olyan nehéz tanítvány lesz mint Anakin.. félelmek, dühből harcolás... Ja igen és van egy tippem hogy ő Luke lánya :D
  • Cefet
    #31
    Jól látod...
  • Omega
    #30
    Nekem az nem tetszett benne, hogy az erőt lesilányították ilyen hókuszpókusszá, a fénykardozást pedig megtanulták gyakorlás nélkül, úgy, hogy ezekkel a képességekkel le is győzték a képzett Sith lovagot. Ahhoz képest, hogy az előző részekben a Jediknek egész életükben tanulni kellett, mindez teljesen ellent mond a józan paraszti észnek. Ezt a logikai hibát leszámítva a film rendben volt, ha ciki, ha nem, én meghatónak is találtam a végét. :'(
  • bunny
    #29
    A film jó. Szépek az effektek, nem ordít a CGI, nincs benne jar-jar meg ewok gagyi. És sajnos nincs benne egyetlen árva új gondolat sem, ez pont olyan mint az új terminator vagy a pókember remake-ek. Önmagában szuper, de ha az ember látta a star wars 4-5-6-ot, akkor nem érti, minek kellett mindent ennyire ordítóan lekoppintani, kiszámítható fordulatokba és behelyettesíthető szereplőkbe süllyedni. De az biztos, hogy fényévekkel veri még így is a Lucas féle 1-2-3 új trilógiát.
  • Zoliz
    #28
    A Star Warst többnyire srácok szerették mindig, a barátnőm most is utálja és kínszenvedve jött el velem moziba, de még neki se tetszett a vicsorgó csaj vergődése, tehát nem értem miért rakták bele. Iszonyatosan kíváncsi lennék hány percet, másodpercet szerepel ez a Rey a többi szereplőhöz képest. Simán bárki le tudja majd mérni. Én nem fogom, mert nekem ebből a filmből elég volt. Van benne 1-2 jó jelenet, de ennyi, újranézési faktora nem akkora mint az eredeti SW-nak, azt bármikor meg lehet nézni újra. Tartom magam ahhoz, hogy Rey az erőszakos szingli nők megtestestesítője (feminista). Hiteltelen főszereplő és a következő részben is az lesz. A háború mindig férfi téma volt és ez a Csillagok Háborúja asszem vagy én lettem hülye.
  • ostoros
    #27
    Magáról a dologól csak annyit mondanék, hogy történet szempontjából kár volt egy ennyire felépített univerzumot kihajintani a kukába, csak azért, hogy aztán ugyanazt felépítsék ismét, csak másképpen permutálva az eseményeket.
  • ostoros
    #26
    Az a többség nem is annyira többség. Ahogy nézem az itteni szavazást, olyan 350/200 az arány. Ez azt jelenti, hogy majdnem minden második ember nem adna rá közepesnél jobbat.
  • nkmedve
    #25
    Persze, mindenki le van fizetve: kritikusok (egyenként mind a néhány ezer-tizezer darab), IMDb, Rotten Tomatoes felhasználók, Metascore, IGN. Sőt engem is lefizettek a moziból kijövet, vagy talán kimosták az agyam a vetités alatt.
    Kicsi azért nem ártana visszatérni a realitás talajára. Néhány embernek nem tetszett, a többségnek igen, ennyi.
  • nkmedve
    #24
    A vicc az, hogy az itteni szavazás alapján is csak 14% gondolta azt hogy a film gyenge (és ez még sok, más oldalakhoz képest), mégis a kommentek 90%-a negativ minden hasonló hir alatt.
    Úgy tűnik, hogy sok értelme nincs olvasni a kommenteket, mivel csak egy nagyon kicsi, de hangos kissebbség hallatja a hangját (azt viszont úgy mintha a hivatása lenne megváltoztatni mások véleményét).
  • bakvarnyu
    #23
    És azt az imdb-t nem tudja lefizetni a stúdió,hogy magas átlagot tegyen ki? Nekem hihetetlen az a 8.5, majdnem mindenki 9-10-re értékeli?? Max 6-ot adnék rá kis jóindulattal, mert az ürhajók legalább jól néznek ki.
  • prezi2
    #22
    Egyet értek Zoliz véleményével annyival megtoldva ,hogy Rey pedig a The Old Republic-ban lévő csajsziról van koppintva.
  • Zoliz
    #21
    SW 7 egy bújtatott ferminista propagandafilm, ráadásul a következő részben "női főszereplőt" keresnek, ami egy hazugság ugyanis már ebben is Rey a főszereplő. A film végéből látszik, hogy a 8. részben is visszatér, hiszen Luke valszeg őt fogja tanítani. Tehát már most tagadják, hogy Rey lenne a főszereplő, pedig az. Na ez a nagy félrevezetés, hogy dőljön a profit és bemenjünk a moziba újra.

    Cáfoljatok meg ha nem, ha pl a halott Han lenne a főszereplő :) Annyit kamerázzák ezt a csajt, mint semmelyik SW filmben! Ő a főszereplő!

    Forrás - Női főszereplő kell
  • Jrex
    #20
    A kritikusok vagy hardcore fanokbol áll vagy le lettek fizetve, hogy ilyen jo értékeket adnak rá, mert alapbòl egy nulla, 3gy értékelhetetlen szemét, ami a régi trilogiát majmolja. Valaki felhozta a Jurassic World-ot, hogy az is., pedig nem. Az lpersze hasonlo alapon kezdődik de teljesen más irányba viszi el a történetet, más szemszögből is látjuk így adva pluszt az univerzumhoz. De a star wars 7 semmit nem ad...
  • aru
    #19
    Ez egy közepes film, egyetértek prezi2 véleményével. Még azt leírnám, hogy a magyar szinkronnal nem voltam elégedett. Kylo Ren és Plasma kapitány hangja valahogyan nem illett a karakterhez... Többek között ezért szeretek eredeti nyelvű feliratos filmet nézni.

    #15
    Már a premier után 3 nappal nézhető volt online DVD közeli minőségben.

    #10
    Luke azért vonul számüzetésbe, mert ő is kétszer áttért a sötét oldalra és mindkétszer Leia hozza őt vissza. Ezt még tetézi, hogy a tanítványa is áttér akiben sok lehetőséget látott...
    Utoljára szerkesztette: aru, 2015.12.28. 17:04:06
  • Zoliz
    #18
    A nézők imádták mert becsalták őket a Star Wars márkával?
    Megoszlanak a vélemények jó film -e, tehát nem lehet az "egyik legjobb". Ne hazudjatok, please! Egy biztos, nem a régi. Nem "Jedi lovagok" vannak benne. Durván feminsta film, mint az új Mad Max volt.
    Ennyi a véleményem.
  • prezi2
    #17
    Nem igazán szoktam filmeket kritizálni de ezt nem lehet kihagyni. Hát ez egy bazi nagy katyvasz kb 3 könyv plusz egy sw játékból van összelopva, összeollózva. Egy példa az egyik könyv folytatásban (nem nevezem meg melyik mert nem tudom szabad e?) Han és Leia-nak születik egy fiuk akit anakin-nak neveznek (És egy ikerpár Janina és jacen)el és nem ben-nek (Ben majd Luke és Mara Jade gyereke lett azt hiszem) és ő benne is nagy az erő ezért a birodalom maradéka meg is próbálja elrabolni, hogy ő legyen az új sith. A történetben érzésem szerint van egy nagy szakadék mert kimarad az ,hogy Luke tanítványokat keres és kutat a Jedik után ,hogy mi maradt utánuk mint pl a dathomirra lezuhant jedi hajó. Snoke meg szerintem az egyik sw játékból lett véve. Látványt egy kivétellel nem tudok említeni a fénykardos jelenetek is harmat gyengék. A legnagyobb csalódás mégis Luke lett nekem az a kecskeszakállas torzonborz akárki az inkább egy lovagok kora béli hittérítőnek (csak a kereszt hiányzik a nyakából) vagy egy hegylakónak vélném.
    Ebben szerintem semmi saját ötlet nincs semmi történet ez egy boci boci tarka se füle se farka. Ezek alapján itt is összehozhatnánk egy folytatást úgy ,hogy mindenki bedobna valamit az általa ismert könyvekből vagy játékokból amit ő jónak vél.
    Bocsi minden sw rajongótól én is imádom a sw-t de ez minden csak nem sw.
  • lerboy
    #16
    Tegnap láttam. gyenge/közepes. Egyedül Han Solo karaktere hozza az elvárhatót, erre pont ő az, aki nem szerepel majd a többi részben... A főgonoszokon legfeljebb csak nevetni lehet (kínunkban). Azért remélem a 8. és 9. részre összehoznak valami grandiózusabb, hatásosabb, netán katarktikusabb történetet és kevesebb lesz benne az agyatlan, öncélú akciózás.
  • dzsagon
    #15
    majd én eldöntöm ezt a vitát, ha majd le lehet tölteni nézhető verzióban.