30
Az Electronic Arts fizikára épülő 2D-s platformere
  • Árnyvadász
    #30
    Gratulálok! Most a harmadik pályát csináltam meg. Sokszor nem egyértelmű mit kéne tenni, néha fel is idegesít a játék. De azért megbocsájtok neki. Yarnira nehéz haragudni. Még az sem mindegy mennyi fonalból gazdálkodhatok. Időnként szívtam emiatt. A környezet kidolgozása meseszép és él. Rengeteg állatot lehet látni, a rénszarvasnál meg dobtam egy hátast. A zene pedig telitalálat. Szóval vannak jó dolgok is a rosszabb pillanatok mellett.
  • Evoluti0N
    #29
    Na, megvolt a 0 halálos végigjátszás és ezzel meg is lett mind a 26 acsi. Nem egy nehéz játék, de ennél az utolsó acsinál azért időnként eléggé felhúzott. :D
  • Árnyvadász
    #28
    Ja tényleg. :)
  • Evoluti0N
    #27
    +PS4, meg Xbox One. :)
  • Árnyvadász
    #26
    Úgy láttam csak digitálisan és egyelőre csak az Origin, ahol meg lehet venni. 6450 Ft a mai árfolyammal. (Az adó ebben az összegben benne van.)
  • DonPedro22
    #25
    Milyen platformokon érhető el? csak digitálisan jelent meg?
  • Evoluti0N
    #24
  • Árnyvadász
    #23
    Nos neki is kezdtem a kalandnak. Elsőre a zenétől lúdbőrözött a testem, annyira szép és szívbemarkolóan lágy húrokat pendített meg ez a svéd zene. Aztán a látványvilágtól aléltam el. Utána meg a feladványokon örömködtem és már meg is lettem az első pályával. Igaz csak két rejtett gombot találtam meg elsőre, de én is vissza fogok menni az összeset megkeresni. Varázslatos egy játék.

    Elsőre nagyon esetlen voltam, néha elakadtam és a gombkiosztás is eléggé furcsa volt (gamepad-hoz mérten is). Aztán szépen lassan elkezdtem belejönni és örömmel vettem az akadályokat. Yarni nem tud úszni. Ott kicsit elszomorodtam, mert meghalt szegény. Az almákból még egy hiányzott a sorban. A könyv pedig zseniális. Nézegettem először mik azok a homályos, töredezett képek, üres lapok, nem értettem az egészet. Aztán mire végére értem az első pályának minden világos lett. :)

    Megérte és köszi Evoluti0N! Ha nem írod le a dolgokat, nem biztos, hogy most megvettem volna, de szerencsére leírtad. Máris egy újabb élménnyel lettem gazdagabb a Firewatch után. És hol van még a vége!
  • Árnyvadász
    #22
    Akkor részemről is eldőlt: Nem hagyom ki. Hétvégére pont ideális lesz.
  • Evoluti0N
    #21
    Végigvittem. 12 óra volt úgy, hogy bizonyos pályák 1-1 részét újrajátszottam, hogy felszedjem a kimaradt cuccokat (minden pályán van 5 elrejtett gomb, amit össze lehet szedni). Szóval szerintem olyan 8-9 óra lehet a játék. Amúgy nagyon jó volt és aranyos és nem is baj igazából, hogy nem hosszabb, mert nem kombinálták annyira kreatívan a feladványokat. Bizonyos megoldások időnként ismétlődtek és még egyszer ennyi játékidővel talán unalmas lett volna már. Habár erősen gondolkodom rajta, hogy a maradék acsikat összeszedem. Nem szokásom ki acsimaxolni játékokat, de ennél nagyon viszket a tenyerem. :D
  • Árnyvadász
    #20
    Köszi! Nem semmi, még a Hotline Miami is ezzel készült. De ami a legmeglepőbb számomra, hogy mennyi játék készült el vele és ami még inkább durva, hogy mennyire sokféle stílusban. Igazán jó kis grafikus motor akkor ez.
  • Evoluti0N
    #19
    Phyre Engine. Sony fejlesztésű motor.
  • Árnyvadász
    #18
    Ori nekem is nagyon tetszett. Szintén imádtam és egyszerre küldtem a pokolba azoknál a részeknél amit már tizedjére csináltam újra. Tudtam mit kéne és hogyan, de kivitelezni már nem volt annyira egyszerű. Aztán pont emiatt is hagytam abba, mert ez nekem már túl sok volt.

    Az Unravel-t szerintem nem adnám fel. Egy fejtörő nem tud annyira felidegesíteni. Jut eszembe: Unravel alatt Unreal Engine 4.0 dolgozik? Vagy mitől ennyire szép?
  • Evoluti0N
    #17
    Az Ori is egy remek darab. Egyik kedvencem tavalyról.
  • TBTPumpa
    #16
    Én az Orit is imdátam. Elbűvölő, meseszerű, varázslatos alkotás számomra. Olyan játék, aminek szíve és lelke van. Az Unravel-nél is ezt érzem az előzetes anyagok alapján. Nagyon erősen agyalok azon, hogy megvegyem, bár időm mostanság úgyse lenne rá.
    A Cuphead-et is várom a Microsoft részéről, de az inkább rage game lesz.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.11. 12:19:57
  • MrDevil
    #15
    Mexikói Originből 13 dollár :)
  • Evoluti0N
    #14
    Hát, azt csak azután tudom majd megmondani, miután végigjátszottam. :D
  • Krisztiam #13
    ezzel én is így vagyok :)
  • Árnyvadász
    #12
    Ilyen beszámoló után nehezen állom meg, hogy ne vegyem meg. Egyetlen dologtól tartok. Mennyire hosszú? Ár/óra arányban én azt mondanám nekem olyan 10-12 óra környéke érne meg 20 eurót. Ha ebben van annyi, akkor ma megveszem. Ha nincs, akkor inkább kivárok egy akcióra.
  • Krisztiam #11
    akkor lehet megveszem :)
  • Evoluti0N
    #10
    Fantasztikus. Eddig 5 pályát játszottam végig. Gyönyörű és nagyon hangulatos, a pályadesign valami fenomenális. Nem kimondottan nehéz. Puzzle elemek vannak bőven benne. Azok jelentik többnyire a kihívást és nem a platform. Eddig oda és vissza vagyok érte. Nem győzöm ajnározni. Imádni való.
  • Krisztiam #9
    és milyen? videó alapján jónak tűnik nagyon.
  • Evoluti0N
    #8
    Nem nagyon. Én Originen vettem meg.
  • Krisztiam #7
    20 euro originen, valahol meg lehet venni ennél olcsóbban?
  • TBTPumpa
    #6
    Pontszámok:

    Darkstation - 100
    Destructoid - 100
    NZGamer - 95
    Post Arcade (National Post) - 90
    Twinfinite - 90
    Playstation Universe - 90
    Attack of the Fanboy - 90
    Hardcore Gamer - 90
    GamesRadar+ - 90
    Hobby Consolas - 87
    GamePro Germany - 83
    IGN - 83
    Venturebeat - 82
    USgamer - 80
    SpazioGames - 80
    Multiplayer.it - 80
    Everyeye.it - 80
    Telegraph - 80
    TheSixthAxis - 80
    Eurogamer Italy - 80
    Game Informer - 78
    GameTrailers - 75
    PlayStation LifeStyle - 75
    Metro GameCentral - 70
    Shacknews - 70
    GameSpot - 70
    EGM - 65
    Examiner - 60
    Polygon - 60
    God is a Geek - 55 (??)
  • grebber
    #5
    Mátol kipróbálható EA access keretein belül
  • grebber
    #4
    Unravel - röviden a fejtörőkről
  • grebber
    #3
    Yarny és az Unravel készen állnak a kiadásra
  • grebber
    #2
    Unravel - ettől a játéktól egyszerre leszel szomorú és vidám
  • grebber
    #1
    Az Electronic Arts konferenciáján mutatkozott be nyáron a svéd Coldwood Interactive fizikára épülő 2D-s platformere, az Unravel, aminek a főhőse a fonálból álló, aranyos Yarnie. A játékot Skandinávia északi természetvilága ihlette.
    Főhősünk legfőbb adottsága, hogy a fonalat, amiből készült, rengeteg feladvány, fizikára épülő fejtörő megoldására tudja majd használni. A játék helyszíne igazán egyedi lesz, a készítők ugyanis Skandinávia északi vidékeinek csodálatos hangulatát igyekeztek visszaadni. Járunk majd vízeséseknél, hegyekben, mohákkal, télies fákkal színesített erdőkben. Egyszóval megismerkedhetünk Skandinávia szépségeivel.
    A fejlesztést az a Coldwood Interactive végzi, akik korábban olyan címeken dolgoztak, mint a nem túl sikeres PlayStation Move-harcjáték, a The Fight: Lights Out vagy a szintén felejthető Ski-Doo Snowmobile Challange. Most mégis úgy tűnik, valami egészen hangulatos, érdekes platformert sikerül majd összehozniuk.



    Az Unravel PC-re, PS4-re és Xbox One-ra fog megjelenni 2016 február 9-én.

    infok: Gamekapocs
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.12.22. 17:38:03