2
  • Macropus Rufus
    #2
    és tényleg. :)
    a kollégáimon látom, hogy úgy dolgoznak a neten, hogy van egy fix pont (a kályha)
    Ez lehet a google keresője vagy valakinél pl. a startlap. Az, hogy az ott megkeresett oldalt aztán tárolják a könyvjelzőben felfoghatatlanul bonyolult a számukra. Ezért minden egyes alkalommal a kályhától indulnak. Ők számomra digitális analfabéták.
  • gforce9
    #1
    A legkeresettebb kulcsszavak még mindig a "Facebook", a "Youtube" és a "Google"

    Ennek egyszerű a magyarázata. Az emberek jórészének sajnos fogalma sincs arról, hogy mi a különbség egy keresőmezőbe írni vagy a címsorba. Arról meg főképp nem, hogy mi is az az url. Ezek a marhakényelmesen használható böngészők elhülytették, illetve nem oktatták ki a felhasználókat (pedig biztonsági szempontból is haszna lenne, ha tudnák a felhasználók, a kamucímeket ők maguk ki tudnák szűrni)

    Kb az userek fele úgy megy el facebookra, hogy elindítja a böngészőt, az indul valamilyen keresővel (jellemzően google). Oda beírja vagy az FF balfelső keresőjébe, hogy "facebook" és a megjelenő találatokon kattint rá. Szóval nem azért van mert "rákeres" hanem azért, mert nem tudja, hogy mi az az url. Gyaníthatóan a "facebook.com" amúgy meg tudná jegyezni.