7
  • Akva
    #7
    "Szavai szerint a robotok a versenyképességet és a termelékenységet javítják, ezáltal több munkalehetőséget teremtenek"

    Akkor ugyanazt a munkát kevesebb ember végzi el, te birka, tehát kirúgnak embereket. Már így is sokszoros túltermelés van.
  • kvp
    #6
    Alapvetoen ha vannak robotok, akkor az emberek csak olyan helyzetekben kellenek, amikor a robotok altal el nem vegezheto bonyolultabb feladatok vannak, vagy olcsobb az emberek hasznalata. Ezert van annyi 'flexi' gyartosor Magyarorszagon, ami a gepesites nelkuli kezi osszeszerelest jelenti, mivel ezeket konnyebb 'atprogramozni' egyik termekrol a masikra, igy minden nap azt gyartanak amire eppen szuseg van.

    Viszont a robotok fejlodesevel kezdunk elerni oda, ahol lassan egyszerubb es olcsobb lesz robotokat hasznalni, mivel mind uzemeltetni, mind atprogramozni olcsobb lesz oket, mint az emberek berkoltsege es meg a termelekenyseg is nohet, mivel kepesek 7/24-ben dolgozni.

    A fejlodes itt azt jelenti, hogy a termelesi folyamatok automatizalasaval elhagyhatova valik az emberi munkaero, azaz mar nem kell annyi szolga (munkas) ahhoz, hogy par nagytokes jol elhessen. Ez elvileg megoldhatja az eroforrasok tulhasznalasat is, hiszen ha nincsennek munkasok, akkor az a par tizezer (max. szazezer) 'gazdag' minden igenyet ki lehet elegiteni minimalis termelessel es nem kell arra pazarolni a termeszeti kincseket, hogy a munkasok eletszinvolalat biztositsak. (alapvetoen most a kornyezetszennyezes nagyresze nem a gazdagok eletehez kell, hanem azert, hogy a dolgozok ne haljanak ehen es legyen ruhajuk, lakohelyuk meg minimalis szorakozasuk) Ez alapjan kijelentheto, hogy a nagytokesek megoldasa a kornyezetszennyezesre a munkasok (es rajtuk kivul nagyjabol mindenki mas) foloslegesse tetele es kivaltasa kornyezetbarat technologiaval. (raadasul meg az eletszinvonaluk is nohet attol ha nem lesz annyi ember) A gond az, hogy ha valaki nincs benne abban a bizonyos 1%-ban, akkor ez szamara es a leszarmazottaira nezve nem tul fenyes kilatas...
  • Tetsuo
    #5
    Miért kellene mindenkinek dolgozni és miből gondolod, hogy "fejlődés" van?
  • redwg
    #4
    Nem a robotokkal van a gond, ez a fejlődés része. Az embernek kell változni és képezni magát, mondjuk szerelőrobot szerelővé. :)
    Utoljára szerkesztette: redwg, 2015.11.06. 14:58:50
  • Tetsuo
    #3
    Az ember egy gyártósor mellett már régóta biorobot.
  • tom_pika
    #2
    á, nem kell agyalni ezen, úgyis hamar az utcára kerül az ember
  • Cat #1
    Fura nekem ez. Egy embernek egészen más a munkabírása, tempója mint egy gépnek. Ha együtt csinálnak valamit, akkor az egyik mindenképpen vár a másikra, és néhány óra után az ember kimerül, megunja a "gyártást". Hogy megy ki pisiszünetre, kávézni, ebédelni - közben a robot áll és néz? Bele van kódolva a veszteség.

    Másrészt így az embert is egy egyszerű biorobottá degradáljuk - nincsenek illuzióim, a szalag mellett most is azok az emberek, de ha közvetlenül mellette végzi a munkáját folyamatosan egy robot sokkal inkább összehasonlítható a kettő, még frusztrálóbb, még látványosabb, hogy mennyivel hatékonyabb a gép.