23
  • molnibalage83
    #23
    Az összes steames játékom le van mente HDD-re...
    Ha meg nem bírod ki annyi időre sem játék nélkül, akkor kezelésre szorulsz...
    Igen, nekem is van olyan 10 éves DVD, ami még olvasható. Az eredeti állomány kevesebb, mint 50%.

    Legalább 5-ször volt olyan, hogy a zsír új írt lemezet még vissza is ellenőrizte az író. Aztán soha semmilyen meghajtó nem olvasta be a frissen írt lemezt.

    Okkal mondom azt, hogy számomra az optikai adattárolás egy vicc.
  • Szefmester
    #22
    Nemrég elővettem a Dexter első évadát amit dvd-re írtam ki, és beolvasta. Pedig az első évadot nem mostanság adták, és én is akkor írtam ki mikor már vége lett az első évadnak. Szerintem a 2-3 év és pusztul a lemez csak pár userfail eset miatti mítosz. Gyári lemezeket meg még simábban visz, még régebbről.

    Amúgy jó dolog a steam, de ha nincs net, és nincs feltelepítve a játék, akkor miként fogsz vele játszani? Begépeled bitenként?
    Hdd-n biztonsági mentés.. jó vicc.. Biztonsági mentést akartam eszközölni az öregedni akaró vinyómon, és felrobban a motorvezérlő ic bekapcsoláskor, pont mikor bedugtam az új vinyót mellé. Micsoda mák... ja.. mégsem.
  • duke
    #21
    A mai napig dvd-re mentek, es jellemzoen nem szokott vele gond lenni. Mindent duplan mentek, kulonbozo lemezre, kulonbozo iroval.
    A tobbszaz lemezbol volt mar, hogy 1-2 lemez elromlott, de olyan meg nem, hogy mind a ket peldany elszallt volna.
    Szoval szerintem, meg mindig az egyszer irhato dvd a legbiztosabb es persze legolcsobb. Nem biznek valami flash driveban, amivel az oprendszer barmikor barmit csinalhat.
  • molnibalage83
    #20
    A saját szobám nem trópusi klímával bírt...
  • molnibalage83
    #19
    KB.
  • bdzsana
    #18
    AZ isteni kinyilatkoztatásaid ellen sok értelme nincs az érvelésnek. Majd jön a metafizikai filozofikus megfoghatatlan válaszod.
  • ostoros
    #17
    Meg lehet, hogy penész megette az optikait. Ha párás helyen volt, előfordul...
  • molnibalage83
    #16
    Egy íróval sem írtam 30-40-nél több lemezt és szökővenként volt használva. Ha enélkül is örgeszik és szar, akkor miről beszélnük...?

    Az egyetemi adathalál óta és mert van pénzem minden igazán fontos dolgom otthon két független vinyón van. (Fótók és pár nehezen beszerezhető film és a zenéim.) Amin éppen dolgozom (HTKA-s írás, MOD amin dolgozom, stb.) az 4 példányban van. Két vinyó, pendrive és a céges gépen. Na, így még nem vesztettem soha adatot.

    Mivel batár sávszélem van, elgondolkozom azon, hogy az összes képemet fellövöm az MF tárhelyre.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.22. 16:05:24
  • Macropus Rufus
    #15
    optikai archiválás: nagyban függ az írótól. Nekem az egyik első (és még most is használt írom) scsi Plextor volt üveg fejjel (nem gagyi műanyag cuccal)
    Mivel a lézer hatására a műanyag öregszik ezért az írás minősége is romlik. Nekem még nem szált el semmi dvd/cd lemezről. Igaz, hogy a fent említett író nem kimondottan alacsony árral bírt. De megérte ;)

    Vinyó backup: na ezzel én is jártam így. Sok GB adatom szált már el vinyó halál miatt. Vinyó nem alkalmas backup-ra.
    elektronikus tárolás (pendrive pl.): mivel a flash alapú tárolás magában hordozza, hogy sok i/o után format, ezért ezt csak átmeneti tárolónak használom, backup-ra soha. Ha jól számolom olyan 8 pen pusztult már el nálam. Köztük volt egy olyan amiben kb. 2cm-es hdd működött. Az is megdöglött. (SSD más tészta, de azt sem használnám backup-ra)

    Vinyó halál miatt nekem is rengeteg adatom szállt már el, az évek alatt, ezért kezdem redundánsan tárolni az adataimat. Van ami 2-3 helyen is meg van. A fontosak: családi fotók, meg magneto-optikai lemezen vannak, tárolva az örökké valóságnak :)
    (hasonló van nekem is + egy külső ami 1.3GB ír/olvas)

    Ami fontos: a backup esetén nem a sebesség számít, hanem az, hogy meg legyenek az adatok. Nálunk pl. a szerverek szalagos egységre mentenek 2TB/kazetta. És nem gyenge árban mennek az meghajtók (IBM Ultrium5 drive lista ára több mint 3000dollár, bár most 1700-ért meg lehet venni)
    És ugye a szalagos tárolók nem a gyorsaságukról híresek. De biztonságban tárolhatók rajta az adatok.

    Steam: igen lehet. De van ami csak online módban megy.

    Ennyi :D

  • molnibalage83
    #14
    Milyenen? Hol? A CD és DVD-im 1/3-át nem lehetett 2-3 éven belül visszaolvasni. Volt, hogy gyári, egyszer használt DVD-t nem tudtam 4 év után beolvastatni a 10 év után ez 50% felett volt. Pedig minimális sebességgel lett írva nem gagyi alapanyagra és tokban fénytől védett helyen.

    Vinyó és backup DVD halál miatt meg egyetemen buktam két tárgyat és szarrá dolgozhattam magam másik kettőn a kettesért. Szóval köszi, bárki aki optikai adattárolásról úgy beszél, hogy biztonságos, meg jó és gyors annak feldugnám a seggébe...

    Flashről még soha nem vesztettem adatot...

    Filmet nézni sem lehet róla, mert a meghajtó hangosabb, mint a film és a film hangerejét kell felhúzni, hogy ne zavarjón.

    A Steames játékok offline is tolhatóak, jó reggelt... Felhőt meg annyiban használok, hogy tárhelyam van a mediafire-nél. Ennyi. Nagyon mellélőttél...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.22. 14:30:29
  • arty
    #13
    Nincs minden területen mindig/így. Emellett a többi rendszer mégszarabb végeredményben.
  • Macropus Rufus
    #12
    biztos úgy van ahogy írod... :)
    a technológia fejlődés miatt olyan 45-50 évig tudnak már tárolni optikai adat tárolón. De embere válogatja. Én speciel nem tárolnék szenzitív adatokat penen, sem vinyón. Mind a kettő sérülékeny.

    Optikai olvasók: gondolom azzal tisztában vagy, hogy a filmek nem az nCorre-ra jönnek ki, hanem lemezekre. :) És a steam-et is feldughatja az ember, ha nincs net valami oknál fogva. (nekem is van steam, de nincs olyan játékom ami csak steam-en elérhető)
    Ez pontosan olyan mint a mikor valaki isteníti a felhő szolgáltatást... elég ha a szolgáltatód hálózat karbantartást végez és 5-6 órán át nincs net, neked meg most kellenek az adatok.


    Érzékeny adatok tárolására: MO v. szalag. Minden másra jó az optikai tároló. Ha azt rendesen tárolod, a megfelelő helyen és körülmények közt simán bírják 20-30 évig. (nekem is vannak 1998-ban megírt lemezeim amik tökéletesen olvashatóak. Természetesen 1x sebességgel vannak írva, szarok én a gyorsabb írásra. A lényeg, hogy meg legyen)
    Az árak: DVD író most is olyan 30-40dodó körűl van, ezért szép, hogy majd 10 éve olcsóbb volt szted ;)




  • Tetsuo
    #11
    Megszoktuk tőletek, hogy nem tudtok érvelni. ;-)
  • NullZ3r0
    #10
    Micsoda gyorsaság! Csak 11 év kellett, és máris kiderült.
  • molnibalage83
    #9
    Igen, 8 éve is kb. pont annyi volt a DVD író, mint ma az inflációs és minden árfolyamszarság ellenére. A BR drágább lehetett, de a konzolokno kívül kerekítési hiba. Én még soha senkinél nem láttam PC-ben BR olvasót sem, pedig elég sok embert ismerek. Miért? Mert az optikai adattárolás egy zsákutca. Hiába nézne ki hülyén, ha én 1080p-s filmet veszek, akkor legyen letölthet vagy adják pendriveon. Az optikai adattárolás egy vicc.
  • molnibalage83
    #8
    2008 óta kb. tízszer, ha volt DVD három különböző konfigban. Ebből három rendszerinstall volt, egy Skyrim, egy Civ V, egy Risen II, egy Risen I, egy Heroes IV, Sim City IV install. Kb. ennyi jut eszembe, mert a Steam és GoG korában az optikai adattárolás számomra egy vicc. BTW 2008-ban éve is 4k körül volt az ára.
  • Szefmester
    #7
    Te is hadilábon állhatsz a számokkal. Nem a mai árakat kellene nézni 10 évvel ezelőtti esetnél, hanem az akkoriakat!

    Ha ma megbüntetnék a kováspuska gyártókat kartellezésért, akkor arra is felhoznád hogy ma már senki sem használ kováspuskát?
  • Cat #6
    "Kb. olyan gyakran használ ma az ember ilyet, mint 1.44-es floppy-t legalábbis PC-n... "

    Azért ez tíz évvel ezelőtt nem így volt, gyakorlatilag minden egyes gépben kötelező alkatrész volt.
  • bdzsana
    #5
    Az a jó, hogy a kapitalizmus előtt senki nem csalt és hazudott.
  • molnibalage83
    #4
    Látom a számokkal hadilábon állsz... Esetleg számolgass már, hogy miféle fantasztikus haszonról van szó, amikor egy sima DVD író Kb. 15 dollár egy BR olvasó kb. 80 . A szutyok konzolokban van BR olvasó, de ha minden olvasón ára 100% haszon lenne a számaid akkor is ökörségek...

    Igen, nem szép dolog a kartellezés, de azért ennyire hülyének sem kell lenni....
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.10.22. 07:57:36
  • molnibalage83
    #3
    Pont a legjelentéktelenebb területen? Optikai meghajtó? Kb. olyan gyakran használ ma az ember ilyet, mint 1.44-es floppy-t legalábbis PC-n...
  • leobarnat
    #2
    116 millió euró ... ez egy vicc :(
    több ezer milliárd volt a nyereségük >( !!
    Ez jó biznisz volt nekik.
  • Tetsuo
    #1
    Minden területen ez van. Ezt hozza a kapitalista rendszer.