56
  • yamato41
    #16
    Nekem az e-book olvasókkal a méretük a bajom. Nekem egyszerűen nem jó a 10" alatti kijelző, mert a normál B5-ös méretet az tudja csak.
  • Tetsuo
    #15
    Ezek szerint nem értetted meg, mit mondott már az elején... olvass el néhány könyvet és gyere vissza. ;-)
  • mizar1
    #14
    Hát nekem van egy Kindle DX, Édesanyámnak egy Kindle, feleségemnek egy Kobo, és minden nap használjuk amellett, hogy van pár ezer papírkönyvünk is. Szerintem egyáltalán nem áldozott le az elektronikus olvasó, sőt, csak még jobb lesz. Én az iskolákban is ezt vezetném be, például a DX-méretűt egy bizonyos életkor felett. Sok pénzt megtakaríthatnának a családok, mert gimnázium elsőtől egyetem végéig nem kellene tankönyvekre pénzt kiadni. DX-en az ábrák is teljesen élvezhetőek.
  • pomm
    #13
    Nem tudom... Én sokat utazom és ha nincs az ebook olvasó nem kezdek el újra rendszeresen olvasni. Próbáltam laposon és tabon is, de az lcd egyszerűen bántja a szemem egy idő után. Mivel lapost, tabletet eleve viszek (vinnem kell), így még 2-3 könyv bepakolása már nyűg lenne a súly meg a méret miatt. Az olvasó viszont teljesen jó. Én Calibre-t használok hozzá. Pluszként pedig az újságot is kiváltotta nálam, mert automatán leszedi a híreket is és ha rádugom az olvasót, automatán fel is másolja az újakat nem kell semmit bűvölni.
  • dyra
    #12
    Koobe Slightbook HD világítós Magyarba 26 000 pénz. Előtte NOOK GlowLight 2 használtam sajnos betört a kijelzője. Mindkettő kiválóan alkalmas olvasásra. Rengeteg ingyenes könyv elérhető Magyar nyelven is, személy szerint a magyar könyvesboltokban (online) rendszeresen keresem az elektronikus könyveket. Továbbra is azt gondolom a papír könyveknek is megvan a varázsa de ezek az ebook olvasók is remekül használhatók. Kár lenne értük.
  • barret
    #11
    Mehetnek a walkman után...
  • Szefmester
    #10
    Fura, az én olvasómra elég felmásolni is.. és évek óta használom kitartóan. Lassan azért kezdek elgondolkodni a cseréjén, mert a bekapcs gomb és a főbb gombjai kezdenek elkopni a sok használattól.. :D

    És megint csak nem mellesleg, sok ingyenes könyvet is lehet találni a neten, nem csak torrentoldalakon. Persze azokra is lehet gondolni úgy mint könyvtárra, de mégis más az.
  • arty
    #9
    lehet menni kitalálni olcso eink technologiát

    könyvet vásárolni birkaság? te tolvajcigány, honnan is értenéd...
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.10.10. 19:40:44
  • Zoli007
    #8
    Ne ragadj ki félmondatokat. Amúgy szerinted nekem honnan vannak? Viszont ez nem változtat a tényen, hogy nem erre lett kitalálva, ha valakinek ez nem tetszik, vegyen más gyártótól.
  • Zoli007
    #7
    He? Hogy mi van rendben? Kötelező Kindlet venned? Nem. Ár-érték arányban szerintem verhetetlen. Csak az Amazonos könyvekkel működik? Nem. Innentől nincs miről beszélni.
  • bakkerman
    #6
    "megvegyed az Amazontól az e-bookot"

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az nc*re-ról hallottál-e már? :D
  • FoodLFG
    #5
    és ez szerinted így rendben van? xD
    birkák vagytok. megveszitek jó drágán a hájpolt szart, aztán miután betereltek titeket a karámba, csodálkoztok, hogy meg is fejnek jó keményen.
    LOLFAIL
  • Zoli007
    #4
    Először is: az e-ink kijelző a kurva drága. Másodszor: a Kindle nem arra van, hogy innen-onnan letöltött könyveket másolgass rá, hanem, hogy megvegyed az Amazontól az e-bookot, és ez a része tökéletesen is működik.
  • Merwenus
    #3
    SG.hu-n ilyen sok a külföldi cikkeket értelmezni nem tudó "újságíró"? Ennyire nincs pénz, hogy ilyen ostobákat kell felvenni a normális cikkírók helyett?
  • CairoJack
    #2
    Teljesen nevetségesen vannak árazva az ebook olvasók, különös tekintettel arra, hogy milyen hardver van bennük. 3-5 ezer forintokért kéne árulni őket.
    Nem csodálom, hogy kevés ember ad ki 50-60 ezer forintot valamiért, amiben 512 MB RAM, 2-4 Gb tárhely van, és a könyvolvasáson kívül másra nem használható.
    Nekem egy Kinle 5-m van, de egy trágya a menüje, külön szoftverrel kell rápakolni a könyveket, mert ha csak simán felmásolom a memóriába, nem látja a könyvfájlokat a gép. Szánalom. Az MS DOS szintjét nem éri el. Egy szenvedés használni, cserébe tényleg jó rajta olvasni, de 5 rugónál többet tényleg nem ér. Én vagyok a hülye, hogy kiadtam érte 30-at.
  • arty
    #1
    leáldozhatna a szenzáciohajhász cikkiroknak is ...