7
  • Sequoyah
    #7
    Hat azert a mai technikaval sem feltetlenul jonnenek nagysagrendekkel gyorsabban az adatok. Itt a fizikai korlatok okoznak gondot, vagyis hogy tul messze vannak, es tul gyenge a jel. Erosebb jelhez tobb energia es nagyobb antenna szukseges, egyik teren sem tortent forradalom az utobbi evekben.
  • NEXUS6
    #6
    Vagy migránsként kiutasítják őket mikor odaérnek!
    XD
  • Cat #5
    "nem kis genyóság volna ha az első telepeseket nem veszik fel a gyorsabb járművel haladók"

    Nem biztos, hogy fel tudnák, pl. borzasztóan le kell lassítani, majd újra felgyorsítani, ami éveket jelenthet. Vagy valamilyen ugrással haladunk majd valamikor, szintén nem lehet kiszállni félúton.
  • Szefmester
    #4
    Hát azért szerintem nem kis genyóság volna ha az első telepeseket nem veszik fel a gyorsabb járművel haladók. Csak várják a helyszínen virágokkal meg hula lányokkal. :D

    Legalább átintegethetnének nekik az ablakokból mikor beelőzik. XD
  • Tauri
    #3
    Az a durva az ilyen projectekkel, hogy nagyon hosszú évekre szól és ez alatt a technológia gyorsan fejlődik.
    pl elkezdik tervezni a projectet valahová menni kellene, X év után összeszerelik az évekkel megálmodott eszközökkel a szondát ( már avuló technológia ) fellövik és X év mire megérkezik. Az egészet nézve 10 év technológiai fejlődés megy véghez ezen eszköz mellett.

    A jövőben majd az lesz kicsit vicces, hogy lesznek mobile "múzeumok", amivel meg lehet majd tekinteni az első űrszondákat amik elhagyták a naprendszerünket :) Csak kinézel az ablakon és ott a Voyager :D

    Vagy az első telepesek egy másik naprensszerbe...miko rmegérkezel egy civilizáció fogad...és ezze várnak " Már vártunk titeket" és kiderül Ők is mi vagyunk csak az utazás alatt felfedeztek gyorsabb technológiát leelőzve őket és technológiát építettek a bolygóra stb....

    Avagy mindmeghalunk :D
  • Zolly75
    #2
    B*szki, hát milyen sebesség az, váltsanak szolgáltatót! :))
  • NEXUS6
    #1
    "A NASA most elrajtoltatta az intenzív letöltési fázist, amely egy éven át tart majd."

    Lassú a net? Tudom milyen érzés!
    Veled vagyok NASA, maxrespect!
    XD