5
  • dartois83
    #5
    Az egységes piac (mindenhol elérhető minden szolgáltatás) jó dolog, de szerintem melléfog az EU, ha egységesíteni akarja a szerzői jogdíjakat. Most is működik a piac, a Spotify, Deezer és az iTunes is kevesebbet fizet a szerzőknek, de megfizethető átalánydíjjal szolgáltat havi korlátlan zenehallgatást a felhasználóknak. Azok a szerzők, akik keveslik a honoráriumukat, legyenek szívesek a "jogvédőikkel" kiegészülve egyedileg megtárgyalni az apanázst a szolgáltatókkal, de ne kartellezzenek a fogyasztók kárára!
  • FoodLFG
    #4
    ja torrentel nincsenek határok.
    erről nyilván lemaradtak, vagy legalábbis pénzt nem kapnak belőle, azért számukra nem is létezik... xD

    szerintem hagyjuk őket vergődve megdögleni ott ahol vannak, a határokon belül. ^^
  • caius marius
    #3
    Az utóbbi időben, pár éve már, mikor azt a szót olvasom, hogy jogvédők, azonnal gyilkos indulatok támadnak bennem. Szívesen gyilkolásznék már pár "jogvédőt"! Annak ellenére, hogy ezzel aztán hazavágnám a karmámat. Ezek az agymosott, állati jelleggel sem bíró, jogvédő taknyok igazán megkaphatnák már a jussukat.
  • FtranX
    #2
    Nem ertem mit akarnak. A zenei piac mar most is egyseges. A torrent mindenhol mukodik.
  • ostoros
    #1
    Aha persze. Valójában nem elég, hogy helyi szinten perelhetik a letöltőket, hanem most már például az svédektől perelhetők lesznek a németek.