58
  • mrzool
    #58
    Nálad tényleg beakadt a lemez, sajnállak.
  • Macropus Rufus
    #57
    tudod annyira nem érdekel a win, hogy most kezdjem magyarázni, hogy miért szar.

    "Ez mi ez már megint? Most tényleg fullba' nyomod a kretént, és azt állítod, hogy minden egyes vindóz verziót nulláról írnak újra? Vagy mi?"
    Ne plagizál! Nem vagy te Kirk Lazarus :D nem azt mondtam. Ezt ők mondják. Én azt mondtam, hogy ha ugyan az a hiba benne van 4 egymást követő programomban is akkor az gáz. Itt meg több gigányi frissítés után is benne van a hiba. Ráadásúl abban is amit most írtak.
    Szinte biztos, hogy a 9-ben is benne volt, de azt nem adták ki.
  • mrzool
    #56
    egyébként ebben a 2006-os topic-ban is ezt fejtegetik... gondolom ők is tévúton járnak. ;)

    Ez mi ez? Egy majd tíz éves magyar mac-es fórum? Megszólalnak benne MS-es vezető fejlesztők? Vagy mennyi relevanciája is van?

    Új alapokon megy = marketing. Megkajáltad? Akkor szerinted hogyan biztosított a backward compatibility, ha zsír új az egész?

    Soha senki nem mondta, hogy teljesen új szemlélettel írják újra pl. a pop3-at.

    Látszik, hogy meg sem értetted miről beszélek... Konkrétan 80-as évekbeli kódokkal megy a legtöbb mai unix/linux netes applikáció. 20 évesnél is idősebb sebezhetőségeket fedeznek fel bennük.

    Az MS meg ezt valja minden új rendszere előtt.

    Mondom: ismételgetheted, de attól még nem lesz igaz.

    Speciel kivágtak volna az óráról, ha az új programomban pontosan azt a hibát találta volna meg az oktatóm amit amit az első 4-ben is elkövettem.

    Ez mi ez már megint? Most tényleg fullba' nyomod a kretént, és azt állítod, hogy minden egyes vindóz verziót nulláról írnak újra? Vagy mi?
  • Macropus Rufus
    #55
    "Soha nem mondott ilyet senki az MS-től, de ha sokszor ismételgeted, talán még el is hiszed magadnak."
    pedig így van. Ők mondják, hogy új alapokon megy az új rendszer... csak régi hibákkal, mert mindent azért nem kell újraírni...

    egyébként ebben a 2006-os topic-ban is ezt fejtegetik... gondolom ők is tévúton járnak. ;)


    link





    "Most mondtál egy nagy semmit ezzel. És a DNS, SMTP, POP3, FTP, etc. megvalósításokban mit keresnek 70-es és 80-as évekbeli kódok? "
    sztem ez nem ugyan az. Soha senki nem mondta, hogy teljesen új szemlélettel írják újra pl. a pop3-at. Az MS meg ezt valja minden új rendszere előtt.

    "Mivel én egy informatikus szakember vagyok, képben vagyok a realitásokkal és valamennyire a szoftverfejlesztéssel is"
    De ez sztem nem volt kérdés a részemről, feltételezem aki itt írogat azért képben van a topic tmájával.

    ", továbbá nem élek álomvilágban, ezért nem látom, hogy miért lenne ez ciki. Felvilágosítanál?"
    én is programoztam. Speciel kivágtak volna az óráról, ha az új programomban pontosan azt a hibát találta volna meg az oktatóm amit amit az első 4-ben is elkövettem. Ezért ciki. De ez csak egy vélemény.
  • mrzool
    #54
    nem én polírozom magam azzal, hogy teljesen új alapokon nyugvó rendszert írok, hanem az MS.

    Soha nem mondott ilyet senki az MS-től, de ha sokszor ismételgeted, talán még el is hiszed magadnak.

    A log tanulmányozása során bukkantam egy Chicago 4.0 bejegyzésre a WinXP alatt. Ha már így érdeklődtél a korom után :) akkor gondolom vágod, hogy a Chicago 4.0 a Win95 kódneve volt... 1994-ben... Mi a túrót keres ez egy 2001-es rendszerben?

    Most mondtál egy nagy semmit ezzel. És a DNS, SMTP, POP3, FTP, etc. megvalósításokban mit keresnek 70-es és 80-as évekbeli kódok?

    Tiszta ciki, hogy a még meg sem jelent Win10-ben is benne volt ez a hiba.

    Mivel én egy informatikus szakember vagyok, képben vagyok a realitásokkal és valamennyire a szoftverfejlesztéssel is, továbbá nem élek álomvilágban, ezért nem látom, hogy miért lenne ez ciki. Felvilágosítanál?
  • Macropus Rufus
    #53
    nem én polírozom magam azzal, hogy teljesen új alapokon nyugvó rendszert írok, hanem az MS. Ennek ellenére itt ez a hiba és én is futottam még anno bele egy hibába. A log tanulmányozása során bukkantam egy Chicago 4.0 bejegyzésre a WinXP alatt. Ha már így érdeklődtél a korom után :) akkor gondolom vágod, hogy a Chicago 4.0 a Win95 kódneve volt... 1994-ben... Mi a túrót keres ez egy 2001-es rendszerben?
    Az alap bibi az a kurva objektum orientált programozás. Ami ugyan gyorsítja a dolgokat, de ha hiba van akkor az kb. olyan mint ez: ahol felhasználták ott hiba lesz, tök mindegy milyen új a rendszer. Tiszta ciki, hogy a még meg sem jelent Win10-ben is benne volt ez a hiba. Illetve a béta verziójába, de élek a gyanúval, hogy a Win10-ben is benne volt, de azt mára kijavították.
  • seepheeerd
    #52
    Ma végignéztem a frissítési opciókat, az újra indítást tudtam kikapcsolni, illetve azt sem, mert beállít magának egy időpontot és arról értesít.
    Ez eléggé gáz, mert hc-n diablózni miközben tölteni kezd -az álmoskönyv szerint- nem egészséges...
  • FoodLFG
    #51
    a rolling release-t már feltalálták korábban.
    Arch Linux.
  • cateran
    #50
    Lofaszt....almodban maximum, evek ota hasznalom tetheringgel a laptopomat, siman frissit, onedriveol, minden szarsagot tol, hacsak at nem allitom manualisan.
  • zola2000
    #49
    Tehát a világ két legelterjedtebb oprendszere: a windows szar mert mindíg frissíteni akar, az android szar mert nincsenek frissítések.
  • Skylake
    #48
    Mandatory updates pro és kontra:

    http://www.zdnet.com/article/mandatory-windows-10-home-updates-the-good-the-bad-and-the-potentially-ugly/

  • Skylake
    #47
    Rendben, tehát metered kapcsolatokon keresztül nem mennek fel frissítések. Na most, elég sok eszköz lehet olyan, amelyet élettartama során leginkább ilyen kapcsolatokon keresztül használnak. Amikor pedig nem, akkor aktuálisan a wifin az userke igényelni fogja hogy "az internet meg a gép (telefon-tablet) gyors legyen", azaz a frissítések eddig megfigyelhető, szánalmasan teljesítmény-visszafogó megoldása egyáltalán ne jelenjen meg. Ennek megvalósításának az esélyét az MS részéről minimálisnak látom, úgyhogy úgy veszem, hogy a frissítések úgy fognak lejönni mint eddig: nagyon lassan, sok esetben az adott rendszert roppantul visszafogó, egyáltalán nem felhasználói élményt erősítő módon. Így az userek nagy része jó eséllyel elég dühös lesz, hogy tenné ami akar, de az eszköz frissít, újraindítást kér, frissít, újraindítást kér, rosszabb esetben kap egy szuper bootloop-ot. E mellett a software distribution\download, vagy ennek megfelelő mappa hatalmasra hízik, ahogy eddig is, ahonnan persze nem biztos hogy ki fogja takarítani ami már nem kell, mivel nem is ért hozzá, viszont a hely a készüléken egyre kevesebb lesz, stb stb, ha nem pc-ről beszélünk, x terás diszkkekkel. És főleg, nem döntheti el a korábbi módon, hogy az a nyavalyás készülék mikor és hogyan végezze ezt, ahogy korábban a Vista-tól kezdve a 8.1-ig ezt megszokta. Ez a baj. A többi dologról, a rendszer és eszköz használatának szabadsági kérdéséről, a frissítések megszakadásának pendig.xml-hez hasonló, egyes készülékek esetében téglásodást eredményező lehetséges hibáiról hagy ne ejtsek újra szót.

    De tudod mit? Nekem teljesen mindegy. Ha akarod az irányítás e téren, ilyen módon, ahogy helyetted eldöntötték, átadni, akkor add át nyugodtan az MS számára.
  • mrzool
    #46
    Mit fejtsek ki bővebben? Kb. minden második poszt arról szól, hogy "jajj-jajj egekben lesz a mobilszámlám a frissítések miatt", ezt séróból lehet cáfolni. Olvassatok FAQ-ot, technetet, meg szaksajtót, esetleg microsoft.com, aztán ha van még kérdés, akkor vissza lehet térni a témára.
  • mrzool
    #45
    Frequently Asked Questions: Windows 10
    Frequently Asked Questions: Windows 10 - PART 2

    És nyilván vannak / lesznek még ilyen FAQ-ok...
  • Skylake
    #44
    "Ez csak nettó sírás meg parázás az információhiányos állapot(otok) miatt." Kifejtenéd bővebben miért is? Csak mondom, hogy nem vagyok egy szemellenzős Stallman-huszár, mielőtt erre gondolnál. Csak már öreg gyerek vagyok ahhoz, hogy az ilyen piaci jótéteményeket elhiggyem.
  • mrzool
    #43
    Ez csak nettó sírás meg parázás az információhiányos állapot(otok) miatt. Kb. mint a kétezres évek elején volt a DRM miatti para, és igazából semmilyen hatása nem lett senki életére, sőt, él és virul a kalózkodás médiakontent terén is.
  • Skylake
    #42
    Akkor jó, örülök, hogy az userek élete meg van könnyítve. Ettől függetlenül a fragmentáltság csökkentése nehéz lesz szerintem, illetve a kötelező frissítések ilyen formában történő kikényszerítése kérdésessé teszi, hogy jogilag mennyire is rendelkezik egy adott user az eszköze felett, és egyáltalán van-e joga az MS-nek ilyenfajta kontrollt és irányítást gyakorolnia. Illetve, ha van joga, az meddig terjedhet. Ebből lesz jó pár kemény bírósági per, készülhetnek az ügyvédeik. És készülhet az USA-ban az EFF-is, hogy csak egy e téren jelentős szabadságjogi szervezetet mondjak. Szerintem addig, ahogy ez meg volt valósítva, semmivel sem tovább. Tehát, ha akarom, eldönthetem, hogy letöltöm és alkalmazom-e a frissítéseket. De hogy a proprietáris oprendszere mellett annak számomra lényegében nem megismerhető frissítési logikáját is kötelezővé és ez által általa még jobban kontrollálttá teszi, az abszolút nem engedhető meg. Nem csak neki, semmilyen IT vállalkozás szoftverének sem. Saját környezetemben pedig nem is fogom megengedni ezt - lásd. korábban írtakat. Kizárólag nekem, mint felhasználónak van jogom eldönteni, hogy frissítem-e az adott szoftvert, és ha igen, mikor és mely kibocsátott frissítéseket alkalmazom, ez az én álláspontot.
  • mrzool
    #41
    Semmilyen beállítást nem kell megtalálnia, by default metered connectionnek számít a broadband mobil adatkapcsolat. Sőt, mondok jobbat: az wifi-s LTE modememet is metered connectionnek ismerte fel az OS, hiába csatlakoztam wifi-n keresztül a (mobil)hálózatra.
  • Skylake
    #40
    Előbb-utóbb viszont le kell nyomni a frissítéseket, különben megdől a terjeszkedési modelljük, amely miatt a W10-et valójában reszelték, - Windows as Service. Mivel ez a nagy cél most, rá vannak kényszerülve arra, hogy ezt ebben a formában tolják végig, és tolják le az user torkán (és zsebén), különben a fragmentáltság csökkentése számukra nem lesz teljesíthető, kvázi bármi áron. Persze az átlag(buta) felhasználó nem lesz képes megtalálni ezt a beállítást, úgyhogy felhasználói panaszok sokasága miatt ez a frissítési modell körülbelül június 29-től számított 1 éven belül meg fog dőlni, már csak emiatt is.
  • mrzool
    #39
    Miért, talán azt gondoltad, hogy minden szoftvert mindig nulláról írnak újra, code reuse nélkül? Hány éves vagy, királyfi?
  • mrzool
    #38
    Megintcsak felesleges para, mert a hírek szerint az Enterprise editionben nem lesz kötelező a frissítés, hanem majd a vállalati rendszergazdák döntik el, hogy mi-mikor települ.
  • Skylake
    #37
    Így van! Pontosan ezért fogják az MS hátsóját rövidesen, kb 2-3 éven belül szanaszét rugdosni civil szervezetek, illetve kormányzatok és nemzetközi szervezetek részéről. A vér nem válik vízzé, az MS sem fog lemondani jelen esetben a "walled garden" ökoszisztéma felépítése által létrejött függőség adta hatalomról. Jó látni azt, hogy ezt már sokan fogják, köztük te is.
  • mrzool
    #36
    Felesleges a para, win8 óta van metered connection, és azon keresztül nem frissül az OS.
  • Skylake
    #35
    Hogy vállalati r-gazda nézőpontból még egyet alárúgjak ennek a vészfrissítés-király MS-nek, azt kell mondanom, hogy a tipikus enterprise szektorban, ahol az eladott oprendszerekből a releváns forgalom keletkezik, szerintem nem különösebben rendelkezik a W10 olyan feature-kkel, amelyek igazgatósági szinteken az update halaszthatatlan és ezért azonnali oldhatatlan vágyát hoznák el – plusz ehhez a rengeteg szükséges tőke elérhetővé tételét is.

    A W10 tartalmaz olyan technológiákat, amelyek a BYOD szegmens esetében értékelhetők, és összefoglalóan távoli adminisztrációt jelentenek, de a tipikus felhasználási terület döntően nem a BYOD –freedom-al megáldott elfsapkás szabadúszó programozók, hanem döntően az átlag Micikék akik a különböző osztályokon végzik melójukat, ahol a BYOD szóba sem jöhet.

    Micikéknek mi a munkaeszköz? Excel, Outlook, illetve SAP, és társai (például MS Dynamics NAV, CRM és hasonlók), illetve ezekhez képest egyedinek tekinthető számlázó, és nyilvántartó programok. Eleve középvállalkozásoktól felfelé domain-be tesszük a gépüket, ahol a drága menedzsment úgy akarja, eleve totál agyonszabályozhatjuk, a biztonság és a basáskodás érdekében, ahogy a górék kitalálják. Középvállalkozásoktól felfelé nagyon kifinomult vállalati tűzfalrendszereket és egyéb forgalom és behatolásellenőrző hardvereket találhatunk.

    Szóval Micike és társai, tipikusan W7 alapú gépe sok helyen a használhatóság határáig rommá van korlátozva. Tudok olyan helyről, ahol még egy nyavalyás háttérképet sem tud cserélni az user, böngészőben csak a vállalati intranet elérhető, illetve a fent felsorolt programok. Még passziánsz sincs! Ez így összességében egy olyan felhasználói terület – és döntően ez a meghatározó az MS forgalmát adó közép és nagyvállalkozások esetében – ahol a W10 önmagában különösebben semmiféle előnyt nem jelent, főleg abban az esetben, ha az alkalmazottak munkára instruálását és ellenőrzését a 7 elegendően biztosítja így is. Nézzük sorban:

    Device guard: magára valamit is adó nagy(obb) vállakozás már régóta ad arra, hogy a céges hálóhoz milyen eszközök csatlakozhatnak. Ez kvázi „lejárt lemez”.
    Windows Hello: biometrikus azonosításhoz nem fognak új hardvereket venni. Tanulja csak meg a dolgozó a jelszót, még ha bonyolult is! Ráadásul azt lehet cserélni is! Elég speciális az a felhasználási terület, ahol a biometrikus azonosítás szükséges – az pedig azokon a helyeken már eddig is megvan, összekötve a személyek épületeken belüli mozgásának követésével, és ugyancsak biometrikus azonosításával. Ahol olyan anyagokkal dolgoznak, ahol ki kell zárni, hogy Micike belépjen Jucika engedélyével Jucika fiókjába, ott Jucikának és Micikének smart card-ja van, amely a vállalati belépéstől kezdve monitorozva van a fentiek szerint. Nem újdonság, például a Lenovo T61 notesz oldalán ott van már 2006 óta a smartcard olvasó, csak hogy valami régi vasat említsek.
    Passport: mivel a gépek a cégeknél vannak bent, és nem kerülnek ki onnan, így nincs jelentősége.

    Úgyhogy én IT döntéshozó nézőpontjából nem lettem meggyőzve a váltás szükségességről. Kösz MS, inkább az exploitokat javítsd, ahelyett hogy sok esetben 90 napig vakarod a s*gg*d miután kijött egy sebezhetőség, ha már akkora nagy állócsillagnak gondolod magad az informatika egén!

  • Skylake
    #34
    Hacked Team, Kevin Mitnick, Ian Murphy, Kevin Poulsen és John Draper kedveli ezt.
  • Macropus Rufus
    #33
    "A betűtípusok által létrehozott sérülékenység a Windows Vista, Windows 7, 8 és 8.1 asztali rendszereket, a tabletekre kiadott Windows RT-t és a hamarosan megjelenő Windows 10 béta változatát egyaránt érinti."

    ennyi. Gy.k. a Vistatól kezdve a Win10-ig pontosan ugyan azt a hibát tartalmazzák. Azért ez már teljesítmény :)

    http://index.hu/tech/2015/07/21/veszfrissitest_adott_ki_a_microsoft/
  • asgh
    #32
    Attól, mert ütemezni lehet a frissítést még kötelező lesz egy idő után frissíteni. Most egy nagyvállalat megteheti, hogy éveken át konstans környezetet biztosít a saját szoftvereinek, eztán fél évente rá lesz kényszerítve, hogy változtasson. A másik, amit már lent is írtam, hogy a frissítések alá vannak rendelve a piacszerzésnek. Ha kötelező felrakni a frissítéseket, akkor az MS olyan szoftvert kényszerít rá a felhasználóra, amilyet csak akar.
    Megvetted a win10-et, aztán fél év múlva ha akarod, ha nem, telepítened kell az "xbox play for windows" vagy akármi alkalmazást, különben nem kapsz további terméktámogatást az oprendszeredhez.
  • Zombee
    #31
    A cikk is írja, hogy lehet ütemezni a frissítéseket majd, nyilván olyan környezetben tesztelni kell. Az átlagfelhasználó meg eddig se válogatott, mi menjen föl, otthon nincs is rá szükség, nekem frissítés még nem tett tönkre semmit.
  • Zombee
    #30
    A dizájn ízlés kérdése, nekem pl. a Windows 98 óta a W8 volt az első, aminek nem nyúltam bele sehol a felületébe. Persze a csempét lehetőleg minél kevesebbszer látni, de a desktop környezet jól működik, és ami amúgy huszadrangú, a formák, színek is jók.
  • Zombee
    #29
    Ne utáljuk már a Microsoft-ot, ha a frissítés deaktiválja a tört Office-t! Amúgy nem valószínű.
  • Zombee
    #28
    Le is lett írva lentebb, nem hiszem el, hogy nem érthető, hogy frissítésre nem fogja a mobilnetet használni...
  • sola
    #27
    Az én mobilnetem ráadásul csak 500MB-os (ez csak az úton használatra, van otthon normális). Nagyon felcseszne ha a Windows egyszercsak a mobilnetet lefogyasztaná a hó elején/közepén egy nemkívánatos update letöltésével.

    Mondjuk nem fenyeget nagyon a dolog, mert a saját gépeimen csak különböző Linux-okat tartok, de ez egy újabb indok arra, hogy miért is nem lesz majd a Win10 se elég hozzá, hogy visszamenjek.
  • barret
    #26
    Akkor alárugtak az összes mobilnetesnek!!!! Havi 8 giga forgalmam van.Ha túllépem,belassítanak. Majd frissítésre fogom felhasználni az adatkeretet :)
    Lófaszt!
  • zola2000
    #25
    Az igazi problémája az MSnek az, hogy egyrészt sok feksználó már nem is pcről netezik, hanem pl tabletről ahol nincs monopolhelyzete az MSnek (finoman fogalmazva)
    A másik dolog az, hogy az MS a windows árát inkább a windows store részesedéséből próbálja fedezni mivel integrálva van, ezért mindenki onnan veszi majd a programokat ala google play, ettől a steam is megijedt ezért a steam os.
    Fogadni mernék hogy jön majd egy win10 free edition is majd idővel reklámokkal.
  • Macropus Rufus
    #24
    olyan, hogy win7 sp2 hivatalosan nemlétező op. SP2-t nem adott ki az MS és a tervei szerint nem is fog.
  • Macropus Rufus
    #23
    ez hamarosan a múlté lesz, legalább is EU-n belül ;)
  • Skylake
    #22
    Tulajdonképpen amit az ms csinál, az szerintem szükségszerű. Nem tehetnek mást, mint egyneműsíteni próbálnak. Látják maguk előtt a harapottalmát, azok (nagyrészben) elégedett felhasználói bázisát, meg magukat, amelyek lassan megszűnő korábbi monopolpozíción hízlalták magukat zsírosra, és innovációs értelemben emiatt tompára és érzéketlenre. De én azt gondolom, hogy nem fog nekik összejönni a nagy Windows Defragmentálás.

    A legszélesebb vállalati és közszféra nem fog frissíteni. Ők a legnagyobb vásárlók. Mégpedig azért, mert csomó specifikus szoftvert használnak, nincs kedvük a dolgozóik tömegét betaníttatni az új rendszerre, nem kívánnak támogatott és bevált, döntően W7 rendszerieket átállítani egy ingatag és új rendszerre, ahogy az első SP1-ig ez ms-éknél eddig szokott volt.. Eszközparkjuk nagyrésze nem biztos hogy támogatott lesz 10 alatt, és nem fogják kidobni a működő hardvereket (tipikusan nyomtatók), amelyek 7 alatt gond nélkül működnek. gondoljunk bele, hogy sok cég csak 2014 elején állt át 7-re, és tökre biztosak lehetünk abban, hogy addig fogják azt használni, amíg az EOL el nem érkezik. Az meg még jó pár év.

    Úgyhogy velük a tömeg jelentős része kiesik. Egy nagy probléma van: a 7 "túl jól" sikerült, másrészt a szintél "túl jól sikerült" XP kivezetése környékén elérhetővé vált, úgy hogy kevés gyermekbetegségét addigra már kiküszöbölték. Ezért ilyen sikeres, és ezért fog maradni a 10-hez képest hegemón pozícióban a jövőben is.

    (Hint: nem vagyok sem ms fan, sem openszósz pingvinpólós kocka sem)
  • Skylake
    #21
    Okés, akkor nem a pistikék, hanem az átlag fogalmatlan vásárló közönség, aki megveszi előretelepítve. Lényegen nem változtat, nem fognak örülni annak, hogy a frissítés zabálja a sávsélességet (mobilnetes userek), belassítja a gépeket, amíg a fészikén üdülnek, vagy valami épületes fleshjátékkal cseszik az időt, plusz még újra is kell indítaniuk, plusz a "gépezni tudó" által felrakott wareszolt ófisszról is lekapja a krekket. A többiről, a frissítések nehézkes elérhetőségéről, a megszakadó frissítések okozta hibákról (pending.xml és társai) nem is beszélve.
  • Skylake
    #20
    Egyébként mielőtt az átlaguserek kéjtől nyöszörögve elalélnának, hogy milyen jófej az MS, hogy nyomja az új oprendszert, hogy milyen jó lesz neki, és hogy mennyire a biztonságra ügyel azzal, hogy nem lesz fragmentált (de az lesz) az userbase, csak mondom, ennek az egésznek más a célja. Alakul a dolog, ez az első lépés, a végleges cél, pedig a havi előfizetéses Windows lesz, a la Office 365. Villanyszámla, gázszámla, windows-számla, érted?! Ez a frissítési mechanizmus ezt készíti elő, a célra fejlesztik, hogy a Windows a jövőben SaaS legyen. Ahogy korábban a Kövér is megmondta, amikor a W8 kijött, mielőtt kirúgták volna, hogy az új rendszereket a klouddal mennyire össze akarják fűzni. Nos, ez erről szól, mielőtt még nagyon belelkesülnél ebbe, az amúgy dizájnban, GUI-t tekintve borzasztóan rusnya, 90-es évek végét idéző oprendszerbe. Én meg öreg motorosként várok és figyelek legalább fél évig. Ismerem már az MS taktikázását, ez is csak a megszokott műsor, a fentiek szerint hangolva.
  • Major
    #19
    Mennyire életszerű, hogy mindenki Home verziót használva szedi le a frissítéseket roamingos mobilnettel? :)