6
  • UUUU
    #6
    Milyen jól csinálják. Mi is példát vehetnénk például Kínáról, amely a legnagyobb felvásárlója az elektronikus szemétnek és sok milliárd dollárnyi bevételt szerez az arany,ezüst,réz és hasonló anyagok kinyerésével. Az egész világon felvásárolnak és utána adják el ismét a legnagyobb ipari hatalmaknak, vagy maguk használják fel. Igaz van árnyoldala is, a mérgező anyagok. Viszont hogy mindenki lássa mekkora pénz van benne.

    "Évi átlag 2 milliárd tonnával nő az e-hulladék, és 2018-ra nagysága el fogja érni a 50 millió tonnát.

    A háztartási e-hulladéknak csupán 16 százaléka kerül újrahasznosításra, újrafeldolgozásra.

    A kidobott több millió tonna mobiltelefonnal, hűtőszekrénnyel és más elektronikai eszközzel 300 tonna arany és 1000 tonna ezüst, 1900 tonna réz vész kárba, ezek összértékét 52 milliárd dollárra becsüli a jelentés. Kárba megy 16 ezer tonna vas is, mivel az eszközök nem kerülnek be az újrahasznosítási programokba."
    Utoljára szerkesztette: UUUU, 2015.07.04. 13:45:36
  • comptuerrat
    #5
    Sajnos, ilyen a fenntarthatatlan gazdasági rendszer, a fogyasztói társadalom, és tervezett elavulás végterméke. (Mellékesen: az országaikba hordjuk a ganét, aztán csodálkozunk, hogy ők meg kivándorolnak. Persze biztos nem ez a fő ok, de van közvetett kapcsolat). A fordított kapcsolatunk a környezetünkkel előbb-utóbb csúnyán vissza fog ütni. A közgazdászok, a bankok, nemzetközi valutaalap, az országok, a nagy cégek, a kis cégek, a szomszédom, a legtöbb ember és én is, mindenki a fejlődni, gazdagodni akar. Ellenben egy zárt rendszerben, mint a Föld bolygó ahol a források mennyisége adott, nem hinném, hogy létezik a véget nem érő gyarapodás és növekedés. Más (emberek és állatok) kárára tudjuk nyújtani, de előbb-utóbb szembesülnünk majd az általunk teremtett démonokkal, de lehet, hogy addigra azok annyira erősek lesznek, hogy könnyedén felemésztenek minket.
  • gombabácsi
    #4
    ha egy cég nem ezt teszi akkor drágábbá válik a terméke és a nép máris nem azt veszi. szóval felesleges a "nagy cégekre" fogni
  • Skylake
    #3
    Bővebben:

    https://andrewmcconnell.photoshelter.com/gallery/G0000oLuiBLHIsmM

    Lehet nézelődni, hogy a nyugati világ jólétének szemete végül hol köt ki! És egyúttal büszkének lenni a tervezett (és nem műszaki okokból eredő) elavulásra, és az ebből eredő irdatlan mennyiségű szemétre! Avagy íme a fejlett világ - alulnézetből! Fogyassz, minél többet, minél gyorsabban, és az egyes termékeket minél rövidebb idő alatt vágd szemétre! A jövőbeli IoT forradalom majd ezt a szemétmennyiséget drámaian meg fogja növelni, de hát kit érdekli, ha nem látjuk, nemde?
  • Griphons
    #2
    Nyilván szarkazmus, de ezt én annyira nem találom viccesnek. Szemétség, hogy a "nyugati felvilágosult demokratikus fejlett civilizált országok" megengedik, hogy a nagy cégek szemétlerakónak használják ezeket a területeket.
  • gombabácsi
    #1
    ezek az elmaradott országok! csak a környezetet károsítják!
    bezzeg a nyugati felvilágosult demokratikus fejlett civilizált országok!
    XD