26
  • Archenemy
    #26
    a 30kg-t kinyomó is az ereje 100%-át használja, meg a 300kg-ot kinyomó is. Ennek így nincs értelme.
    Az ember amúgy sem csak 10%-át használja az agyának, ez egy rohadt nagy hoax.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_the_brain_myth
  • zetortraktor
    #25
    A kritikusok összevissza imádják azt is, ami kommersz. Csak az kell, hogy jó legyen. Azért abban megegyezhetünk, hogy ez valami förmedvény, igénytelen vacak film volt. Ha tetszett neked, örülj neki, semmivel sem tesz kisebbé, csak az, ha valakiről bármilyen megállapítást vonsz le csak azért, mert (HÚÚ!) nem tetszett neki egy film.
  • valamit
    #24
    Nem a 10*-es szorzó teheti "végtelenné" bizonyos értelemben, hanem a 100%-osság. Ami ugye full max, hiba nélkül.
  • Zombee
    #23
    Mondjuk csak sajnálni tudlak, ha nálad ezt jelenti a jó film. :)
    Én csak azért néztem végig, mert este kezdtem bele, és csak 80 perc, így mire felkelek kinyomni, amúgy is vége van. :D
  • KoLaMan
    #22
    Aha, a kritikus ízlése és ítélőképessége, az a pocsék... Igen, ez kommersz, és nem művészfilm. Na és? Annak viszont véleményem szerint kiváló. (na jó, mikor a végén átadja a profnak a tudását egy pendrive-on, az meredek kissé...). Jó sztori, jó szinészek, jó megvalósítás, mi a bánatos fene kell még egy bevallottan kommersz filmhez?
    Hülye ítészek, a tanult sablon mentén kritizálnak. Birom a művészfilmeket is ha művészi és nem művészieskedő (Pl egyik kedvencem a The Breakfast Club), de egyetlen Fellini, vagy vagy akár Jancsó filmet nem tartok sokra. Ez van, ilyen az izlésem. És? De pl. én nem mondom, hogy a "Tágra zárt szemek" pocsék film. Csak azt, hogy SZERINTEM nézhetetlen, követhetetlen, értelmetlen ostobaság. Mert másnak talán tetszett, és azt tiszteletben tartom. Ennyi.

    Amúgy "nyusziagyar", hol a fenében hangzik az el a filmben, hogy a 100% a végtelent jelentené?? Mert én nem emlékszem ilyenre.
  • nyusziagyar
    #21
    Szerintem aki itt nem látja az aránytalanságot annak úgy kell, az csak képzelje azt, hogy valaminek a tízszerese az végtelen.
    Utoljára szerkesztette: nyusziagyar, 2015.07.02. 15:47:53
  • valamit
    #20
    Tudsz tolni 30 kg-val? Lófasz. Tudsz tolni 300 kg-val? Igát rád. Elbírsz 15 Aszpirint? 150-et?
  • nyusziagyar
    #19
    Természetesen arra a nevetséges képletre, hogy adott egy butácska lány, akire azt mondják, hogy az agyának a 10%-át használja ami láthatóan nem valami egetrengető, amint eléri ennek semmivel sem több, mint a tízszeresét, egyből korlátlan képességek birtokába jut. Szerintem ez annak is bánthatja a szemét aki sosem értette a matekot.
  • WhiteStar
    #18
    Nekem is tetszett, látványos nem agyat megerőltető mindenáron sokmindentmondaniakaró film volt, és ez pont jó néha. Teljesen rendben van ez a film, és ha ilyen lesz a folytatás is azt is megnézem.
  • Zombee
    #17
    Mire gondolsz?
  • nyusziagyar
    #16
    Csak engem zavar az a "matematika", ami szerint ha 10% közelít a nullához akkor 100% egyenlő a végtelennel?
  • Zombee
    #15
    40 milliós költségvetésből összejött 450 millió, abból fele a stúdióé, 185 tisztán. Az siker. De tényleg szar film.
  • Wittgen
    #14
    Szerintem nagyon jó kis film volt. Viszont ilyen befejezés mellett el nem tudom képzelni, hogy hová folytatnák. Esetleg megküzd a gonosz marslakókkal?
  • Elemir
    #13
    nekem kifejezetten tetszett, nem volt pocsék. Volt benne mondanivaló és kis tudomány is, de olyan Luc Besson módon.
  • SirBubu
    #12
    a Lucy siker volt???

    ha nem a Fekete Halál a főszereplője, meg se nézem, az biztos

    (szerk.) most kissé elbizonytalanodtam: lehet hogy Fekete ÖzBegy volt a neve? na mind1, kit érdekel
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.06.30. 20:49:02
  • e57
    #11
    Dehogy fogytak ki az ötletből! :)

    Ez a film egy transzhumanista utópia... Ha szimpatizálnék az ideológiával, akkor még tetszhetne is a film.

    Tessék utánanézni az ideológiának és akkor jobban meg lehet ítélni, hogy jó-e vagy nem.
    Egyébként évtizedek óta uralja e téma a filmes/tv filmes világot.

    Transzhumanizmus wiki
    Utoljára szerkesztette: e57, 2015.06.30. 14:42:33
  • pixx
    #10
    Az utolsó 30 perc teljesen felesleges volt, kifogytak az ötletből. De maga a történet nem volt rossz.
  • bdzsana
    #9
    Kell mint egy falat kenyér.
  • Griphons
    #8
    De azért mind tudjuk, ki van mögötte...
    Nekem egyébként tetszett a film, még ha kicsit el is szállt a végére az egész. Winnie kritikáinál meg már megszoktuk a tömény szubjektivitást.
  • veszettróka
    #7
    Ez a Besson a Lucy előtt érthette meg miről szól a 2001 Űrodüsszeia. :) (...milyen legyen a Lucy-mindentudás-pendrive? hát mélyfekete, tele csillagokkal...)
    A Lucy2 előtt meg felfedezi magának a 2010-et, minekutána Lucy majd külső Földanya-őrző istenként jól szétcsapja a kegyetlen gyerekgyilkos olajmaffiát, Földközelbe vontatja a Jupitert ésn hamár ilymódon rájukborult a korlátlan helium3, akkor Morgan Freeman a kék drogot nyelt Keanu Reeves-szel ("Láncreakció" 1996) összehozzák valahogy a fúziót. Peace. Greenpeace vagy hogy.
  • Frank99
    #6
    pocsék film, hatalmas siker. írja egy pöcs, aki a nevét sem írja alá..... :-)))))))))))
  • ntex
    #5
    Baromi sok potenciál van még a filmben amúgy amit nem használtak ki, ráadásul a vége valami förtelem lett tényleg :D Azért kíváncsi leszek
  • culas25hc
    #4
    Ritka jól kezdődő film, ostoba kibontakozással, és irdatlan nagy baromsággal a végén. Minek ebből második rész? Ja mert sok bevételt teremt, én vagyok a naiv :D
  • Sequoyah
    #3
    Van meg eleg ilyen drog a laborban ahol keszitettek arra, hogy egy ujabb embert beoltsanak vele. Szoval egy vadiuj tortenet lehet ugyanazon az alapotleten.
    Vagy behozzak a regi Lucyt is, es a vegen osszecsap a ket isten:)
  • dyra
    #2
    Nagyon kíváncsi vagyok mit talált ki. Az első rész végén gyakorlatilag Istenné vált a csaj. Hova lehet ezt fokozni?
  • Alexease
    #1
    A ket filmen (Lucy es Colombiana) is tisztan latszik, hogy egy divatos es nepszeru szinesszel (Johansson) tobbszoroset lehet kaszalni eyg filmmel, meg ha szarabb is;)
    Ha a masodik reszt csak otod ennyien nezik meg, es ugyanennyibol keszitik, mar akkor is dupla nyereseg.