960
banner
  • Quantumleap
    #560
    Te még ennyi idő után sem érted a vírus terjedésének módját? Levegőben terjedt el, mindenkiben benne van, tehát mindenki fertőzött. Ha pedig meghalsz bármilyen -agyat nem sértő- módon, akkor nem sokra rá átváltozol, mert aktiválja magát. Ha egy zombi megharap, abba azért halsz bele, mert a harapás általi sebelfertőzödésre jelen állás szerint nincs gyógymód. Tehát attól, hogy zombihúst vagy zombirágta húst eszel, nem fogsz tüstént átváltozni. Ha mégis meghalsz, és átváltozol, az azért van mert kinyírtak a nyers hús által terjesztett bacik.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2016.08.23. 08:27:45
  • IXEMGabeo
    #559
    anyasorozatnal amig Shane szerepelt addig volt inkabb jelen a flashback, de utana kivettek sajnos...elvetve egy egy szereplonel van valami...legutobb talan Ingridnel volt, meg Abrahamnal, de nem suru...

    nem nyers hus, hanem emlekszel arra a momentumra mikor Bob labat megettek a kannibal Terminusosok az 5. evad elejen? Nos ok is atvaltoztak volna azon nyomban ugyanis Bob addigra mar elfertozodott, mert a zombi megharapta a vizben ergo a vereben ott volt a zombivirus...ugyanugy ahogy a kutyak eseteben nem??? zombik beloluk falatoztak...szamomra az a logikus, hogy amivel a zombik erintkeznek es akar harapas es ver utjan, de megfertozhetik a masikat nemde? vagy, ha megeszik az elolenyt es egy par cafat hus eseten ez nem ervenyesul?
  • Quantumleap
    #558
    Már megvan. Ő volt a sorozat első látható zombija.
  • Quantumleap
    #557
    Amúgy az efféle flashbackeket hiányolom az anyasorozatból is. A második évadban még láthattunk, azt hittem, akkor, hogy ez alkalmankénti szerves része lesz.

    (Francba, hogy csak 5 percig lehet hsz.-t szerkeszteni! Miért nem fél óra inkább?)
  • Quantumleap
    #556
    A flashbackbeli szőke csajt láthattuk már eddig valamikor?
  • Quantumleap
    #555
    Mivel kellett volna megfertőzödnie? Nyers hús fogyasztás? Gondolom, a kórteremben képernyőn kívül bevallotta, és a doki adott neki valami antibiotikumot.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2016.08.23. 06:13:58
  • IXEMGabeo
    #554
    es a kutyas jelenet megvan?

    akkor elmondom...Hogy lehetseges h Nick nem fertozodott meg miutan evett a kutyabol? van ra magyarazat?

    amugy ebben a reszben a klasszikus tulelesi elemek voltak fellelhetok nekem nagyon bejott...
  • Madi92
    #553
    Jaj, de jó, hogy szóltál. Fogalmam sem volt, hogy ma folytatódik.
  • haxoror
    #552
    Hát nem tudom, nem volt rossz rész, meglátjuk hogyan alakul.
  • IXEMGabeo
    #551
    8. resz lepergett...:)

    eleg jo volt leszamitva egy jelenetet, ami megint ellentmondott mindennek:DD

    kutyas jelenet blah blah blah...aki latta az tudni fogja mirol beszelek
  • IXEMGabeo
    #550
    ez nagyon allatnak tunik:) uj terep Mexikon belul...

    csajszi a trailerben ismeros lehet sokaknak en legutobb a Szokes 3. evadjaban lattam...o volt Whistler baratnoje
  • RatBaG #549
    http://comment.blog.hu/2016/07/22/friss_uj_fear_the_walking_dead_trailer
  • MoRT2195
    #548
    Még a második évad fog menni. Félévad záró volt.
  • akyyy
    #547
    most a második évadot folytatják, vagy az már harmadik évad lesz???

    azt mondták az évad első pár része játszódik a hajón. kb az egész évad a hajón zajlott, kivéve az utolsó 2 részt.
  • MoRT2195
    #546
    Ez a baj, hogy csak gondolod a dolgokat. Értelmezni kéne.

    "csak néztem ki a fejemből a sok faszságtól ami történik a sorozatban"
    Pedig nem nagy "was ist das" a sztori, cselekmény.
  • Kamionsofőr123
    #545
    én arra gondoltam hogy a mexikói tyúkanyónak eddig sem volt szimpatikus Strand és azt gondoltam, hogy az a baja vele, hogy elcsábította a fiát és most emiatt a szerelem miatt meghalt. Hirtelen ez a szektás baromság nem jutott eszembe mivel nem volt valami emlékezetes az előző rész + azóta eltelt 1 hét és annyi sorozatot néztem + (videójátékkal játszottam) hogy elfelejtettem, hogy ezek a szektások bírják a zombikat és így hogy fejbe lőtte nem tud visszajönni. De azért érdekes módon az összes többi sorozatot amit angolul néztem ahogy kijött(Gotham,Better Call Saul pl.) rögtön értettem, hogy miről szól és nem volt ilyen, mint az FTWD-ben, hogy csak néztem ki a fejemből a sok faszságtól ami történik a sorozatban. De ezektől függetlenül igazad van rájöhettem volna csak az eddigi TWD-kben(képregény,alapsorozat,videójáték) sosem volt ekkora probléma abból, ha valaki épp az átváltozás szélén van és azért fejbe lövik ezért nem gondoltam arra, hogy ez itt a probléma.
  • MoRT2195
    #544
    "Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy a rész elején miért utálták meg hirtelen ennyire Strandet? Amikor semmi rosszat nem csinált a tyúkanyó fia így is úgy is meghalt volna szóval csak megkímélte a szenvedésektől."

    Vannak bajok... Ha ezt nem értetted, akkor kár is nézned a sorozatot. Minek nézed angolul, ha nem érted?
  • RatBaG #543
    http://index.hu/kultur/media/2016/05/25/hajot_kellett_epiteni_a_zombis_sorozathoz/
  • DasIsFuck
    #542
    Hát az ominózus túszcserés manővert nem is akartam kommentálni.
    Az évadban annál nagyobb faszságot szerintem nem követtek el:D
  • Kamionsofőr123
    #541
    Köszi már kezdtem megijedni, hogy csak én látom így a dolgokat. Annyi faszság történik ebben a sorozatban, hogy már nem bírom követni faszságok faszságok hátán én hülye meg azt vártam, hogy ez egy valamilyen szinten realisztikus amolyan túlélő sorozat lesz ami próbál valamilyen szinten realisztikus maradni. Szerintem a TWD ezt nagyjából tudta is követni az elején ezért is szerettem nagyon, de aztán a végére már az is átment faszságba.
  • MAstudioHD
    #540
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Salazar akkor elpatkól, mondván ez volt neki a szószerinti tisztítótűz és megtér asszonyához?
  • DasIsFuck
    #539
    Mert kell valami feszültség és a készítők ennyire képesek.

    Chris pl a tökéletes példa erre, koncepció nélküli az egész.
    Kell mert az eggyik fő karakter fia, de ezen kívül nem tudtak vele mit kezdeni ezért végig ilyen retardált szerepeket írtak köré.
    Majd kitalálták, hogy legyen már belőle ilyen ölnivágyó egyén, mert máshogy megint nem voltak képesek konfliktust generálni egy nyomorult zombis sorozatba.
    Nick esete is hasonló, de legalább az ő karaktere működik, viszont itt megint elő kellett a kalapból rántani egy konfliktus szitut ezért gyorsan megtér az első zombik jogaikért harcoló civil szervezetbe amivel találkozik.

    Ez megint olyan volt mintha már a kitudja hanyadik évadnál járna és már kezdene kifulladni.
    Mondjuk ez már most kifulladt.
  • IXEMGabeo
    #538
    Salazar, hogy mitol hulyult be...magam sem ertem...es ugy tunik ki is irtak a sorozatbol, amit sajnalok, mert o volt az egyik legjozanabbul gondolkodo szereplo...Chrisnel az az igazsag, hogy bar realis, hogy megvadult, valahogy a szerep nem all jol neki...meg ez, hogy meg a sajat apjat is osszevissza vagdosna zavarodottsagaban...erdekes...

    Ezenkivul Madison razarta az ajtot Celiara, akinek a holttestet nem lehetett latni, ahogy a zombik eszik...nem is lehetett latni meghalt e, Strand mar a kapun kivul volt boven erre visszament mindenki utan hmm...hogy az istenbe gyulladt fel ilyen gyorsan a haz mintha valami szalmabala lett volna...pont a veget csesztek el valahogy... Nem is tudom elkepzelni, hogy Nickek mit fognak csinalni a 3. evadban a semmi kozepen leegett birtokkal Mexikoban...
  • Prof William
    #537
    Az egész WD vel ez probléma.

    Felvezetnek részeken át egy szálat, majd 1-2 rész alatt gyorsan lezavarják hogy mehessen tovább a nihilista sehova sem tartó történet.

    Cris hülyülésre már voltak jelek de most komolyan Salazarnak mitől ment el ennyire az esze? Eddig ő volt legjobban összeszedett +a múltjának köszönhetően még "edzett" is volt ilyen esetekre, erre MINDEN ELŐZMÉNY NÉLKÜL egy rész alatt lesüllyed a a halott feleségeket haluzó elmebeteg Rick szintjére?

    Én részemről befejeztem a sorozatot. Az első pár részben imádtam, de aztán nagyon más irányt vett, mint amit a beharangozók alapján vártam volna tőle.

    Annyira sztárolták hogy a KEZDETEKET mutatják erre lenyomták 4!!! részben a világvégét és azóta egy Walking Dead 2-t nézünk csak kevésbé szétrohadt zombikkal és szarabb szereplőgárdával.

    Annyi lehetőség lett volna benne. Az emberek nagy része szerintem a kezdeteket szerette volna látni. Ha lett volna egy kis eszük kb most értünk volna el addig hogy katonaság létrehozza a védett zónákat, de nem mert annyira de ANNYIRA újat akartak alkotni hogy tulajdonképen LEMÁSOLTÁK A WD-z csak tengeren.

    Viszlát Fear the Walking Dead! Nem fogsz hiányozni.

    Ha nem írok ne válaszolj! :)


  • MAstudioHD
    #536
    "így is úgy is meghalt volna szóval csak megkímélte a szenvedésektől."
    Na ez az h a Mexikói csaj nem így fogta fel, ha természetesen meghal és járkálóként visszatér, akkor az Ő elvei szerint még nem halt meg(van ilyen szekta is mexikóban) szimplán "új lényként" tér vissza és ezt az elvet szegte meg Strand.
    Érdekes rész volt, Nick hirtelen megváltozása is meglepő volt, jó kérdés mikor fog kikeveredni ebből az állapotból, lassan tényleg kezd visszatérni a régi "drogos" állapotába, csak most koko helyett zombi béllel lövi magát :D
    Kár egyébként, hogy ilyen hamar lezavarták ezt a szálat is, sok potenciál lehetett volna benne, inkább menjünk hajókázni, mert az akkora buli volt juhééé
  • Madi92
    #535
    .....
  • Kamionsofőr123
    #534
    Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy a rész elején miért utálták meg hirtelen ennyire Strandet? Amikor semmi rosszat nem csinált a tyúkanyó fia így is úgy is meghalt volna szóval csak megkímélte a szenvedésektől.

    Másik dolog, hogy Chris,Nick,Salazar trió mitől hülyült be így? Sőt azt kell mondjam ebben a részben még talán Maddy volt a legértelmesebb ami elég érdekes annak tükrében, hogy néhány résszel ezelőtt még buta volt mint a föld.

    Bocs az értetlenségekért csak sosem bírom megvárni a magyar feliratot ezért mindig angolul nézem és nem mindig értek mindent
  • DasIsFuck
    #533
    Ledaráltam az évadot.
    Így egészen tűrhető volt, de sokkal bizakiodóbbá nem tett ez az évad sem a jövőt illetően.
  • haxoror
    #532
    Érdekes rész volt

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Travis, Nick, Chris, Daniel ...wtf
  • Prof William
    #531
    Ez úgy tűnik már WD-s gyermekbetegség.

    Anno az alapsorozatban is milyen sokáig építették a Terminus szálat aztán egy rész alatt lezárták az egészet.
  • MAstudioHD
    #530
    Kezd alakulni a sztori, a színvonal is nőtt picit, a karakterek is kezdenek megőrülni, de nem értem,hogy 1-1 szálat,amit csomó epizódon át építenek fel, vagy készülnek rá miért kell lezárni 1-2 rész alatt, ez a szektás rész is egész jó volt, erre 2 rész alatt lezavarják.
  • IXEMGabeo
    #529
    Luis is meghalt, de en ot nem lattam erdekesnek...
  • Prof William
    #528
    Ez egy közepesen jó rész volt Kár hogy kb másfél évadot kellett várni rá.

    Viszont nagyon kár hogy azokat aki érdekes karakterek lehettek volna. Thomas és a Testőre kinyírták. Ők ebben a max 10 perces szerepükben lejátszották a fél szereplőgárdát.

    Ha pl. Ophelia halt volna meg senki sem siratná, ugyanis az a csaj egyszerűen nincs is ott :) Ő a biodíszlet.

    A legnagyobb szívfájdalmam viszont még mindig az ezalatt a másfél évad alatt bejött amitől féltem... A hónapokon át beharangozott "Zombiapokalipszis kezdete" -t lezavarták rész alatt és most már ez tulajdonképpen egy Walking Dead 2 - csak nem olyan jó színészekkel és kevésbé szétrohadt zombikkal
  • Pares
    #527
    Én csak azt nem hiszem el, hogy mindenki ennyire kibaszott elmebeteg, a főhősökön kívül alig találkozni normálisan, racionálisan gondolkodó emberekkel, sőt ez sokszor még a főhősökre se igaz... Istennek elege lett ebből a sok retardáltból, amit teremtett, szóval úgy döntött, hogy saját magukkal megeteti őket :D
  • IXEMGabeo
    #526
    ez a resz szerintem az egyik legjobb resz volt.Nagyon jol felepitettek..ezuttal minden szereplo kitett magaert...Travis nem nagyon szerepelt, de nem is bantam...kb semmit nem beszelhetett meg Chrissel:DD nem jo apa latszik...

    Salazar gyanakvasai eddig mindig bejottek eddig...

    Chris meg mindig nem dolgozta fel az anyja halalat...es miota megolte azt az embert kenyszerbol a repuloroncsban azota kicsit belejott a gyilkolasba..nincs kin levezetni a feszultseget , raadasul ahogy latom elkezdodott a folyamat miszerint tudathasadas fedezheto fel nala. Madisont hagyta a foldon a zombival...aztan pedig a keses jelenet...Ha igy haladnak belole nagy gyilkost csinalhatnak. Erdekes.

    Strand remekul jatszott, bar a csavobol nem neznem ki sosem, hogy meleg elkepesztoen jot alakitott es tenyleg latszott, hogy nagyon szerette Tomast...meg tette, amit meg kellett..Aki reklamalt a meleg szal miatt az lathatja, hogy innentol kezdve nem lesz tobb...

    Cecilia esete erdekes. Ugyebar kiderult, hogy o mergezett meg mindenkit, akiknek az elejen verzett a szemuk (felekezet tagjai)...Ugyanaz tortenik, mint a sima Walking Dead 2. evadjaban. Hershel es csaladja mindenkit az istalloban tartott es meg etettek is oket...A no jelentem nem normalis, amit Salazar azonnal felismert. Ezt mar egyszer eljatszottak, de ebbol oriasi balhe lehet. Valami olyasmire szamitok, hogy a zombik ki lesznek engedve (lehet Chris altal) aztan pedig menni fog a kapkodas...nincs kizarva, hogy nehany szereplot elveszitunk.

    Ez a mexikoi szal pedig kifejezetten tetszik, hogy beletettek...2 gyengebb epizod utan ez most megint erdekesse tette a sorozatot...
  • Prof William
    #525
    Azé azért tetszett hogy Strand nem zöldhasúaakt hanem arany-ezüst rudakat adott neki.

    Abból indult ki hogy annak talán még több értéke van, mint a zöldhasúaknak. :)
  • Madi92
    #524
    Hát bocs, de no komment.
    Nem is érted miről van szó, de szar.. grat.
    1. Most ez a divat, mindenhova kell egy buza szál, ezzel nem tudsz mit csinálni. Nekem továbbra is szimpatikus a karakter.
    2. Vele sincs semmi bajom, tanár volt, a talpraesett fajtából, szóval nem kell ezen csodálkozni.
    3. Chris az egyik legjobb karakter eddig.
    4. Megmérgezte valaki az ostyákat, most pontosan én sem vagyok benne biztos, hogy ki és hogy miért. (Cecilia talán?)
    5. Mexicói "hadsereg/partiőrség" gondolom blokád alatt van az ország, vagy legalábbis egy része, végig erről volt szó, nekik vitték a pénz.
  • RatBaG #523
    nem öngyilkosak lettek, hanem a gazdasszony megmérgezte őket, mert ők meg mentek volna szétverni a kis házi zombigyűjteményét.
  • Kamionsofőr123
    #522
    1. Strand tök szimpatikus karakter volt, de mióta bejött ez a buzi szál tisztára elgyengült és egy fos lett.
    2. Maddy kurva idegesítő tisztára olyan, mint Skyler a Breaking Badből. Faszom, hogy a női karakterek 90%-a vagy idegesítő vagy csak dekoratív elemként van jelen(Alicia pl.)
    3. Chris-t nem tudom hova tenni.
    4. Mi volt ez a templomos jelent, hogy mindegyik öngyilkos lett? (angol felirattal néztem lehet azért nem értettem)
    5. Kik támadták meg őket a rész legelején és miért? (angol felirat miatt lehet ezt se értettem)
  • Madi92
    #521
    Mi volt a problémád vele?