2
-
kvp #2 Eloszor is ez a nemet adatrogzites, tehat ezeket az adatokat nem viszik kulfoldre. Amit az amerikaiak rogzitenek, az ugyis az USA-ba megy kapasbol. Ugyanez az ido nallunk torvenyileg 12 het, de az USA-ra itt sem vonatkoznak az EU-s torvenyek.
ps: A google adatomorito technologiaja nagyon hatekony, ezt eloszor a gmail-nel hasznaltak, de masra is jo. Ha egy bejovo adatfolyamban megkeresi az ember a redundans file-okat es azokat csak 1x teszi el, majd minden helyre ahol hivatkoznak ra csak a referenciat teszi be, akkor nagyon jol tomoritheto a mai internetes forgalom. Peldaul ha 1000 ember megnezi ugyanazt a cikket, akkor az elso letoltes utan csak az eltero adatokat kell elmenteni, ami jellemzoen sima bongeszesnel pusztan a fejlecekbol all. Ez utobbi is jol tomoritheto, mivel szoveges informaciokrol van szo. De ugyanez igaz az osszes tobbi protokollra es forgalomra is. Ezt a google pl. arra hasznalta, hogy ha 1000 db spam (vagy kor) email-t kell eltarolniuk, akkor az kevesebb helyet igenyeljen. Viszont a technologia a megfigyelesnel keletkezo hatalmas adatmennyisegre is jo, kiveve ha valali tisztan random binaris file-okat kuldozget. -
Skylake #1 10 hét nagy idő, az alatt szépen is lehet tükrözni, nyomni egy backupot a bluffdale-i szerverparkba, vagy esetleg az alagsorba, Fort Meade-be, vagy egyéb, általunk kevésbé ismert, de olyan célú helyre, amelynek fő feladata az internet tartalmainak kormányzati szintű bulk tárolása, amikor kell valami info, maradéktalanul elővehető legyen.
Hint: van egy pár alapelv az életemben. Ebből az egyik az, hogy sosem hiszem el azt, amit egy állami szerv, vagy valami politikusmajom mond az internettel és általában az IT technológiákkal kapcsolatban. Ahogy ezt a választópolgár-boldogító bullshitet sem.