12
  • esztyopa
    #12
    Teljesen logikus !
    Finnország - szegényebb,mint MO / Hol van Finnországban ennyi multimilliárdos?/
    Ha pedig az ÁTLAGOT vesszük ! - gazdagabbak vagyunk ! Statisztikka !
    Ha pedig gazdagabbak vagyunk,akkor százszor annyi aranyat lehet MO-on a mobilnetből *kibányászni*...fussa !
  • esztyopa
    #11
    Rossz helyen laksz.
    Igaz,hogy Finnországban qrva hideg van,viszont nagy előnye,hogy nem Magyarország !
  • asgh
    #10
    Ez nem csak Budapesten probléma, Bécs belvárosában pl. ugyanez a helyzet.
    Szerintem az lehet a jelenség mögött, hogy anno a fővárosokban kezdték el először kiépíteni a netet és az akkor még szabályozatlan piacon a nagy cégek leosztották egymás közt a terepet. Később az új belépők ezeken a területeken nem tudtak labdába rúgni, míg a vidéki városokban szabad volt a pálya. Így fordulhat elő, hogy egy harmincezres városban tizedannyiért százszor akkora sávszélességet kaphatsz, mint a főváros kellős közepén, ráadásul Bp.-en a lefedettség utcánként és házanként változik és a Diginek, UPC-nek, stb. egyszerűen nem éri meg pár száz előfizetőnként újabb csatákat vívni.
    A megoldás az állami szabályozás lenne, ami előírja a teljes lefedettséget minden netszolgáltatónak, illetve eltörli a területi monopóliumokat. Ha jól tudom valami hasonló szabályozás bevezetése már tervben van.
  • Tetsuo
    #9
    Buda bizonyos körzeteiben 15 éve volt 30 Mbit-es net, ADSL árában. Rossz helyen laksz. ;-)
  • bobijub
    #8
    engem mindezeknél sokkal inkább elszomorít az, hogy (budapesten!) a számomra elérhető egyetlen vezetékes lehetőség a max kábé háromésfélmegás sebességű adsl, négyezerér'. na ki az, akinek nehézséget okoz megnézni-kiszámolni, hogy sebességben ennek a hányszorosát adja a digi-telekom-upc olyan helyeken, ahol nem csak adsl van? (nem külföldön, nem átlageurópában, hanem magyarországon, budapesten) éljen a mindenféle távközlési fejlesztést "ösztönző" távközlési különadó, éljen a távközlési hálózatfejlesztést "ösztönző" távvezetékadó. éljenek a havergazdagító vidéki hálózatfejlesztéstámogatási mutyiprogramok.
    Utoljára szerkesztette: bobijub, 2015.05.27. 14:55:38
  • SirBubu
    #7
    ez azért van mert fingországban hidegebb van oszt kész

    nem értem, hol itt a probléma?
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.05.25. 20:51:31
  • Adamyno
    #6
    http://www.telekom.hu/mobil/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/havidijas/netnroll_l

    Tessék.
    9550 Ft 30 GB.
  • oritomi
    #5
    Linkeld már be hogy hol kapsz 15-30 gigát 10000-ért....
    Utoljára szerkesztette: oritomi, 2015.05.25. 08:00:18
  • Tetsuo
    #4
    Ámerikában meg valami ingyenes sz@r van (ami persze hogy átverés), annál pedig végtelenszer drágább bármely magyar csomag. LOL
    Tabloid sh*t again on sg.
  • cateran
    #3
    £35/ho, unlimited data with tethering....The One (1.generacios verzio)
    De amugy is az All-you-can-eat data plans elegge elterjedtek.
  • chalezlopez
    #2
    "Magyarországon pedig 0,5 gigabájt jár 35 euróért,"
    Már bocsánat, de ne kajáljunk már be minden ökörséget...
  • Jabar
    #1
    Nem tudom honnan veszik ezeket az adatokat, itthon 4g-s mobilnetért 15-30GB-os csomagot kapni ennyiért...