6
-
#6 skynet :O -
saxus #5 Persze, vannak ilyen stratégiailag fontos dolgok. Viszont mi mit csináljunk? :) -
CairoJack #4 Az USA helyében én sem engednék semmiféle külföldi cuccot kormányzati berkekbe. Nem csak a hadseregbe, vagy a titkosszolgálatokhoz, de még a rendőrséghez, sőt még a hivatalokhoz se nagyon.
Amúgy sem egészséges, hogy az gyártókapacitásuk nagy részét külföldre (főleg Kínába, vagy egyéb ázsiai régióba) telepítik. Ha netán lenne valamilyen katonai konfliktus (nem komoly háború, csak afféle hidegháború, meg gazdasági blokád), gond lehetne az ellátásból.
Régebben olvastam cikket, hogy komoly probléma az USA hadseregében, hogy már összeszerelt, élő, működő, szolgálatban lévő haditechnikai eszközökben (például akár helikopterekben, vadászgépekben) konkrétan hamis chipek, számtech eszközök vannak. Méghozzá nem 1-2 elszigetelt esetről volt szó, hanem százalékos formában kimutatható arányban. Azét ez egyfelől durva, másfelől gondolatébresztő(nek kéne lennie). -
saxus #3 Minden normális szerverben van távmenedzsment. Maximum a nyomiknál külön meg kell venni.
Egyébként van azért még a HP-n kívül: Dell, Supermicro, Oracle, Intel. Cisco. Ez kapásból 6.
Megjegyzem, ezen kívül szerver fronton aki még játszik és brand az a Fujitsu és keletebbre talán az Acer meg az Asus. -
#2 Hát igen, úgy tűnik nem csináltak ők semmi új hekkercsodát, csak az infók ma már nem az NSA-hoz mennek a gépről, hanem a saját címükre (is). -
kvp #1 Amikor az IBM eladta a laptop es desktop reszleget a Lenovonak, akkor kitiltottak a Lenovo keszulekeit a Pentagonbol. A fo ok az volt, hogy a gyarto a TPM chip-ekben lecserelte az amerikai allam kulcsait a kinai allamera. Az IBM szervereiben raadasul van hardveres tavfelugyeleti rendszer is. Ezek utan egyertelmu volt, hogy az eladas utan az osszes immar Lenovo-s szervert kitiltjak a katonai rendszerekbol. Mostanra viszont a HP-n kivul mar nem nagyon maradt amerikai gyarto es ok is Kinaban gyartatjak a hardvereket. (ugyanott, sot neha ugyanazon a gyartosoron ahol az Apple)