5
  • Astrojan
    #5
    Sírnál.
  • Irasidus
    #4
    Ha a hülyeség fájna...
  • Astrojan
    #3
    A gömbhalmazok kialakulásához kellene a magas nyomás a cikk szerint, de teljesen mindegy, mert a gömbhalmaz csillagai is nagyon messze vannak egymástól és a csillagközi tér biztosan nagy vákuumnak tekinthető és semmiképpen nem nagy nyomásnak.

    Ezt csak azért feszegetem, mert a nagy nyomás az megvan, ez egy gravitációs sugárnyomás és mindenképpen független a gömbhalmazok kialakulásától mert ez a nyomóerő mindenhol máshol is megvan.

    Akkor jön elő amikor tömegek (csillag, bolygó, galaxis vagy akármilyen tömeg és köd) árnyékolják a gravitációs sugárzást, létrehozva a gravitáció jelenségét.
  • mortep
    #2
    Lehet hogy a már kialakult gömbhalmaz csillagai közt lévő űrre értendő a nyomás tízezerszerese átlagban számolva.
  • Astrojan
    #1
    Nem tudom mekkorának gondolják az átlagos csillagközi nyomást, de szerintem a csillagközi térben jó ha 1-2 hidrogénatom kószál / m^3. De legyen 100 ezer.

    Ennek a 10 000 -szerese csak 10^9 atom (a földi légkörben olyan 10^24 molekula van köbméterenként.)

    Ebből arra gondolni, hogy a csillaghalmazok kialakulásához magas nyomás szükséges, az egy kicsit furcsa.