5
hálózati nyomtató beállítása
  • hezi
    #5
    A tp-link routeren kéne a megfelelő portokat továbbítani az 1.99-es címre. A 2.0-ás hálózatből meg a tp-link wan ip-vel kell hivatkozni a nyomtatóra.
    Utoljára szerkesztette: hezi, 2015.04.28. 18:21:47
  • gforce9
    #4
    Akkor a vpn marad, bár lehet a routeren is lehetne valamit mókolni de ezt passzolom. Szóval azon a hálózaton ahol a nyomtató van és valamelyik gép ugye használja ott is. Na azt a gépet meg a másik hálózatban lévőt egy vpn-be kell tenni és onnantól egyszerű windowsos nyomtatómegosztás is megy. Hogy a nyomtató gép nélkül csak úgy önállóan tud e vpn-t azt így szintén passzolom.

    Mindenesetre a vpn-ről itt találsz leírást:

    http://dirtywindows.hu/2010/05/05/2-1-0-154/

    ez egy régi cikk, de ha az alapelvekkel képbe kerülsz onnantól szerintem nem lesz gond akár hamatchi nélkül sem a windowsos vpn-t beállítan,
  • Mickey68
    #3
    Hello!
    Köszönöm! A net túrásával kezdtem a megoldást, de sajnos nem akadtam hasonló problémára.
    Szükséges a két hálózat és a két hálózat klienseit el kell választani, viszont a nyomtató kell mindkettőnek.
    Egy nagy értékű nyomtató, nem akarnak venni még egyet sajnos.
  • gforce9
    #2
    A TP-link routerben én lelőném a dhcp-t. Az upc routertől jövő vezetéket át kell dugni a tplink 1. portjába a WAN port helyett. Így egyrészt switch-ként fog működni másrészt wireless acces pointként. Onnantól az "upcrouter" fog osztani címet mindenkinek. Egy hálózattá válik az egész. Mindenki a 192.168.2.X tartományba esik és direktben elérsz bármit.

    Ha mindenképp 2 külön hálónak kell lennie, akkor talán egy vpn kapcsolat lenne ehhez ideális.

    Ehhez temérdek doksit találsz a neten, persze ha ennek ellenére kérdés van igyekszek segíteni.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.04.23. 15:26:54
  • Mickey68
    #1
    Sziasztok!

    Hálózat beállításban kérném a segítséget!
    Egy épületben két hálózat van beállítva.
    Az első a 192.168.2.0, ebben a hálózatban van egy UPC modem+router, ezé az eszközé a 192.168.2.1 IP és DHCP-t is oszt.
    Ehhez az eszközhöz van csatlakoztatva egy TP-Link TL-ER6120 router amelynek a UPC router osztja a 192.168.2.10-es IP-t.
    A TP-Link router belső hálózati címe a 192.168.1.1 és DHCP- is oszt, ez a másik hálózat.
    A TP-Link hálózatán van a 192.168.1.99 IP-n egy hálózati nyomtató, amire szeretnék nyomtatni a 192.168.2.0 hálózatból is.
    Segítséget kérnék ennek a beállításához!
    Köszönöm!