34
  • gothmog
    #34
    És a Chromium?
  • Tetsuo
    #33
    A Chrome alapból átenged mindent, ami Google...
  • DJ Boss
    #32
    Chrome-ban van ilyen feature.
    Settings/Show advanced settings/Content Settings/Manage Exceptions.
    Itt hozzáadsz egy pár ilyet:
    [*.]facebook.com Clear on exit
    [*.]facebook.hu Clear on exit
    Satöbbi.

    Google Help
    Utoljára szerkesztette: DJ Boss, 2015.04.08. 04:59:33
  • TokraFan
    #31
    Nem értem ezt a hülye cikket. Ha valakinek nincs regje, akkor már hogy a p*csába lenne képes az FB a user nevét és egyéb személyes adatait begyűjteni? Amit begyűjthet az egy IP cím (és persze az ebből következő adatok, pl. helymeghatározás) és a böngészési szokások.
    Ne vezessük már félre szegény usereket azzal, hogy az FB a be sem jelentkezett emberek neveit gyűjtögeti be.

    Egyébként pedig: Firefox esetén "Private Browsing mode" és csókolom...A süti nemhogy letörlésre kerül utólag, hanem fel sem kúszhat a gépre.
    Továbbá erősen ajánlottak az alábbi pluginek:
    - AdBlock Plus
    - NoScript
    - Blur (korábban: Do Not Track Me)

    Az adatgyűjtő tetvek pedig bekaphatják a tökömet....
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.04.08. 02:09:21
  • pakeszke
    #30
    ez ok hogy a cookie -t levadaszod, de szerintem nem teljesen eleg

    elmeletileg a szolgaltatod egy IPt oszt ki neked: http://whatismyip.com/
    na most nem mindig inditgatod ujra a rootert igy elegge sokaig megmarad, most talan 2 het lehet nalam az atlag?
    meg meg van egy ilyen aproszag is: https://amiunique.org/
    azaz a kis bizbasz beallitasok amiket a te geped elkuldozget az elmeletileg alkalmas arra hogy sok ember kozul megtalaljon teged

    megoldas: linux mint + winfosch + mindegyiken 3-4 bongeszo, es gyakran ujrainditgatni a rootert :)

    de minek? nalam nem nyerok a dolgok, amugy meg a gugli az a mocsadek aki allandoan ajanlgat, de minek?
  • Tetsuo
    #29
    Csak néhányat akarok (pl. az említett fb).
  • Macropus Rufus
    #28
    beállítod, hogy az alkalmazás bezárásakor az összes süti menjen a levesbe.
  • Macropus Rufus
    #27
    megnyitod az oldalt ami van pl. egy login a facebookra (vagy csak egy hír, ami az fb-ről van linkelve, csak egy like gomb van). Nem kell belépned, az oldal autómatice elhelyez egy sütit a gépeden. Ennyi.
    Az meg küldi az adatokat az FB-nek. Ez ilyen egyszerű. Ők ugyan nem tudják, hogy ki vagy, mivel nincs létező accountod az oldalhoz, de azt tudják, hogy az ilyen és ilyen süti ezt a gépet követi. Tehát mondjuk tudnak egy képet alkotni arról, hogy milyen netezési szokásaik vannak azoknak az embereknek akiknek ugyan nincs fb elérésük, de olyan oldalakat is látogatnak ahonnét elérhető az fb.
    Aztán ha lesz esetleg késöbb fb elérésed, akkor már csak össze kell kapcsolni a már begyűjtött adatokat, a fb profiloddal.
  • Macropus Rufus
    #26
    "Tételezzük fel, hogy ifjú korodban te egy szabadelvű egyetemista voltál. Kipróbáltál mindent......"
    na ezt már én is párszor kifejtettem ilyen-olyan helyeken. (pl. az sg pár idevágó fórumán). Semmit nem ér az egész.
    Mert abból indulnak ki, hogy úgy sincs semmi rejtegetni valójuk. Egy dolog nem esik le nekik: az információ hatalom. És sosem tudni mikor lesz nagyon kényes 1-1 info morzsa.
  • gothmog
    #25
    Az adblocknak alapból van olyan beállítógombja mindjárt a telepítés után, hogy közösségi oldalak gombjainak tiltása, meg sütik tiltása (fejből valami ilyesmi, szó szerint lehet nem pont így van.) A sütik tárolása pedig tiltható a böngészők biztonsági beállításainál.
    Valaki nálam okosabb, aki otthon van a hálózati kommunikációban, elmondaná, miféle nevet és mi alapján tárol a izé... "datr nevű sütifájl" a gépemen, ha nem engedélyezem a sütiket, és nem vagyok tagja a facebooknak?
    Persze nincsenek illúzióim, tudom, hogy a titkosszolgálatok bármikor bepillantást nyerhetnek a szaros seggembe ha épp arra van gusztusuk (ha már ott vannak, tisztára is nyalhatják), de van egy olyan érzésem, hogy a cikk google-fordításból eredő félreértéseket tartalmaz.
  • Tarathiel2
    #24
    Dehogynem teszed, csak nem tudsz róla. Lásd #19.
  • ostoros
    #23
    http://konteo.blogrepublik.eu/2012/11/06/a-chomsky-tizparancsolat/
  • Kelta
    #22
    hát engem biztos nem,. mert alapból be se teszem oda a lábam :)
  • Tarathiel2
    #21
    Én AdBlock Plusban hozzáadtam a *.facebook.* és a *.fbcdn.* domaineket, ennyivel is nehezebb dolguk van. Persze nem kizárt hogy van még...

    Opera Nextben pl. lehet domainenként szűrni a sütiket, talán ez is ér valamit.
    Utoljára szerkesztette: Tarathiel2, 2015.04.07. 02:09:39
  • aru
    #20
    Azt hogy bizonyos sütiket hogyan lehet azt nem tudom, nálam egy pipával az összeset törli a böngésző. Azaz a böngésződ ezen könyvtárában lehet manuálisan mazsolázni.
    Amikor nem használtam jöttek a testreszabott reklámok dögivel. Ha felmentem egy edigitálra akkor tuti az ő ajánlataik voltak mindenütt utána...
  • pakeszke
    #19
    segitenek akkor...
    "az sem segít a felhasználókon, ha nem regisztrált tagjai a platformnak, .... A Facebook ugyanis akkor is sütifájlokat tárol, ha valaki megnyit egy olyan oldalt, amely valamilyen módon össze van kapcsolva a Facebook.com doménnel. Ide tartoznak például a portál lájkgombjai és bejelentkezési ablaka, amelyek számos honlapon megtalálhatók."

    van egy hirportal pl. a zsindex
    ott a cikkek vegen van egy gombocska amin irjak hogy hany db juzerke lajkolta, na ott az kodbol van kirakva es az a kod a faszbuk kodja, ennyike, o lekovet elkap es megcsocsal

    nem mellesleg: https://amiunique.org/
  • Tetsuo
    #18
    Adott (néhány bizonyos) sütit hogyan lehet automatán törölni?
  • aru
    #17
    Egy személyreszabott reklámot sem, mert automatán törlődnek a sütik és mindenfél könyvjelző és egyebek. Tudni kell használni a dolgokat!
  • caius marius
    #16
    Sokat.
    Ha te nem látsz reklámot a fosbukon, akkor vagy blokkolód van fent vagy vak vagy.
  • MerlinW
    #15
    Mennyi reklámot látsz FB-on vagy akár a Google szolgáltatásaiban?
  • caius marius
    #14
    Szerinted ezeknek a platformoknak nem elég a reklámokból befolyó töméntelen mennyiségű zsozso? Mindenképpen szükséges eladniuk az egész életünket? Szerintem legyen nekik elég a reklámbevételük az én életemből pedig takarodjanak az anyjuk valagába!
    De ha az alábbi kommentemet elolvasod akkor a magánélet megsértésén túl, egy sokkal veszélyesebb alternatíváját is felvázoltam az adatgyüjtésnek.
    Az nem zavar?
  • Tetsuo
    #13
    Téged nem zavar és a legtöbb embert sem, de minket igen.
    Egy céget nem lehet hibáztatni, embereket lehet és kell, akik meghunyászkodnak és nem akarják megváltoztatni ezt az egész sz@rt!
  • karesz6
    #12
    "Mi a faszom köze van egy tetves amcsi cégnek ahhoz, hogy én mikor mit nézek és hogy éppen honnan nézem???"

    Azért mert ezek a dolgok pénzbe kerülnek nem is kevésbe.Értem hogy ezeknek a cégeknek a tulajai gennyesre keresik magukat de nekünk meg el kell fogadni azt hogy a: pénzel kell fizetnünk az index.hu-ért facebook ért gmail ért stb vagy b: az adatainkal.Engem nem zavar ha a google tudja hogy épp melyik piát preferálom vagy hogy épp autóvásárláson töröm a fejemet, sőt örülök neki ha a hirdetésekben engem érdeklő dolgok jelennek meg nem pedig ásóka a hüvelygomba és a rá való orvosság.
    Egyetlen dolog miatt hibáztatom ezeket a cégeket. Kéne adni egy alternatív opciót. Fizetsz keményen igazi pénzel és akkor úgy használhatod a szolgáltatást hogy nem figyelnek. Ezek a dolgok pénzbe kerülnek. Nem sajnálni kell őket mert tényleg gennyesre keresik magukat de azt be kell látni hogy ezek nem ingyenes szolgáltatások.

    Vagy szerintetek az sg.hu működtetői a sok olvasó szeretetével etetik a családjukat?
  • BaltásRém
    #11
    én pont ezt a részét nem értem technikailag
  • caius marius
    #10
    A funkcionális analfabetizmus megvan? Benne van a cikkben, hogy nem kell regelned ahhoz, hogy kövessenek. Hahó! Olvastad?
  • sanya200
    #9
    Nem kell használni ennyi :D
  • BaltásRém
    #8
    igen...politikai célú hirdetések, cikkeken én is gondolkoztam már hogy azért dobhatják be hogy keringjen, mert nyilván az fogja megosztani aki leginkább aktív benne. a "birka" megosztja, még ír is hozzá gondolatokat, és később egy kattintással már be is sorolható.
  • caius marius
    #7
    Szerintem meg nem kár. Baszódjon meg az összes adatgyűjtögető köcsög!
    Mikor értitek már meg végre, hogy nem az a lényeg, hogy van e takargatni valód?
    Kérdem én ha van akkor, nem takargathatom?
    Mi a faszom köze van egy tetves amcsi cégnek ahhoz, hogy én mikor mit nézek és hogy éppen honnan nézem???
    Tudod a legfelháborítóbb az olyan ostoba bejegyzés amit te is tettél, ezzel lovat adva ezek alá a szemetek alá. Kb. olyan ez mint a volt kollégáim megjegyzései mikor azt mondtam nekik, hogy a munkahelyükön az érdekeikért ki kell állni. A sok birka együtt bégette azt, hogy "Méé mostmi mittehetünk?"
    Gondolkodj mielőtt leírsz ilyesmit!
    Tételezzük fel, hogy ifjú korodban te egy szabadelvű egyetemista voltál. Kipróbáltál mindent, különböző tudatmódosítókat, szexet a "MÁSokkal" lájkoltál ilyen-olyan oldalakat esetleg még meg is jelentél egy-két politikai rendezvényen. Aztán benőtt a fejed lágya és felnőtt emberként, okulva fiatalkori életed példáiból, felelősségteljes pozíciót vállalsz egy cégnél vagy monjuk egy politikai pártnál. Majd egyszer csak azon veszed észre magad, hogy megjelennek nálad ismeretlen emberek és alkut kínálnak neked, kiszolgálandó az érdekeiket. Vagy megteszed amire kérnek vagy bemutatják a te korábbi életed azoknak akiknek ők akarják. Ezek után te dönthetsz majd arról, hogy mész a kukába egy életre vagy meghasonulva önmagaddal, kedvezel a kedves faszbuk kémeknek.
    Vagy mondok egy másikat.
    Valakik meg szeretnék buktatni egy ország vezetését, hogy annak javait utána hazavihessék magukhoz ingyen. Mit is tegyenek, hogyan is tegyék? Honnan szerezzenek maguknak, mondjuk egy radikális, de annál kisebb és nagy hangú csoportot, akik aztán mobilizálhatók az ügyük érdekében? Á, megvan keressünk ilyeneket a fosbuk adataik alapján, biztos vannak! Aztán megtalálják ezeket az embereket és ügyesen kirobbantanak egy fasza kis polgárháborút, ami után már vihetik is haza a kincset.
    Ezek a példák erősen elnagyoltak, de egyáltalán nem idegen azoktól akik ezeket az adatokat gyűjtik.
    Gondolkodj el ezen...
    Utoljára szerkesztette: caius marius, 2015.04.06. 16:58:37
  • BaltásRém
    #6
    nem teljesen értem...
    milyen név alapján ?
    egyetlen valami ami engem azonosít, az ip. ha meg közöm nincs a fb-hez, akkor egy tetszőleges oldalt megnyitva hogy kerül a facebookhoz akármi is...
    Abban eddig is biztos voltam hogy minden kattintás nyomonkövethető, rögzíthető, és meg is teszik, de hogy bizonyosan ki követi el, az szerintem mindig is vitatható lesz.
  • bakkerman
    #5
    Szerintem kar nagy jelentoseget tulajdonitani ennek...akinek van egy ujabb telefonja,mar arrol is kis tulzassal barmit tudnak. Cellainformacio alapjan amelyik hatosag nagyon akar az kovetnibtud barhova,es meg lehallgatni is,hogy az atlag ember nem is gyanitja. Akinek nincs felnivaloja,takargatni valoja annak ez nem gaz,se a facebook. Bar azert en is figyelek olyan dolgokra,hogy telefonon ne netbankoljak,ne vasaroljak a kartyammal mobilrol,es ami a legfontosabb sms-ben semmilyen bizalmas adatot,infot nem szabad kuldeni,meg rokonnak se. Ha az ember ezekre odafigyel nincs gond
  • BladeW
    #4
    ghostery
  • TVelvet
    #3
    tor.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #2
    Semmit, ha nem tetszik ne használd. :) (én nem nagyon szoktam)
  • Tripax
    #1
    Mit tegyünk?