11
  • VolJin
    #11
    Én sem mondtam, hogy idegenek. Csak azt, hogy van egy gammakitöréssel járó természeti jelenség, aminek a frekvenciája rendre egészszámú többszöröse valaminek. Ez.pedig tényleg nagyon furcsa.
  • Irasidus
    #10
    Az eredeti cikkben, arról van szó, hogy most először sikerül direkt módon észlelni, eddig statisztikai adattok voltak. És én erről nyilatkoztam. Igen, érdekes, de nem hinném, hogy idegenek. Matematika szabályosság a természetben nem kivételes, persze nem zárható ki ez sem, csak amit eddig tudunk erről igen minimális az esély rá.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.04.07. 13:34:59
  • VolJin
    #9
    "Hát semelyik, és melyik égítest fordul meg ilyen gyorsan, úgy van, neutroncsillag."

    Itt nem egy objektumról van szó, hanem többről, és a frekvenciájuk között matematikai összefüggés van. Ez elég érdekes.
  • Irasidus
    #8
    Kamu.
  • Macropus Rufus
    #7
    én ezt találtam a "Black kinght satellite"-re keresve




    ez nem annyira szerszám. De amúgy rengetek kép van róla fent, lehet akár hulladék is. Meg akármi más is.
    Pl. ezen gyakorolhatna a NASA a meteor befogását. ;)
  • kvp
    #6
    "black knight"

    Urban myth kategoria, mint a varosi krokodilok a csatornakban. Gyakorlatilag egy minden sotet (mukodoeskeptelen) objektumra hasznalhato kifejezesrol van szo. Ez lehet egy elhagyott szerszam, roncsdarab vagy muhold is. A problema ott van az elmelettel, hogy alacsony foldkoruli palyan semmi nem marad meg hosszu ideig, tehat barmi is van ott, az eveken belul leesik. Ha X ezer eve raktak oda, akkor az mar kb. (X ezer - par ev)-e leesett

    Az erdekes radiojelek mivel nem kodoltak belejuk csak egy ismetlodo mintat, nagy valoszinuseggel termeszetes forrasbol jonnek. Jelenleg tenyleg egy reszben arnyekolt neutroncsillag tunik a leginkabb valoszinunek.
  • MuchACHO79
    #5
    Kiváncsi lennék mi az igazság a black knight-al kapcsolatban is. Most rakétamaradvány, vagy idegen műhold. Visszaveri, vagy késleltetve visszaadja a neki sugárzott jeleket?
  • NEXUS6
    #4
    Ályvantubilív!!

    Vigyetek magatokkal!
    XD
  • Irasidus
    #3
    Az FRB-k már évek óta ismertek, most elöszőr sikerűlt direkt észlelés. Azért érdekes tulajdonsága ennek a rádirobbanásnak, hogy 8 másodpercenkét 37 Mhz elmászik, és egy intelligenciától elvárható lenne a kompezáció, viszont egy forgó neutroncsillagtól meg nem. Mondjuk melyik az a bolygó amelyik 8 másodperc alatt megfordul? Hát semelyik, és melyik égítest fordul meg ilyen gyorsan, úgy van, neutroncsillag.
  • zaki
    #2
    Sztem korbe kene nezni gyorsan a Szaturnusz korul :P
  • Palinko
    #1
    kár, hogy április 1 van, ezért el sem olvastam, várhattatok volna még 2 napot