8
  • elektor
    #8
    Március közepén lejárt a 2 éves analóg telefon hűségszerződésem. Kivártam míg élő hang jelentkezett aki közölte hogy digitális vonalat tud biztosítani azonos fizetési feltételekkel. Megegyeztünk néhány nap múlva megkaptam írásban a szerződést. Az analóg vonalam megszűnt de a digitális csak nem lépett a helyére. Sokszor hívtam az 1412 őt s mindig türelmesen kivártam az állandóan változó "ügyintézőt" aki ígértek csodás tudással felvértezett kollégákat akik izzadva vizsgálják a vonalat és javítják a hibát. Házhoz jött az egyik szerelő majd rövid telefonálgatás után elment mert szerinte nem vonalhiba. Hívni tudtam csak én hívhatatlan voltam. Kb.2 hétig ez ment és az a szomorú hogy IPTV,Internett és telefon is tőlük van rendelve meg az elődjüktől évek óta. Azután jött még egy szerelő nézegetett,telefonálgatott és megkérdőjelezte a bentiek hozzáértését akik azt tanácsolták hogy cseréljen kábelt. (?) Azon a kábelen beszélgetett ő is s mi is 2 hétig az benti munkatársakkal. Az ember akkor utolsó lehetőségként modemet cserélt s rövid betöltődés után aktiválódott a modem és lőn vonal a telefonkészülékben. Mi örvendeztünk és hívogattuk az ismerősöket hogy már elérhetők vagyunk bő 2 hét után. Nálunk is csak t-com érhető el Budapest peremkerületében. Mindenki vonja le azt a következtetés amire jutott miután végigolvasta.
    Utoljára szerkesztette: elektor, 2015.04.13. 08:29:50
  • bobijub
    #7
    (1) igen, a T-nél külön sorolják az azonosított hívókat. de hogy ennek mi az értelme, azt nem tudom, mert nekem a sikeres (telekom azonosítóval és jelszóval történő) azonosítás után is mindig meg kellett ismételnem az adataimat szóban is

    (2) a T- feltalálta a jogszabályi öt perc legundorítóbb megkerülését. miután sikeresen azonosítom magam, telekom azonosítóval és jelszóval, rá vagyok kényszerítve arra, hogy átküzdjem magam a soklépcsős menüpontokon. normális esetben ennek az lenne az értelme, hogy (ne legyek szigorú) nagyobb eséllyel kapcsoljanak elsőre egy illetékes ügyintézőhöz. pofátlanság ezután következik. néhány percen belül felveszi egy élőhangos valaki, aki ismételten megkérdezi, hogy milyen ügyben telefonálok, hogy kapcsolhasson egy illetékes ügyintézőhöz. és a sokszortíz perces várakozás ezután kezdődik. tehát még arra is képesek, hogy alacsonyabban idomított munkavállalókat alkalmazzanak a jogszabály bosszantó megkerülésére, és az ügyfelekkel történő packázás fenntartására

    (3) a legutóbbi esetben egyértelműen a T- hibáját kívántam tisztázni, amikor a teljes várakozási idő meghaladta a 40 percet, de természetesen akkor is megvolt a kamubejelentkezés

    (4) az elmúlt kb. négy hónapban ezt a kamubejelentkezés majd 30-50 perc várakoztatás forgatókönyvű történetet hozzávetőlegesen tízszer voltam kénytelen végigcsinálni. az összes alkalommal azért, mert a végére kellett járnom egy olyan hibasorozatnak, amelynek minden egyes lépése egyértelműen a T- hibája

    (5) az egy tévedéssorozat tisztázásához szükséges kábé tíz hívásból normális ügyfélnek már a harmadiknál egyértelműen úgy kellene döntenie, hogy akkor is másik szolgáltatóval szerződik, ha az drágább és rosszabb szolgáltatást nyújt. sajnálatos módon olyan helyen sikerül laknunk budapesten, ahol az egyetlen elérhető vezetékes szolgáltató a T-.

    (+1) már csak néhány sajátkivitelezésű kábelezési feladatot kell megoldanom a házban, hogy mégis, havi többezer forintos többletköltséget is vállalva megszabadítsam magam a T- től. vagyok olyan hülye, hogy éppen nincs hűségszerződésem.

  • Meridian
    #6
    Amúgy jut eszembe, a T-nél a callcenterben külön sorolják be az azonosított hívókat azoktól, akik nem azonosítják be magukat... ezt arra alapozom, hogy én mindig beazonosítottam magam, és szinte mindig rögtön kaptam kezelőt is. Egyszer viszont lusta voltam nyomogatni a számokat, és azonosítás nélkül mentem tovább, ekkor 5 perc várakozás után megunva a várakozást letettem, újrahívtam őket és beazonosítva viszont rögtön kaptam kezelőt...
  • Meridian
    #5
    de legalább akkor nem várakoztál...
    Asszem ez az 5 percet azért is találták ki, mert sok esetben nincs zöld szám az üszihez, azaz amíg üresben várakozol, te keményen fizeted a percdíjat, hacsak nincs valami átalánydíjas szolgáltatásod a hívásokra, de ott is benne van a pakliban, hogy max 60 perc hívásonként, afelett már ketyeg a percdíj...
  • Meridian
    #4
    100teres= 100ezres
  • Meridian
    #3
    Érdekes, de én akármikor is hívtam a T-com-ot a 1412-ön kábelNet- és TV szolgáltatással kapcsolatban sosem kellett még ennyit várnom. Legfeljebb egy-két percet. Inkább az volt egyedül bosszantó, hogy nagyon soklépcsős a menürendszerük, azaz sokszor és sok opciót kell végighallgatnom feleslegesen ahhoz, hogy kezelőig eljussak...

    Amúgy a 100teres bünti elég kemény. Aki szerint nem az, az most próbálja meg végiggondolni. Ez a bünti akár minden egyes ügyfélpanasz után kivethető. Mindegyikért, külön-külön...
    Egy "üszis" fizetése nem tudom mennyi a T-nél, de mondjuk sacc-per-kábé kijön tokkal-vonóval 300ezer/hónap-ból, persze a munkavégzéshez szükséges eszközök nélkül...
    ha csak 3 hívásért büntetik meg havonta a T-t emiatt, az máris annyi, mintha felvennének egy új muntaársat az ügyfélszolgálatukra...

    De itt akár több száz hívás is elakadhat létszám hiány okán, az meg nagyon sokmilliós büntetés...
  • caprocorno
    #2
    Általában véve kritikán aluli a telefonos ügyfélszolgálatok várakozási ideje. De van ennél rosszabb is, mikor egyszerűen bemondja az automata, hogy köszönjük hívását, és rádbassza a telefont. Most hirtelen meg nem mondom, hogy melyik szolgáltatónál jártam így, pedig már többször is bele futottam. Engem speciál ez még sokkal jobban idegesít :)
  • fapapi
    #1
    Keveslem ezt a büntetést, nagyobb pofont is kaphattak volna.
    Pont a tegnapi napon jelentettük be a fogyasztóvédelemnél ezt a csoda multit.

    Első hívás 57 perc nincs ügyintéző
    Második hívás 60perc ezután bontott a vonal.
    Harmadik hívás 49 perc ekkor felvette az ügyintéző, és mikor felháborodottan megkérdeztem, hogy két és fél órát várakoztattak, nem kellene közeledni az 5 perchez?

    A telefonos kishölgy azt mondta ez rájuk nem vonatkozik.
    Ezután mondtam, hogy akkor kérem ezt a hívást és az összes logot a mai várakozásaimról rárakták a telefont.
    Következő hívás 34 perc, ekkor már nem akartam ügyet intézni csak panaszt bejelenteni, és kikérni minden logot.
    A kishölgy aranyosan közölte, hogy csak az elő kikérés ingyenes :)
    Pont benne vagyok az elsőbe, így elmorzsoltam egy könnycseppet, hogy nem kell ezért is fizetnem ha bajom van :)
    30 nap múlva megjön az anyag ami megy a NFH-hoz, és a tegnapi napon elment a bejelentés is.

    Bejelentés menete:
    Írj egy levelet a [email protected] ra, írd le részletesen mi történt. Ekkor Ők megkezdik a vizsgálatot. Kérd ki a hanganyagokat, és a várakozási logot amelyet csatolj egy legközelebbi leveledbe.

    A Magyar Telekom várakoztatása kritikán aluli. Legyen 10-15 perc egy szavam sincs, de azért 3 óra az már sok, és nem ez volt az első eset. Utána pedig jön egy nagy tudású ügyintéző, hogy az 5 perc az csak hírközlő szervezetekre vonatkozik.
    Tegye meg mindenki a bejelentést, 3 perc megírni egy levelet, és talán a sok 100.000 Ft után változtatnak a magatartásukon.
    Természetesen a hűségidők lejártával, minden szerződésem bontva lesz (TV, internet, mobil), mert ha bemegyek a Magyar Telekom ügyfélszolgálatára ott is 40 perc mire sorra kerülök, és úgy beszélnek velem mint a kutyával ha valamilyen problémásabb ügyet akarok elintézni, és persze vezető az soha nincs az épületben.