28
  • M2 #28
    Meg egy haverom mondta, hogy ha sokat biciklizek, állítólag akár tyúkszem is nőhet a seggemre! Nem is tekerek többet! Bicajt! Meg azóta én a bicajosokat csak úgy hívom: tyúksegg! :-)
  • Tetsuo
    #27
    Én inkább azért aggódom, amit írtam. ;-) Ki nem sz@rja le a filmeket? Az USA-ban előfizetsz valahova és ott hallgathatod a zenéket, nézheted a filmeket, a szoftokat meg meg kell venni, ennyi.
    Hidd el, nem emiatt adják át az adatokat és nem emiatt nézi át a CIA és hasonló szervezetek. ;-)
  • Macropus Rufus
    #26
    az is egy szép új világ. Aztán kiderült, hogy a természet még tud érdekes dolgot produkálni.
  • Macropus Rufus
    #25
    ne is mond. :(
    amilyen szinten lehet, próbálom minimalizálni annak a lehetőségét, infó menjen ki rólam. De qurva nehéz ám...
  • Papichulo
    #24
    Gattaca?
  • Macropus Rufus
    #23
    most már erre sem lenne szükség. Pontosan tudják, hogy mi a helyzet. De lehet, hogy munkahelyre sem veszik fel, mert az adatok alapján (statisztikailag) van még 5 éve az életből... És eleve úgy kezdődik, hogy nem is fogadják, mert mát tudnak róla.
  • Papichulo
    #22
    nem statisztika leszel. Rosszabb. Áru.

    Udvozlet a Google vilagaban! :)
  • Zombee
    #21
    Nagy összegű életbiztosításnál eddig is kellettek az egészségügyi adataid. Melyik biztosító kötne veled milliós életbiztosítást, ha tudja előre, hogy jó esetben még fél évig fizetheted a havi díjat... :)
  • Macropus Rufus
    #20
    kivéve ha az illető illegális tartalmat tárol az adattárolón. Nálunk ugye lehet letölteni. De már pl. a jenkiknél nem, de a németeknél sem és még jó pár országban nem.
    (én nekik nincs olyan, hogy biztonsági másolat! Nem készíthet másolatot az anyagról. Továbbá nálunk is CSAK a filmekre/zenékre vonatkozik a szabad letöltés, programokra nem. Tehát amennyiben az adattároló tartalmaz programokat, és ezt a tévé továbbítja, már gondban is van az illető, ha ez kiderül)
    Amikor veszed, akkor rögzítik, hogy ilyen és ilyen s/n gép xy-hoz került. Ez csak egy döntés kérdése. És vagy így veszel tévét, vagy sehogy. És már is lokalizálva vagy. Legalább is a tévéd. Ha ez ajándékba megy, akkor cumi van, ha ott történik illegális tartalom nézése. Az a baj, hogy a most még ártatlannak látszó infó 2-3 év múlva akár az állásába is kerülhet valakinek.
    Az információ mindig hatalom.
  • Macropus Rufus
    #19
    nem statisztika leszel. Rosszabb. Áru.
    Meg hát lehet hátrányos helyzetbe is fogsz kerülni, a megosztott adatok révén.
    Az információ hatalom. Minden korban az volt és az is lesz.
    Elég ha a tévé továbbítja a rákötött eszközön tárolt adatokat és már bajban is van a fél ország, amennyiben a szerzői jogi törvény olyan lenne mint a jenkiknél. Illegális tartalom nem lehet ott. Namost választás elé áll az illető: vagy kipengeti azt az x millió dollárt (mert ugye ilyen kártérítések szoktak menni), vagy beáll besúgónak. Ismerős? Ezt nálunk régen 3/3-as osztálynak nevezték. Most a saját elektronikai cuccod fog beköpni.
    És zsarolhatóvá tenni. Ez persze egy sarkosított példa, és ezért kissé szélsőséges de jó irányba haladunk-e felé. (bár ha bele gondolok, hogy az okos telók meg az egészségügyi adataimat is továbbítják akkor már nem is annyira sarkosított példa az, hogy a biztosító nem köt, vagy csak qurva drágán életbiztosítást velem.)

    Lehet én vagyok picit paranoid, de jobb félni mint... Tartja a mondás, és lehet benne valami.
  • Tikal #18
    jó végül is próbálkozhat :D
  • Tetsuo
    #17
    A fejlett országokban a többségnek nincs félnivalója a Big Brothertől, csak azoknak, akik tenni akarnak ellene valamit vagy kutakodnak az igazság után. Ez marginális, emiatt is csak erősödik a hatalom koncentrációja.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.03.23. 22:08:27
  • Elmin
    #16
    akkor is így gondolkozol majd, ha megtudod, hogy pontosan mit gyűjt, és továbbít a tv?
    http://nol.hu/tud-tech/ellenunk-kemkedik-az-okosteve-1515133

    Utoljára szerkesztette: Elmin, 2015.03.23. 20:51:41
  • M2 #15
    Én erre valahogy soha nem tudtam így ráparázni...
    +1 leszek egy statisztikában - na bumm!
  • Jakuza1
    #14
    Mert nem fog tudni ugye? :)
  • Macropus Rufus
    #13
    "az publikusnak tekintheto"
    hát ez a baj, hogy így vélekednek. Sztem ami egy lakáson belül történik, az magány ügy. Akkor is ha a tévé képes rögzíteni.
    Eleve mi az, hogy rögzíti?! Tudom, a tévé kibontásával elfogadtam a használati szerződést....
  • Macropus Rufus
    #12
    :) ez igaz.
  • Tikal #11
    A Tv csatornák nézettségét azóta mérik amióta létezik TV adás :) Na bumm, eddig ugye pár ezer fős mintavétel volt, most majd lesz több száz ezer fős, valószínűleg pontosabb is, szóval nem fog tudni hazudni a Magyar Televizó hogy mennyien nézték a szar műsorát :DD


    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2015.03.23. 15:24:23
  • Blum
    #10
    Legalább őszinték...:)
  • kvp
    #9
    Az uj xbox-ok es samsung tv-k kepet es hangot tovabbitanak, a telefonos hangfelismero rendszerek adatait meg emberek elemzik ki. Gyakorlatilag barmit amit egy netre kotott keszulek rogzit, az publikusnak tekintheto. Viszont net nelkul egyik rendszer sem mukodik, tehat a keresok, az okos tv-k gyakorlatilag csak halozati hibat tudnak kiirni ha nem kapnak lehetoseget feltolteni az adataikat. Az apple tv rendszere eseten ez meg fontosabb, mert itunes nelkul be sem indul.
    Utoljára szerkesztette: kvp, 2015.03.23. 15:17:27
  • Macropus Rufus
    #8
    ez egy olyan kérdés, hogy tudom a választ. De azért jogos a kérdés. ;)

    Egy Smart TV már most is több infót tudna kűldeni az userről mint az egészséges lenne. Nem csak azt, hogy milyen csatornát néz (pl. mik vannak a külső adattárolókon.) Nem tudom, engem mindíg is idegesített, ha valaki arra kiváncsi, hogy ki mit csinál éppen. Magán ügy.
    A tévézési szokás is az.
  • M2 #7
    "kinek mi köze, hogy mit néznek az emberek?"

    Ezt akkor most ugye viccből kérdezted!?
  • Macropus Rufus
    #6
    a tévé csak ezt fogja tovább küldeni ez igaz. De nézd meg, hogy mi minden továbbítja az adataidat bárhová...
    aztán összekötik az adatbázisokat és már is kész a profilod.

    De egyébként is: kinek mi köze, hogy mit néznek az emberek? :o
  • M2 #5
    "A végén tényleg egy totális kontroll alatt lesz mindenki."

    Nyugi nem az agyadat akarják irányítani, csak továbbitanák, hogy épp melyik csatornát nézed. Mondjuk ezt a hihetetlenül bizalmas és személyes információt tényleg érdemes annyira félteni, hogy alufóliát csavarj a fejedre, hát hajrá!

    Ettől függetlenül az Apple tényleg szembe megy saját eddigi állításaival.
  • Tetsuo
    #4
    Ha jól tudom, nem igazán tudsz venni jó minőségű televíziót smart funkció nélkül.
  • Macropus Rufus
    #3
    ez igaz. De szinte biztos, hogy ebben az esetben nagyon sok feature le lesz tiltva.
    Akkor meg nem lesz értelme ennek. Ez olyan mint az okos tévé: minek vegyek smarttv-t ha net nélkül gy.k. félkarú óriás.

    Én azt nem értem, hogy mi a fenéért akarnak mindenből infót szedni. A végén tényleg egy totális kontroll alatt lesz mindenki.
  • Narxis
    #2
    Nem kapcsolod netre azt cső.
  • Macropus Rufus
    #1
    " A cég továbbítani fogja a felhasználói adatokat a partnereinek."
    de most komolyan, miért kell ezt? :(
    ezért nem lesz SmartTV-m sem. Kémkedjenek a saját lakásukba ne az enyémbe.
    Inkább egy szgép lesz a tévére kötve (mint ahogy most is van), és akkor kontroll alatt tarthatom a ki/be menő adatforgalmat. Szép új világ.