5
  • TokraFan
    #5
    Dos-on nőttem fel...PC-s pályafutásom XT-n kezdődött! Ennyit rólad...! Ezt a förmedvényt nem a DOS kezelhetőségének javítására hozták létre, hanem a Win. 3.1-hez. Amint az a cikkből is kederült....Ennél a rettenetnél a 3.1 felülete is átláthatóbb volt.

  • NEXUS6
    #4
    Az ilyen kevésbé célszerű, de más környezetre emlékeztető felület azért tűnt jó ötletnek, mert az ablakos/ikonos sztenderd GUI még nem épült bele annyira a kultúrába.
    Ma az oviban szívják magukba a gyerkőcök azért tűnik ostobaságnak változtatni rajta, akkor viszont sokan még nem találkoztak számítógéppel.
    Szerencsére az emberek a számítógéptől számítógépszerű felületet várnak ezért lett népszerű a Win95 és ment kukába ez.

    Azonban, ahogy a számítástechnika mind több rétegű lesz, mind jobban távolodik a vastól, mind összetettebb környezetet jelent annál inkább felmerül egy hasonló, egyszere átláthatóan sok információt biztosító, de még is ismerős GUI szükségessége, lásd Neurománc.
  • Caro
    #3
    Hát én DOS-on nőttem fel, és ugyanígy nézek rá.
    Szerintem a Win31 felületével semmi baj sem volt. Abban a korban épp hogy jól használható volt.
    Úgy látszik a MS-nál nem felejtették el ezeket az "innoatív" ötleteket, mert a Win8 épp hasonlót igyekszik az emberre erőszakolni, azzal a különbséggel, hogy a "virtuális lakás" helyett épp egy végletekig letisztult felületet igyekszik adni.
    De a koncepció ugyanaz: egy alkalmazás legyen látható, buta, 1xű felhasználók is kezelni tudják.
    Ezzel amúgy semmi baj sem lenne, ha gondolnának a power userekre is.
  • zsivko
    #2
    Tipikus facebook növendék. Ha DOS-on nőttel volna fel akkor te is másképp néznél erre a programra.
  • TokraFan
    #1
    Klasszikus "szőke nős" gondolkodás...Ostoba, buta, naív...
    A kutya varnyogása miatt 2 percen belül szétvertem volna a gépet....Rettenetes.