19
  • Sir Cryalot
    #19
    -brokia,brosung....
  • maxy182
    #18
    http://www.hwsw.hu/hirek/53495/samsung-negyedev-okostelefon-piac-2014q4.html

    "Megdöbbentően gyors mobilos hanyatlás

    Továbbra is nehéz elhinni, hogy a Samsung gyors ütemben szürkül bele az androidos okostelefon-gyártók tömegébe. Ez egyelőre nem történt meg, de egyetlen év alatt a részleg bevételének egynegyede köddé vált. A mobilos divízió a 2013-as utolsó negyedéves 29,7 milliárdos forgalom helyett most csak 22,8 milliárd dollárt termelt. Ezzel egy időben a mobilgyártás üzemi eredménye kerek 5 milliárdról 1,78 milliárdra esett - nem csoda, hogy valódi pánik van a gyártó felsővezetésében.

    A Samsung egyébként az értékesített készülékek számát egy ideje nem hozza nyilvánosságra, így hivatalos forrás nem áll rendelkezésre ebben a tekintetben. A Strategy Analytics azonban pont a napokban közölte saját piackutatásának számait, eszerint a darabszám is jelentősen visszaesett, a 2013-as 86 millióhoz képest ebben a negyedévben 74,5 millió okostelefont adott el a Samsung, ezzel egyébként holtversenybe került a kirobbanó periódust záró Apple-lel, amelynek szintén ekkora teljesítményt tulajdonít az SA."
  • Jakuza1
    #17
    Konkretan a kinai okostelefonok eloretoresevel az osszes gyarto vesziteni fog a piaci reszesedesbol. Foleg ha olyan keszulekek mint peldaul a Xiaomi Redmi 2 igenyes sok funkcioval ellatva felaron megveheto, mint a tobbi gyarto kozel hasonlo keszuleke.
    Vagy ott a ZTE REdbull v5 45ert kaphatsz egy olyan kozepkategorias keszuleket 2GB rammal, amit a nem kinai gyartok aranyarban akarjak a vevore rasozni.
    Amugy is lassan mindent kinaban gyartanak, vagy a piacra betoro cegek nagy resze is kinai, mert nem tud veluk mar szinte senki versenyezni.
  • lac coo
    #16
    Én az LG-re mondanám, hogy bajban lesz telefonok piacán, bár jól muzsikál a cég, viszont nm értem mire !!!
    valami bődület szar szoftvereket tud csinálni ...
    A Samu note-om meg atomstabil, ultragyors bárki bármit mond ...
  • lac coo
    #15
    Nokia későn lépett, mikor már egyértelmű volt az android-érintőképernyős-okostelefonos vonal, még akkor is töketlenkedtek .
    Aztán a bajban már csak a win jutott ... ami nem rossz, de egy androiddal talán talpon tudtak volna maradni .
    Amúgy kár, nagyon jók a Nokiák ...
  • JaSoN HuNTeR #14
    Egyetértek. Saját Android beállításaik miatt nagyon instabil telefonokat lehet tőlük venni.
    2db Samsung telefont koptattam el és mindkettőben hatalmasat csalódtam...
  • Zombee
    #13
    Mesélj nekem a brutális piacvesztésről, légy szíves!
  • sirpalee
    #12
    Ahhoz, hogy a Samsung úgy járjon mint a Nokia, elsőnek jó telefont kéne gyártania. Valszeg az ő történetükből kimarad a jó minőségű készülékek gyártása.
  • who am I 7
    #11
    logikusan azok lecsúszásával jár, akik nem tudnak megújulni kellőképp....és mindig csak kóklerek voltak a teló piacon..legalábbis a samu számomra az, a rossz szifon koppintásával együtt..nekem biztos nem hiányozna
    Utoljára szerkesztette: who am I 7, 2015.02.10. 14:10:05
  • zola2000
    #10
    Hát akik most nagyon jönnek fel, azok a kínaiak, a Xiaomi, zte, huawei olcsón ad jól használható telefonokat (és most nem az abszolút legalsó kategóriára kell gondolni) tehát az ő feljövésük valakiknek a leálldozásával jár.
  • theone91
    #9
    A Motorola (Mobility) is arra a sorsra került, mint a Nokia (telefonipari szegmense). Most még könnyen dobálhatja ezeket a szavakat a Motorola amíg autonómiát élvez, de még mindig nem tisztázott, mi a célja a Lenovonak a Motorolával. A Lenovonak addig fontos a Motorola, amíg el nem kezdi a nyugati piacon és népszerűsíteni a Lenovo okostelefonokat.

    Hozzáteszem, hogy a Samsungot nem kedvelem, ha racionálisan emésztenénk meg azt ahogy az okostelefon-piacot megközelítette, akkor már rég sokad-rangú céggé kellett volna válnia. De mivel ott a márka rengeteg háztartásban valamilyen konzumertermék képében, így sokkal rugalmasabb is tud lenni. Nyilván ez nem azt jeleni, hogy okostelefon-szegmensben nem tudna lecsúszni, viszont a Nokia helyzetéhez hasonlítani a teljes céget hiba.
  • maxy182
    #8
    Ha így folytatódnak a tendenciák (Samsung brutális piacvesztése, és a kínaiak, köztük a Lenovo-Motorola emelkedése) előbb süllyed el a Samsung, mint a Motorola...
  • Jakuza1
    #7
    US dream on.
    Egyszer biztos lesz atrendezodes es a mostani cegek is eltunnek majd, de nem csak a samsung lesz igy hanem az apple is, csak gyozzek kivarni, mert az nem mostanaban lesz, hanem csak a majd kategoria.
  • Mat666
    #6
    Még.
  • maxy182
    #5
    Oké, csakhogy a Motorola megmarad Motorola, saját vezetéssel és saját készülékekkel, "csak" tulajdonost cserélt. Illetve szerintem elsősorban nem is a Lenovo mentette meg a Motorolát, hanem még a Google. Még az ő tulajdonában volt, amikor kijött a Moto X és a Moto G, amik sikeresek lettek.
    Sajnos a Nokiáról már csak múlt időben lehet beszélni (legalábbis a telefonos részlegről). Szóval azért mégsem jutott oda a Motorola, ahova a Nokia.
  • Anthrax
    #4
    Annyi a különbség,hogy motorolát Lenovo, Nokia-t Microsoft vette meg. Különben mindkettő süllyesztőbe került
  • Omega
    #3
    Ez csak álom.
  • maxy182
    #2
    Csak épp a Nokia már nincs is, míg a Motorola most kezd újra feltámadni egy atombiztos új tulajdonossal a háta mögött (Lenovo).
  • Anthrax
    #1
    Végül is Motorola CCO is tudja, mivel ők is oda jutottak ahova a Nokia...