28
  • Garga Pitic #28
    1 megapixeles kamerát vitt.
  • Tetsuo
    #27
    :-D Ha már flém... akkor én is.
    Miután nem bolygó, ki a halált érdekel, hogyan néz ki egyáltalán?! Tényleg, nem teljesen mindegy?
  • Romanov555
    #26
    Komolyabb földi távcsővel azért jobbat lőnek. Remélem ez is vitt magával egy jó 600 kilopixeles kamerát. Nehogy véletlenül túl feltűnő legyen, ahogy integetnek a kis Plútópubik az ég felé. Esetleg lelövik a g**ibe.
  • Archenemy
    #25

    47 pixel, a teljes költség 650 milla, szal egy pixel kb. 13 milla. Bocs :D
  • Archenemy
    #24
    Hát de ácsi, nincs mind a 640*480 pixelen rajta a Plútó, hanem csak a középső néhány pixelen, ez borítja a számításaidat :)
  • Lapajka
    #23
    Ez meg mi a pöcsöm?
  • Tetsuo
    #22
  • ati271
    #21
    Jó, akkor becsülte.. De azt is igencsak rosszul. Vegyük csak egy alap VGA felbontást:640*480. Ez kb 300000 pixel.. Azaz, ha 1milliárd per pixellel számolnánk, akkor az 300 ezer millárd dofó lenne. Az usa jelenlegi GDP-je 16800 milliárd. Azaz a srác az usa 20 éves teljes GDP-vel számolt (2014-es szinten) Szal becslásnek is gencsak rossz! Mert ha maradok a 640*480-as felbontástnál és a 650 millió dolcsinál. Akkor ha csak ez az egy kép készült volna akkor 1 pixel 2100 dollárba került volna. De ugye nem csak ez az egy kép készül..
  • molnibalage83
    #20
    Most nem tudom, hogy viccelsz vagy csak szimplán trollkodsz...
  • molnibalage83
    #19
    Ez nagyobb, mint a Föld-Nap távolság.
  • Zombee
    #18
    Az olajcserét valószínűleg komolytalankodásnak szánta. Ilyen híreknél mindig beesik pár ilyen arc, aki azt hiszi vicces, közben meg nem.

    A képek miatt meg nem kell türelmetlenkedni, 200 millio km nagy távolság, majd lesz végre nagyobb is. Tény, ilyen felvételek eddig is voltak.
  • sárkánylovag
    #17
    :)
  • Tetsuo
    #16
    Nem számolta, becsülte. Ebben az esetben bármely nagy szám azt is jelentheti csupán, hogy sok - és úgy igaza van. :-)

    Amúgy már van részletesebb videó is róla:

    https://www.youtube.com/watch?v=h_veqSlIUbI
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.02.08. 23:36:28
  • ati271
    #15
    Khm.. Syámolásban kicsit gyenge vagy. Aprogram teljes költsége:650 millió dollár all inclusive. Fejlesztés-fellövés-adminisztráció..
  • kvp
    #14
    Turelem. Minden nappal egyre jobb kepeket tud kesziteni. Egy ido utan a pixel/dollar ar mar az 1 centet sem fogja elerni. Csak a tudosok turelmetlenek voltak es ki akartak probalni, hogy jo-e meg a kamera, ezert nagy tavolsagbol elkezdtek fotozni. Ez az igazi power zoom.

    ps: 50 ezer km/h es 10 ezer km-es megkozelites. Azaz kb. 12 perc alatt teszi meg azt a tavot ami a felszinbe allas es a mellette elrepules kozott all. A kommunikacios ido pedig ennel nagyobb a Fold es a szonda kozott. (szoval ha beneztek a szamitasokat, akkor akar nagyon nagyon kozeli kepek is keszulhetnek a felszinrol)
  • duke
    #13
    Szeritem is minden penzt kuzdelmet megert az a felvetel, kivallo munka .
    Kb minden pixel 1 milliard dollarba kerulhetett.
  • sanyicks
    #12
    végre lesz igazi pluto textúra az orbiterhez fake helyett :DD
  • wraithLord
    #11
    Azért annak a tudata felbecsülhetetlen, hogy az ott tényleg a Plútó, csak nagyon kicsi felbontásban.
    ...És nem 2 db egyperces Paint firka gifbe összefűzve. :D
  • kvp
    #10
    "Engem az érdekelne, hogy egy ilyen járműre mennyi a gyártói garancia?
    Kilométerben, vagy évben mérik? Mikor kell olajat cserélni?"

    Jellemzoen idoben, mind az energiaforras, mind a hajtoanyag tekinteteben. Az egyiket tobbnyire evben, mig a masikat masodpercben merik. Igazabol a fekbeteteket is igy merik az autok, marmint azt nezik, hogy hany masodpercig voltak idaig hasznalatban es ebbol szamitjak ki, hogy mennyi maradt meg. Olajat nem lehet cserelni egy szondaban, jellemzoen eldobhatoak, sot eldobas helyett tobbnyire ki szoktak loni oket.

    Egyebkent magam reszerol varom az egyre nagyobb felbontasu kepeket. Ha mar kifogyott az optikai zoom tartomany akkor marad a hagyomanyos megoldas, kozelebb kell menni.
  • petrov144
    #9
    4,8 milliárd km már kipipálva és még hátra van a maradék 200 millió km.. ezek szerint már célegyenes (96%-nál jár a megtett utat tekintve). Brutális távolságok
  • Cefet
    #8
    Na igen, de legalább nem remeg a kép...
    Engem az érdekelne, hogy egy ilyen járműre mennyi a gyártói garancia?
    Kilométerben, vagy évben mérik? Mikor kell olajat cserélni?
  • kiralysanyi
    #7
    A CSI csapatuk bizonyára szabin van. :)
  • Archenemy
    #6
    Nem értem, miért nem csinálják meg jobbra azt a képet, csak rá kell nagyítani, aztán ki kell élesíteni.
    .
    .
    .
    :D
  • paby88
    #5
    hát ettől még marionak is több pixelből áll a teste
  • valamit
    #4
    Go New Horizons, go!
  • DaemoonHunter
    #3
    Na most már végre megtudtam hogyan néz ki!
  • dyra
    #2
    ÁÁá de izgalmas :) Köszönjük NASA!
  • sárkánylovag
    #1
    Izgalmas felvétel :)