18
Microsoft Hololens
  • Inquisitor
    #18
    Most kivételesen valami MÁS. Közeleg a Google Magic Leap bemutatkozása ...
  • Inquisitor
    #17
    Az alábbi linken mai napon lesz egy videó stream valami MS HW termékről.
    Magyar idő szerint 16.00 környékétől. A link egy HoloLens hírlevélből van, szóval erősen azt gondolom, hogy idevág.
    Utoljára szerkesztette: Inquisitor, 2015.10.06. 02:26:18
  • Inquisitor
    #16
    Amikor először hallottam a HoloLens nevet, nekem ilyesmi tartalom ugrott be róla, mint itt a videóban. Persze ez még eléggé kezdetleges, de azt kell nézni hova fejlődhet. Sok klassz dolgot lehet kihozni ebből tanulásra, kultúrák megismerésére, stb.

    How Microsoft records Holographic video content for the HoloLens
  • Inquisitor
    #15
    A Lionhead Studios ex főnöke, John Needham után most újabb nagyágyúval bővült a HoloLens csapata.
    Mass Effect director Casey Hudson joins Microsoft's HoloLens team
  • Inquisitor
    #14
    Microsoft HoloLens Could Detect Your Stress Levels
    The nature of HoloLens is to rely on tracking the head movement, eye movements, voice and motion of the wearers to ensure that the right content is generated by the device. As per Microsoft, by adding a biometric sensor to it, the device could find out when users require assistance, without their asking it.

    Ööö, szóval lassan leviszi helyetted a kutyát sétálni és megfőzi a kávét?

    Ha ennyi nem elég:
    A pulse oximeter which will measure the oxygen saturation of the blood
    A heart rate monitor
    A perspiration sensor which will detect sweat levels
    An electrodermal response sensor which will monitor changes in the electrical resistance your skin provides
    An EEG (electroencephalographic) monitor which will find out changes in the brainwave action
  • Inquisitor
    #13
    Gyűlnek a beszámolók, csak nem tudom egybe tenni a szerkesztési limit miatt őket.
    Itt például azért elég jól kijön, hogy ez egy új technológia 1.0-ás kiforratlan verziója:
    HoloLens impressions and thoughts from Build 2015 (Windows Central) - video
    I tried the near-finalized version of HoloLens, this is what I think (Windows Central) - cikk
  • Inquisitor
    #12
    Microsoft Hololens Hands-On Impressions (Tested)
  • tutituti
    #11
    azért ez hatalmas innováció lesz ha elérhetővé teszik a háztartásokban is.tuti megvenném tv helyett például.
  • Inquisitor
    #10
    Alex Kipman beszél a HoloLens működéséről, fejlesztéséről, meg pár kérdésre is válaszol.
    Microsoft Build 2015 Day 2 ,Developing for HoloLens
  • Inquisitor
    #9
    Ez egy videó ami most lett feltöltve, de úgy tippelem 3-4 éve készülhetett a Microsoft laborban, nagyjából bemutatja hogyan működik a kijelző. (YouTube link.)
    Microsoft HoloDesk The Idea Behind HoloLens - Holographic Technology
  • Inquisitor
    #8
    Microsoft HoloLens @ Microsoft Build 2015
    Egyben az egész bemutató.
  • Inquisitor
    #7
    Microsoft HoloLens: The Hardware
    Persze a lényeg a HPU-ról nem derül ki, bár Kipman elejtett olyat, hogy terrabytokat kell feldolgoznia másodpercenként ...
  • Inquisitor
    #6
    Az első bemutató nem túl jó minőségű videója, remélem a többi is felkerül, mert ez szvsz pont nem olyan érdekes:


    Itt a robotos bemutató is:

    Utoljára szerkesztette: Inquisitor, 2015.04.29. 21:04:24
  • Inquisitor
    #5
    Hát ez a stream elég súlyos volt szerintem a Build 2015 rendezvényről. Nagyon úgy néz ki, hogy tudja azt a kütyű amit első videók sugalltak róla, sőt. Azért a fejlesztők feje virult amikor bejelentették, hogy a rendezvényre hoztak pár ezer(!) HoloLens-et, mindenki kap kipróbálni és csinálhat magának holo alkalmazást a hétvégén. :D
    A bemutatón jópofa volt, amikor a fixen leszögezett mediaplayer ablakot a manus magához kötötte, hogy mindig ráláthasson és az követte is mindenhova. Amire rácsodálkoztam az az oktatási demó volt az emberi testtel, mert ott végül is 4 objektum volt egymás mögött, részben vagy egészben átlátszó részekkel amire nem számítottam, hogy ilyet tud bár ezt élőben kéne kipróbálni szerintem. A robotos demoban azért látszott, hogy mozgó testekre azért picit kevésbé pontosan rendereli rá a 3d-t, de így is érdekes volt, amikor a virtuális robot lámpája megvilágította a nem virtuális alsó részt olyan színű fénnyel, amire éppen váltott. A szoba beszkennel meg brutálisan jól nézett ki. Remélem fent lesz nemsokára OFF line az egész belinkelhető verzióban.
  • Inquisitor
    #4
    Xbox games are coming to Microsoft's augmented reality headset
    Úgy nézz ki, hogy a majdan megjelenő Microsoft HoloLens alkalmazásainak számát Xbox játékok is növelni fogják. Bővebb információ az április végi fejlesztői konferencia után várható.
  • Inquisitor
    #3
    Ég adta világon semmi köze a Google Glass-hez. Az egy Personal Monitor, ez meg Augmented Reality cucc.
    Viszont van itt róla két cikk:
    Project HoloLens: Our Exclusive Hands-On With Microsoft’s Holographic Goggles
    Up close with the HoloLens, Microsoft's most intriguing product in years
    Elég sok érdekes részlet derül ki a fejlesztésről, vagy éppen arról, hogy a Google Magic Leap nevű AG fejlesztési részleg konkurenciája ez inkább.
    Utoljára szerkesztette: Inquisitor, 2015.01.25. 21:03:47
  • Ironman2
    #2
  • Ironman2
    #1
    Elég igéretesnek tűnik! Válasz a Google Glass-ra?

    Microsoft Holones cikk
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2015.01.22. 14:35:47