11
  • vato loco
    #11
    Majd ha lesz rá vmi történelmi bizonyíték. Mint az Arthur királyra, akiről mostanában már azt tartják hogy szkíta eredetű (szimbólumok miatt) római zsoldos volt, aki azok távozta után átvette a hatalmat. A legutolsó Athur királyos film már ezt a történészi álláspontot képviselte, nem a mesebeli kerekasztalosat.
  • vato loco
    #10
    Érdekesség: a Mosze ősi egyiptomi név, jelentése: fiú. Mózes tehát = fiú. Akárcsak Ramses, aki Ra Mosze, azaz Amon-Ra, a napisten fia. Máris "2 in 1". :)
  • vato loco
    #9
    "Mennyi királyság"

    How much kingdom? :D
  • Lifeforce
    #8
    Kinek a pap kinek a papné!
    Nekem nagyon tetszett!
    És még mi is?
    Hogy a 16 éves gyerekemnek is nagyon tetszett!
    Miért gondoljátok azt, hogy az egyik legjobb horror rendező csak ennyit tud kihozni egy ilyen filmből?
    Senkinek eszébe sem jut, hogy esetleg egy bibliai történetet próbál fiatalok számára is emészthetően elmesélni/feldolgozni?
    Miért kell valakit beskatulyázni, és egy "történelmi/bibliai" filmből mészárszéket csinálni?
    Szerintem egyértelműen a 16-18 éves korosztály lett megcélozva, egy hihető történettel.
    Utoljára szerkesztette: Lifeforce, 2014.12.29. 10:40:00
  • Tetsuo
    #7
    Pontosan, ráadásul Mel Gibsonnak kellett volna rendeznie! "Kissé" komolyabb lenne a végeremény.
  • Montanosz
    #6
    noé is meg ez is távol áll a bibliai világképtől, kár pedig lehetett volna jó filmet csinálni
  • gombabácsi
    #5
    dan brown teológus XD rajongói biztos örültek volna
  • ManoNegra
    #4
    Kodolányitól az Égő csipkebokor c. könyvet kellett volna megfilmesíteni, abban szó van erről.
  • GaborT28
    #3
    hm....most jön az "adjuk el a Bibliát akció-fantasy stílusban" korszak? Noé után ezen a filmen nem lepődtem meg; kíváncsian várom a következőt...
  • NEXUS6
    #2
    Sajna Scott leszálló ágban van. A rendezői megoldásai mára avittosak, egy klasszikus hálivúdi popkorn moziban elmennének, még jók is lennének. Lásd pl Gladiátor.

    Itt szerintem az lehet a gond, (még nem láttam a filmet és valszeg nem is fogom) hogy nem csak a látványban a sztoriban sem mert elég merész lenni. A bibliai sztorit szerintem lehetne kicsit modernizálni. Anno már Freud is felvetette a zsidó vallás és az Ehnaton fáraó által alapított napkultusz hasonlóságát, esetleg azonosságát. Ezt boncolgatni, az exodust, mint a fáraó halála után a régi rend által véghezvitt "boszorkányüldözést" talán érdekesebb, bár biztos hogy sokakban ellenérzést kiváltó lett volna.